Skydiniai namai

skydiniai namaiAr esate ką nors girdėję apie skydinius namus? Jei statėtės namus ir rinkotės namo konstrukcijos tipą, tuomet ko gero žinote kas yra skydiniai namai ir kokie jų pliusai, minusai bei išskirtinumai. Skydiniai namai dar gali būti vadinami surenkamaisiais namais, nes kaip jau žinote, jie statomi ne vietoje, o gaminami fabrike ir anksto, lengvai gabenami, atvežami dalimis ir tik tuomet jau statomi, o jeigu dar tiksliau — surenkami Jūsų būsimoje gyvenamojoje vietoje / sklype. Kai kurių, šiais laikais statomų, skydinių namų dizainai turi tokių architekturinių detalių, kurios yra įkvėptos postmodernizmo ir / arba futuristinės architektūros.

Termino „surenkami namai“ kilmė

Žodžių junginys virtęs terminu „surenkami namai“ nėra pramonės sukurtas terminas, kaip pavyzdžiui moduliniai namai, blokiniai namai ar kiti. Surenkami (skydiniai) namai sujungia blokines ir modulines pastatų sistemas, o taip pat gali reikšti ir tik kažkurią vieną iš jų. Šiandien skydinio namo temrino vartojamoji reikšmė yra labiau susijusi su namo stiliumi. Paprastai terminas labiau siejasi su moderniu stiliumi nei su tam tikru namo statybos metodu ar konstrukcija.

Kai kalbame apie skydinius namus, suprantame, jog kalbame apie pastatą ar namą pastatytą iš kelių komponentų (pzv.: plokščių), modulių (pvz.: moduliniai namai) ar gabenamųjų dalių (iš anksto pagamintų). Skydiniais namais taip pat galime pavadinti ir mobiliuosius namus ar namelius ant ratų ir tai nebus klaida. Nors visi panašūs, tačiau metodai ir dizainai visų išvardintų variacijų labai skiriasi. Skydiniai namai gali būti projektuojami tiek vieno, tiek dviejų ar daugiau aukštų. Statybos rūšyse yra didelių skirtumų, nepaisant to, kad tas kelias rūšis galime vadinti skydiniais ar surenkamaisiais namais. Jungtinėse Amerikos Valstijose mobilieji ir pagaminti namai yra statomi pagal HUD statybos kodeksus, kai tuo tarpu moduliniai namai yra statomi pagal IBC (International Building Code).

Moduliniai namai yra sukuriami skyriais, dalimis ir tuomet transportuojami į sklypą, kuriame toliau vyksta statybos ir montavimo darbai.

Pagaminti namai yra statomi ant plieninių sijų ir į sklypą transportuojami pilni skyriai, o galiausiai jie tik surenkami.

Mobilūs namai statomi ant ratų, kurie gali nesunkiai transportuoti visą vientisą konstrukciją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UAB „Koliz laikrodžiai“ – kiekvieno poreikiams

UAB „Koliz laikrodžiai“Laikrodžio pasirinkimas – įdomus procesas. Tarp kriterijų minimi tokie dalykai kaip ciferblato skersmuo, apyrankės medžiaga ir kt. Gera žinoti, kad yra vietų, kur galima įsigyti norimą aksesuarą iš plataus, stilingumu pasižyminčio asortimento. Būtent toks yra UAB „Koliz laikrodžiai“ sprendimas.

UAB „Koliz laikrodžiai“ interneto svetainėje chronos.lt pateikia net 24 puslapius skirtingų riešo aksesuarų. Viename puslapyje 24 prekės. 24 x 24 = išties solidžios apimties pasiūla. Klausimo, kodėl pasirinkimas toks platus, kelti nereikia, nes atsakymas aiškus: tam, kad kiekvienas galėtų atrasti labiausiai poreikius atitinkantį produktą. Prekės sudėliotos pagal kategorijas, kurias čia ir aptarsime.

Gamintojas

Keliolika skirtingų gamintojų. „Orient“, „Edox“, „Frederique Constant“ ir kiti garsūs vardai žavi ne tik užrašu, bet ir dizainu, praktiškumu, funkcionalumu. Japonišku tvirtumu pasižymintys „Orient“, ekspresyvią eleganciją demonstruojantys „Frederique Constant“ ir kiti asortimente esantys laikrodžiai tarsi turi savą charakterį.

Gamintojai stengiasi iš peties. Ir tai tikrai matyti. Įsigijus šveicarišką ar japonišką meistrystės rezultatą, emocijos pačios geriausios.

Kategorija

UAB „Koliz laikrodžiai“ el. parduotuvėje produktai skirstomi į moteriškus, vyriškus ir universalius. Didžiausia parduodamų laikrodžių dalis yra vyriški. Ir nesunku nuspėti, kodėl. Laikrodis – vienas iš nedaugelio vyriškų aksesuarų / papuošalų, be to, itin teigiamai vertinamas ir sulaukiantis pasigėrėjimo žvilgsnių.

Visgi ir moteriškų laikrodžių siūloma nemažai – daugiau nei 200. Tad pasirinkti tikrai yra iš ko. Na, o mažiausiai yra universalių aksesuarų. Pagaminti laikrodį, kuris tiktų tiek vyrui, tiek moteriai, – nemenkas iššūkis. Ir šiaip skirtingų lyčių atstovai paprastai nori ko nors, kas padėtų išryškinti būtent vyriškumą ar moteriškumą.

Apyrankė

UAB „Koliz laikrodžiai“ asortimento gausą liudija ir apyrankių tipų pasirinkimas. Kaučiukinės, odinės, metalinės – dar ne viskas. Natūralu, kad gamintojai naudoja skirtingas medžiagas. Tokiu būdu kiekvieną laikrodį pavyksta dar labiau charakterizuoti ir orientuoti į konkrečius poreikius.

Mechanizmas

Be mechanizmo laikrodis neatliktų pagrindinės funkcijos. Chronos.lt galima pasirinkti laikrodį su vienu iš trijų rūšių mechanizmų. Populiariausias variantas – kvarcinis (su baterija). Galima teigti, kad tokie laikrodžiai yra patrauklūs dėl kainos ir kokybės santykio ir nekeliantys rūpesčių.

Atsparumas vandeniui

Kadangi žmonių poreikiai skirtingi, vieni laikrodžiai yra atsparūs atmosferos drėgmei, o su kitais galima maudytis. Prieš įsigyjant laikrodį verta apgalvoti, ar ši ypatybė turėtų nulemti jūsų sprendimą (viskas priklauso nuo planuojamo naudojimo).

Korpuso forma

UAB „Koliz laikrodžiai“ pasiūloje karaliauja apvalūs ciferblatai. Tačiau esant norui galima nusipirkti ovalų ar stačiakampį laikrodį. O jeigu ieškote ko nors neįprasto ir itin išraiškingo, yra keletas „Alfex“ ir M&M produktų, kurių formos jokiu būdu nepavadinsi nuobodžia.

Korpuso medžiaga ir spalva

Yra laikrodžių su titano korpusais, yra ir rausvo aukso (pastarajam variantui atstovauja du brangūs „Frederique Constant“ gamintojo produktai). Na, o didžiausią dalį sudaro korpusai iš plieno. Korpusų, kaip ir apyrankių, būna įvairių spalvų.

Korpuso plotis ir maksimalus apyrankės ilgis

Renkantis laikrodį atsižvelgiama į dydį. Dažniausiai rekomenduojama nepersistengti – gražiau atrodys kompaktiškas aksesuaras nei toks, su kuriuo ranka bus tarsi miniatiūrinė. Apyrankės ilgio kriterijus – patogumo ir tinkamumo klausimas. Pvz., metalinės būna ilgos, tačiau trumpinamos išimant narelius.

Stikliukas

Dar vienas svarbus punktas – medžiaga, iš kurios pagamintas stikliukas. Apylygė dviejų tipų – mineralinio ir safyrinio – konkurencija. Tačiau yra ir kitų pasirinkimų, pvz., laikrodžiai „Zeppelin“ su specialia sintetine ciferblato danga.

Deimantai

Tai, kas įvardijama kaip geriausi moters draugai, gali puošti ir laikrodį. Jei ieškote išskirtinės elegancijos ir prabangos, deimantai šimtu procentų atitinka temą.

Kaip jau įsitikinote, UAB „Koliz laikrodžiai“ – tai asortimentas, kur net išrankiausi poreikiai išpildomi. Gausu skirtingų gaminių, atrandančių savo šeimininkus ir džiuginančių juos ilgus metus.

 

 

Taupykite namų erdvę: spintos stumdomomis durimis

spintos stumdomomis durimisRasti pakankamai vietos savo namuose visiems daiktams, susikaupusiems per netrumpus gyvenimo metus, gana sudėtinga, ypač tada, jei gyvenate ankštame bute, o jo perplanavimui nėra nei laiko, nei finansinių galimybių. Laimei, yra keletas paprastų ir ekonomiškų būdų, kurie pravers, siekiant sukurti daugiau laisvos vietos namuose. Kokių? Spintos stumdomomis durimis – ilgalaikė investicija, kuri namuose padės įvesti tvarką ir atlaisvins daugiau vietos.

Šeimyninė spinta

Seniau buvo madinga spintą statyti vos ne kiekviename kambaryje: miegamajame, vaikų ar svečių kambariuose, bet ar to išties reikia? Spintos stumdomomis durimis itin talpios, jose nesunkiai sutalpinsite ne tik visos šeimos rūbus, patalynę, bet vietos rasite ir dulkių siurbliui ar sulankstomai skalbinių džiovyklai. Be to, svarbu paminėti, kad spintos stumdomomis durimis gali būti įvairiausių išmatavimų, todėl nereikia daryti erdvių pakeitimų namuose. Galiausiai būtina įvertinti ir tai, kad spintos durys neatsidaro į išorę, tai reiškia, kad naujoji spinta derinasi prie jūsų namų erdvių, o ne priešingai.

Gražu ir stilinga

Nemaža dalis žmonių mano, kad sukrovę visas smulkmenas į lentynas, padidins namų erdvę. Tai gana prastas sprendimas, nes daiktais apkrautos pakabinamos lentynos suspaudžia kambarį, dažnai pablogina bendrą stilių ir atrodo gana sunkiai. Kelios pakabinamos lentynos, kuriose puikuojasi šeimos nuotraukos, stilingos žvakės ar vyno taurės – puiku, tačiau ne daugiau. Spintos stumdomomis durimis vietos trūkumą lengvai išspręs.

Plačios dizaino galimybės

Spintos stumdomomis durimis gali būti suprojektuotos pagal jūsų skonį ir namų interjerą, pavyzdžiui, jei jūsų namuose vyrauja šviesus ir modernus interjeras, blizgios baltos spintos durys puikiai „įsipaišys“ į bendrą vaizdą.

Tiesa, nusprendus namuose montuoti spintą stumdomomis durimis, reikia gerai apgalvoti, kur ji stovės, nes pastačius spintą, jos jau nebeperstumsite į kitą vietą, todėl šiuo klausimu rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais, kurie įvertinę jūsų namų erdves ir galimybes, patars, kur geriausia statyti spintą. O štai spintos vidų – stalčius, lentynas ar kabyklas galėsite pasikeisti, kada norėsite arba esamas spintos vidaus dizainas tiesiog nebeatitiks jūsų poreikių.

 

 

 

Interneto puslapių kūrimas – namų darbai

Interneto puslapių kūrimasNorime pasidalinti savo patirtimi, kurią įgavome per dešimtis metų kurdami interneto puslapius. Nežiūrėkite į ją skeptiškai – tai reali patirtis, kuri kartais buvo labai karti…

Interneto puslapių kūrimas paprastai tęsiasi keletą mėnesių. Iš tiesų realaus darbo yra vos kelioms dienoms. Kodėl svetainės kuriamos taip ilgai? Atsakymas itin paprastas – kažkas nepadaro savo namų darbų laiku ir vietoje. Jei esate užsakovas, tikriausiai paklausite, kas per namų darbai?.. Deja, juos paruošti turi abi pusės, o kartais net ir trečiosios šalys.

Interneto puslapių kūrimas paprastai prasideda nuo komercinio pasiūlymo, kuriame pateikiama preliminari struktūra. Tai pirmieji namų darbai, kuriuos atlieka web studija. Ji analizuoja potencialų klientą, jo aplinką ir pasiūlo kažką specifinio būtent tam užsakovui.

Kitus namų darbus privalo ruošti jau ir pats užsakovas. Pirmiausia, rinkodaros skyrius turi aiškiai nustatyti, kokie yra puslapio tikslai, kokių rezultatų iš jo tikimasi. Tai gali būti 200 lankytojų per savaitę, 15 užklausimų el. paštu per mėnesį, 1500 unikalių lankytojų per mėnesį. Kai aiškiai nustatomi tikslai, kūrėjas gali tiksliau pasiūlyti, kokių techninių priemonių reiktų imtis tų tikslų įgyvendinimui. Svetainės tikslus reiktų surašyti viename A4 formato lape trumpai ir aiškiai. Atsispausdinti tą lapą ir pasikabinti matomoje vietoje, kad rinkodaros specialistai nepamirštų pasitikrinti kasdien.

Nuo to prasideda visas kūrimo procesas. Kūrėjai siūlo savo idėjas ir tam tikras technologijas, užsakovas visa tai tvirtina ir darbas prasideda.

Kol vyksta programavimo-integravimo darbai, reikia užsakovui atlikti dar vienus svarbius namų darbus – pasirūpinti puslapio tekstais. Jais rūpintis reikia iš karto, nelaukiant, kada puslapis bus paleistas. Dabartinė patirtis rodo, kad būtent šioje vietoje stringama dažniausiai , nes be tekstų puslapis atrodo itin nykiai ir neprofesionaliai.

Kartais namų darbus tenka paruošti ir trečiosioms šalims – įmonėms, kurios yra nusamdytos atlikti tam tikrus veiksmus. Tai gali būti reklamos agentūra, ryšių su visuomene agentūra, rinkodaros ir pardavimų konsultantai ir t.t. Jiems reikia pasiruošti savo reikalavimus būsimam interneto puslapiui, į kuriuos atsižvelgia kūrėjai. Dažnas atvejis, kai į tokias įmones kreipiamasi post factum – kai viskas jau padaryta ir paleista. Tada dažnai girdimas priekaištas – reikėjo su mumis pasitarti prieš puslapį leidžiant į viešumą…

Kaip matote, interneto puslapių kūrimas – sudėtingas procesas, kuriame dalyvauja nemažai žmonių. Kai kažkurie neparuošia savo namų darbų, produktas gaunamas nepilnas, neišdirbtas, arba jo kūrimas užsitęsia ilgą laiką, kurio nėra…

 

7 patarimai, kaip sukurti puikią interneto svetainę verslui

interneto svetainių kūrimasInterneto svetainių kūrimas yra menas, kurį įvaldę toli gražu ne visi kūrėjai. Vienam profesionalui tenka 9 mėgėjai, todėl atsirinkti, kas kurs Jūsų interneto svetainę, yra gana sunku. Kol ieškote, siūlome paskaityti kelis konkrečius patarimus, kaip sukurti efektyvią interneto svetainę.

 1. Aiškiai nuspręskite, ką lankytojas turi padaryti Jūsų svetainėje – paskaityti informaciją, rasti jūsų telefono numerį ir paskambinti? Užsisakyti paslaugą? Pateikti daugiau informacijos apie save ir savo pomėgius? Priežasčių gali būti daug, tad tikslių priežasčių ir tikslų suformulavimas padės kūrėjams nuspręsti, ką Jums sukurti.
 2. Struktūra pirmiau, o paskui dizainas. Iš anksto nustatykite, kokie puslapiai turi būti. Neleiskite interneto puslapių kūrėjams siūlyti savos struktūros, kurioje atsiras puslapiai, kurie stovės nereikalingi ir pustuščiai.
 3. Venkite vaikiškų specialiųjų efektų. Jūs kuriate interneto svetainę verslui, todėl venkite lengvabūdiškų efektų ir „mandrybių“, kurios tinkamas janatviškiems produktams reklamuoti, o ne reprezentuoti rimtą verslą ir paslaugas. Konkretus pavyzdys – kai rimta įmonė renkasi vieno puslapio svetainę, kuri tinkama asmeniniam puslapiui, vienkartiniam renginiui ar vienai prekei reklamuoti.
 4. Turinį ruoškite PRIEŠ svetainės sukūrimą, o ne PO. Taip išvengsite daugybės nesusipratimų, nes kūrėjai tada galės įvertinti turinio apimtis ir pasiūlyti priimtiniausią jo išdėstymą. Tai ypač svarbu puslapiams, kuriuose bus daug teksto. Tiesa, ten, kur jo labai mažai, irgi reikia papildomų pastangų, kad svetainė atrodytų respektabiliai.
 5. Interneto svetainių kūrimas turėtų trukti iki mėnesio laiko. To pasiekti galima iš anksto suplanavus visus procesus – derinimą, turinio paruošimą, sukėlimą, testavimą ir t.t. Tai eilinis projektas, kurio pabaigos datai vėluojant įmonė patiria nuostolių…
 6. Savo darbuotojams parenkite tam tikrą atmintinę, kurioje išdėstykite oficialų įmonės požiūrį į interneto puslapį, jo reikšmę ir įtaką pardavimo procesams, bendravimui su klientais ir t.t. Neįsižeiskite, tačiau apie Jūsų įmonę klientai manys tik blogai, jei jūsų darbuotojai jiems pasakos „ai, čia kažkokią nesąmonę sukūrė tas vadovas“… Toks požiūris yra nepriimtinas, net jei interneto svetainė ne visiems patinka.
 7. Jums nereikalinga atskira mobilioji versija. Reikalaukite savo interneto puslapio kūrėjų, kad esamas puslapis būtų sukurtas taip, kad puikiai atrodytų tiek išmaniojo telefono, tiek planšetinio kompiuterio, tiek 60 colių įstrižainės SmartTV ekrane.

Tikimės, kad šie patarimai privertė Jus pagalvoti apie savo interneto puslapio kūrimą rimčiau. Rinkoje labai daug ne itin patrauklių pavyzdžių. Tokie jie yra dėl to, kad užsakovai nesivadovavo sveiku protu, o kūrėjai buvo per „minkšti“ ir pritarė iš anksto pasmerktiems sprendimams. Interneto svetainių kūrimas – tik aukščiausio lygio profesionalų darbas. Investuokite į jį ir jis greitai atsipirks.

Kurie parduodami butai – nauji ar seni – vertingesni?

parduodami butaiMūsų dienomis gyvenamasis būstas retai įsigyjamas vienintelis visam gyvenimui. Žmonių poreikiai kinta, jie gyvena daug aktyviau, tad dažniau keičia ir gyvenamąsias vietas. Rinkoje visuomet galima pasirinkti tiek naujų, tiek ir senų butų. Tačiau kurį būstą labiau verta pirkti – naujos ar senos statybos? Tiek vieni, tiek kiti turi savų privalumų ir trūkumų.

Iš pirmo žvilgsnio aišku, kad perkant senos statybos butą, jis kainuos mažiau už naujos statybos. Tačiau paprastai nauji parduodami butai sulaukia daugiau teigiamų vertinimų, o senieji labiau kritikuojami.

Nors naujas nekilnojamasis turtas kainuoja brangiau, tačiau vėliau šeimininkams mokesčiai už paslaugas yra mažesni, šildymas paprastai reguliuojamas, tad ir sąskaitas už jį galima sumažinti. O ir pats naujas namas paprastai būna šiltesnis. Be to, nauji butai būna erdvūs ir patogesnio išplanavimo, o visa jų įranga nauja. Didelis pliusas, kad naujuose namuose dažniausiai nekyla problemų dėl automobilio statymo. Naujos statybos butus dažniausiai įsigyja jaunesni asmenys, tad čia ir kaimynai bus jaunesni, vaikai apsupti bendraamžių draugų. Labai svarbu tai, kad naujų daugiaaukščių namų kiemuose paprastai įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės, ir, apskritai, kuriama graži ir tvarkinga aplinka.

Tačiau, nauji parduodami butai nėra be trūkumų. Gyventojai dažnai skundžiasi dėl būsto kokybės, naudojamų nekokybiškų statybos ir apdailos medžiagų, tokie namai dažnai pasižymi prasta garso izoliacija ir pan. Daug kam nepatinka naujų butų išplanavimas, kai virtuvės yra sujungtos su svetaine. Kitas minusas, kad patys pastatai statomi per arti vienas kito. Be to, nauji namai dažnai būna statomi toliau nuo miesto centro, tad susisiekimas su kitomis miesto vietomis, ypač centru, gali būti problematiškas.

O štai senieji mikrorajonai suprojektuoti patogioje aplinkoje, čia paprastai būna patogus susisiekimas su parduotuvėmis, mokyklomis ir darželiais, taip pat su kitais reikalingais objektais ar įstaigomis. Dauguma senų butų parduodami su rūsiais ar sandėliukais. Tačiau senos statybos namuose laiptinės dažmiausiai būna labai netvarkingos, liftai nepatikimi, o kiemai maži ir juose neužtenka vietos automobiliams. Didžiausias tokio nekilnojamojo turto minusas seni vamzdynai ir elektros instaliacijos.

Tad, kokį būstą geriau įsigyti – senos ar naujos statybos – vertėtų gerai pasvastyti, atsižvelgiant į gyvenimo kokybės bei komforto sąlygas, ir paskaičiuoti visas susijusias išlaidas. Būtina įvertinti ne tik pirkimo kainą, bet ir galimas investicijas ateityje.

Logotipų kūrimas: kas svarbu geram logotipui?

logotipų kūrimasKiekvienas verslininkas žino, jog didesnį pelną ir klientų skaičių užtikrina didesnė reklama. Gerai reklamai reikalingi skambūs šūkiai, geri vaizdai, tinkamas logotipas. Įmonės logotipas – jos vizitinė kortelė,  jos simbolis, naudojamas visur ir visada. Todėl logotipų kūrimas yra labai svarbus darbas, kuriant įmonės įvaizdį. Kad šis žingsnis būtų atliktas tinkamai, pravartu logotipui skirti pakankamai dėmesio ir paisyti tam tikrų taisyklių.

Idėja

Pirmiausia, prieš kurdami savo logotipą, turite sukurti jo idėją. Kiekvienas logotipas turi savo aprašą, kuriame paaiškinama jo vizija, jo simboliai ir bendroji prasmė, kurią jis perteikia. Todėl tam reikia kaip reikiant apsukti galvą. Pati logotipo idėja turi atspindėti Jūsų įmonės veiklą ir jos  nuostatas.  Žmonės, pažiūrėję į Jūsų įmonės logotipą turi perskaityti žinutę, kurią užkoduojate.

Priemonės

Kad žinutė būtų perskaitoma paprastai ir tiksliai, reikia pasitelkti dar daugiau pastangų nei tik sugalvoti, ką sako Jūsų logotipas. Tuo ir įdomus logotipų kūrimas, nes tai itin atsakingas ir įvairus darbas. Kad logotipas būtų tinkamai suprastas, ja reikalinga panaudoti tinkamas formas, spalvas ir simbolius.

Žmonės, matydami logotipus, kaip ir įvairias reklamas, vienaip reaguoja į ryškias spalvas ir aštrias linijas, tuo tarpu švelnūs atspalviai ir apvalūs simboliai jiems perduoda kitokią žinutę. Apie tai turite tinkamai pagalvoti ir pasirinkti tokius elementus, kurie aktualūs Jūsų įmonei ir  atitinka Jūsų veiklą. Visu tuo pasirūpinti Jums padės profesionalūs logotipų kūrėjai, kurie žino, kaip tinkamai panaudoti spalvas ir formas, kad jos ne tik būtų teisingos, bet ir tarpusavyje derėtų, išpildytų bendrą estetinę funkciją.

Sėkmingas logotipas reiškia gerą įmonės įvaizdį. Tinkamai sukurtas logotipas veikia ne tik kaip Jūsų rekvizitas, bet ir puiki reklama. Todėl šiam sprendimui pravartu skirti pakankamai laiko ir pastangų.

Keletas paprastų patarimų, kuriant savo logotipą:

 • Nuspręskite, ar Jūsų logotipas turės šūkį
 • Logotipe naudokite savo įmonės spalvas
 • Stenkitės atsisakyti visų nereikalingų detalių
 • Logotipų kūrimas – ne vienos dienos darbas
 • Pasidomėkite, kaip žmogų veikia skirtingos spalvos
 • Kuo logotipas aiškesnis – tuo jis lengviau suprantamas
 • Kurkite tokį logotipą, kuris bus lengvai pritaikomas įvairiam naudoji

Svetainių kūrimas – ne hobis, o kokybiška ir profesionalumo reikalaujanti paslauga

svetainių kūrimas

Įvairių programinių įrangų bei profesionalių gidų pagalba svetainių kūrimas sparčiai išpopuliarėjo. Internete gausu informacijos apie šią veiklą, tačiau ji iš tolo neatspindi tikrosios tinklalapio vertės. Ją išgauti nėra paprasta, todėl dažniausiai pasikliaujama ne mėgėjiškomis žiniomis, o profesionalų atlikto darbo rezultatais, kurie, beje, retai nuvilia.

Reprezentacinė įmonės ar individualaus asmens svetainė klientui suteikia tam tikrą informaciją apie paslaugas teikiančio asmens veiklą. Tai bene svarbiausia sąlyga užtikrinanti klientui saugumą bei pasitikėjimą. Būtent todėlpuslapių kūrimas neturi apsiriboti vien technine puse, sistema turi ne tik puikiai veikti, bet ir suteikti malonią ir informatyvią aplinką klientui. Užėjęs į svetainę asmuo tikisi joje surasti tai, kas naudinga, tad Jūsų uždavinys yra Jam tai parūpinti. Maloni akiai aplinka ne tik sudomins lankytoją, bet tuo pačiu ir pabrėš firminio stiliaus įvaizdį.

Profesionalus svetainių kūrimas neapsiriboja vien struktūriškai užrašyta koduote, nepaprastai didelį vaidmenį atlieka ir dizainas. Tai, kas patraukia akį, visuomet žavi. Labai svarbios ir spalvos bei jų pasirinkimas, kadangi dažnai keisti tam tikras stiliaus detales nerekomenduojama. Viską derėtų sieti tiek su asmeniniu, tiek su produkto įvaizdžiu – juk tai dvi neatsiejamos sritys, kurios tarpusavyje turi derėti. Apsilankęs svetainėje klientas randa naudingos informacijos ir malonią atmosfera, kuri ne tik žavi klientą, bet ir suteikia savininkui realią naudą.

Tik kokybiškai sukurta svetainė sukuria produktui tinkamą įvaizdį ir skatina paslaugų pardavimą. Dėl šios priežasties kiekvienas verslininkas turėtų siekti šio profesionalumo. Tinklapių kūrimas nėra sudėtingas, tačiau neretai būtent dėl šio atlaidumo verslą vykdantis asmuo patiria pardavimų nuostolį. Nuvertinti tinklapio struktūros, dizaino ir funkcionalumo patogumą yra didžiausia klaida. Pasirūpinkite, jog Jūsų sprendimai būtų teisingi ir tinkamai pristatomi plačiai auditorijai žmonių.

Tinkamai sukurta virtualios erdvės atmosfera pasitarnauja net keliais skirtingais būdais. Ji lankytojams pateikia aktualią informaciją apie prekę ar teikiamą paslaugą, padeda susidaryti nuomonę apie jų kokybę, o visų svarbiausia – skatina pardavimo procesą. Būtent todėl svetainių kūrimas neturėtų būti nuvertinamas. Tai daug profesionalumo reikalaujanti paslauga, kuria pasinaudoti gali beveik kiekvienas.

Internetinių svetainių kūrimas – už ką mokame

interneto-svetainiu-kurimasKalbėsiu, kaip klientas, kuriam kuria svetainę, taip pat sau atsakysiu, kaip kūrėjas, kuriantis tokiam neapsisprendusiam klientui interneto puslapį. Atrodys šizofreniška? Nieko tokio, nes esu stovėjęs abiejose barikadų pusėse ir puikiai žinau, kokiais pabūklais šaudoma…

Internetinių svetainių kūrimas – ilgas ir sudėtingas procesas tiek vieniems, tiek kitiems. Kaip jį sutrumpinti? Naudojamos įvairios gudrybės, tačiau mes ne apie tai…

Už ką vis dėlto mokama?

Klientas yra visada teisus. Mano norai – jums įsakymas! Kas pinigus moka, tas ir muziką užsakinėja… Tokia liaudies išmintimi vadovaujasi visi klientai, tikėdamiesi, kad už pigiai jų projektas bus padarytas gerai ir kokybiškai, o taip pat laiku… Už visa tai mokami pinigai, bet už ką konkrečiai?

Už ilgus susirašinėjimus el. paštu, ilgus skambučius su anekdotų papasakojimu, už susitikimą, kurio metu buvo nuspręsta, kad po savaitės darysime dar vieną susitikimą teoriškai NEMOKAMA. Internetinių puslapių kūrėjai tai labai nori apmokestinti ir tai jiems pavyksta po eilute sąmatoje „Projektų vadovo darbas“ arba „Konsultacijos“. Jei pamatysite šiose eilutėse keturženklius skaičius, žinokite, kad projektų vadovai nusiteikę su jumis kaip reikiant pavargti, nes pats nelabai suvokiate, ko norite, arba jie nelabai supranta, ką sakote…

Sąmatos eilutė „Dizainas“ yra viena aiškiausių, bet problematiškiausių eilučių. Už dizainą mokami dideli pinigai, tačiau kai dizainerius atsiunčia baltą lapą su logotipu ir trimis brūkšniukais šalia meniu punktų, klientų kraujas paprastai užverda… NEMOKĖSIU už baltą spalvą! Tokia būna pirmoji reakcija. Tada dizaineris pripiešia spalvų, arba dar blogiau, išsitraukia kitą tokį prispalvintą dizainą, kurį darė kitai įmonei, sukeičia logotipą, meniu punktus ir atsiunčia. Va dabar, tai jau matosi, kad įdėta darbo…Mieli klientai, jūs net nenutuokiate, kiek ir kokį darbą padarė dizaineris iki prieidamas prie baltojo varianto, tad teks patikėti įrašyta suma. Internetinių svetainių kūrimas – sudėtingas procesas, patikėkite…

Po sąmatos eilute „Programavimo darbai“ slepiasi visas ledkalnis įvairių darbų, apie kuriuos klientai nežino, nenori ir negali žinoti. Paprastai viskas priklauso nuo projekto sudėtingumo. Lietuvoje jie sudėtingi tik tiek, kad reikia įdėti laiškų siuntimo formą, nes visa kita yra tekstinė informacija. Tam reikalui jungiamas galingas TVSas (Turinio valdymo sistema) arba CMSas (Content Management System). Kuo jie skiriasi? Tuo, kad TVSas yra paties programuotojo sukurtas, todėl baisiai sudėtingas ir mokamas, o CMSas – nemokamas, tūkstančių programuotojų palaikomas produktas, prieinamas visiems. Tiek pie vieno, tiek prie kito reikia pasikrapštyti kelias valandas, todėl čia kaina dažniausiai eina už valandas, kurias programuotojas praleidžia darydamas puslapį + kurias praleis vėliau, kai perdarinės pagal kliento reikalavimus. Supratote teisingai, tai dviguba, o kartais ir triguba kaina (prisideda dar TVSo aptarnavimo mokestis). Kaip padaryti ją viengubą? O gi mokėti post factum – kai projektas jau padarytas. Deja, čia atsiveria plačios durys įvairiems kainų žaidimams ir projektas gali išeiti visiškai brangus ir ne trupučio nenaudingas…

Dar yra viena eilutė „Nenumatytos išlaidos“. Tai savotiškas „draudimo“ mokestis tam atvejui, jei reikės projektą perdaryti… Logiškai mąstant, nieko nenumatyto neatsitiks, nes vizitai numatyti, skambučiai numatyti, ataskaitos numatytos. Juk už žemės drebėjimą mokėti nereikia, jei jis neįvyksta…

Internetinių svetainių kūrimas – brangus malonumas. Taigi, pasiruoškite ploninti pinigines už pusę dalykų, kurių neužsakote. Tai kaina, kuri mokama už nekokybišką komunikaciją.

Naujasis MySpace išbandytas!

Ne kiekvieną dieną įvyksta senųjų socialinių tinklų atgimimas. Sausį įvyko kaip tik toks įvykis. Atgimsta legendinis MySpace. Ir galiu pasakyti, kad atgimsta gana įdomiai – kaip mobilusis socialinis tinklas.

Kodėl mobilusis? Todėl, kad viskas jame padaryta scrollinimui iš kairės į dešinę, o ne iš viršaus į apačią – tai formatas, kuris pritaikytas planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams. Pelytė su ratuku – labai pravertė scrollinant.

Gavau kažkaip pakvietimą į naująjį MySpace, tad nenuostabu, kad funkcijų čia mažoka, o susirasti lietuvių į draugus – misija neįmanoma. MySpace ir toliau išlieka jaunatviškas socialinis tinklas, skirtas muzikos klausymuisi ir asmeninėms žinutėms. Kol kas galima įdėti tik nuotraukas. Apie didesnio nei 150 simbolių ilgumo tekstus kol kas negirdėti.

Lauksime, kokias naujas funkcijas MySpace pasiūlys. Šiaip atrodo gana įspūdingai, nors ir dar bugovai 🙂

Jei norite gauti pakvietimą į naująjį MySpace, užsukite į New.Myspace.com. Kai prisijungsite, nepamirškite manęs prisijungti – https://new.myspace.com/maruxz