Neverta pasitikėti tik KMI ir svarstyklių parodymais

 elektroninės svarstyklėsKMI yra svorio ir ūgio santykio rodiklis, kuris leidžia įvertinti, ar žmogaus svoris yra normalus. Tačiau čia galime įžvelgti šio rodiklio didžiausią minusą, kad jis neįvertina kas, raumenys ar riebalai sudaro kūno masę.

Pavyzdžiui, du vyrai, vienodo amžiaus, ūgio ir svorio, o pagal KMI yra priskiriami nutukusiųjų kategorijai. Tačiau vienas jų intensyviai sportuoja ir jo kūne yra vos kelios dešimtys procentų riebalų. Tuo tarpu, antrasis vyriškis nesportuoja ir jis turi dvigubai didesnį kiekį riebalų. Taigi galima drąsiai teigti, kad pirmasis yra visiškai sveikas, nors KMI nurodo priešingai, o antrajam tikrai vertėtų susirūpinti per dideliu riebalų kiekiu.

Vertinant kūno svorį, svarbu suvokti, kad jį sudaro kaulų, raumenų, organų, vandens ir riebalų masė. Tik įvertinus kūno sudėtį galima teisingai vertinti žmogaus svorį. Kūno sudėtį padeda nustatyti specialus aparatas – analizatorius. Naujesnio tipo elektroninės svarstyklės turi šiuos prietaisus savo sudėtyje. Jie nustato: kūno svorį, raumenų ir riebalų masę, riebalų procentinę išraišką, baltymų, pilvo riebalų kiekį, kūno sudėjimo tipą.

Ypatingai bandant sulieknėti, svarbu stebėti kūno masės parodymus:

– Riebalų kiekio mažėjimas rodo gerą rezultatą. Kartais galima pastebėti, kad kūno svoris nekinta, tačiau mažėja riebalų kiekis, o didėja raumenų. Tai taip pat rodo gerą rezultatą, kurio galima nepastebėti naudojant tik paprastas svarstykles.

– Svorio mažėjimas nemažėjant riebalų kiekiui reiškia, kad mažėja raumenų masė ir skysčių kiekis. Skysčių kiekis greit atgaunamas ir svoris vėl didėja. Sumažėjusi raumenų masė sulėtina medžiagų apykaitą, o pradėjus normaliai maitintis, svoris vėl padidėja (kartais net su kaupu).

– Per didelis riebalų kiekis yra taip pat negerai, kaip ir per mažas. Riebalinis audinys dalyvauja hormonų apykaitoje, todėl dėl per mažo riebalų kiekio gali atsirasti organizmo sutrikimų.

Taigi, ne visos elektroninės svarstyklės gali tiksliai parodyti ar žmogus nutukęs, ar per liesas. Nereikia daryti skubotų išvadų vos išvydus skaičius svarstyklių langelyje. Tik įvertinus kūno masę, gali paaiškėti, kad toks svoris visiškai normalus, o turimas riebalų kiekis yra visiškai sveikas.

 

Kaip prižiūrėti garbanotus plaukas, jog vaizdas veidrodyje negadintų nuotaikos?

garbanoti plaukaiTikriausiai kiekviena garbanė vaikystėje maudėsi tetų komplimentuose dėl pavydėtino plaukų grožio. Dabar, žiūrėdama į veidrodį ir matydama jame į visas puses styrančias garbanas, nevilties apimta imi galvoti, jog tai, kas styro ant galvo, yra ne gamtos dovana, bet…gyvenimo bausmė. Iš tiesų garbanoti plaukai pastarųjų savininkei suteikia daug žavesio, tačiau tenka labiau pasukti galvą, kaip prižiūrėti plaukus ir šiai procedūrai skirti daugiau laiko. Išsirinkus plaukų tipą atitinkančias priemones bei įvaldžius šių priežiūros techniką, dėl žaismingai besiraitančių garbanėlių pradėsi net pati sau pavydėti!

Kuo ypatinga garbanotų plaukų priežiūra?

Būtina atsargiai elgtis su šukomis. Dėl išskirtinės plaukų struktūros (tose vietose, kur plaukas raitosi, susidaro vingiai) neapgalvotas brūkštelėjimas šukomis gali turėti liūdnas pasėkmes – rizikuojama paspartinti plauko lūžinėjimą. Jokiu būdų nebandykite šukuoti drėgnų plaukų! Geriausia šia procedūrą atlikti galvos plovimu metu: užtenka plaukus kruopščiai iškedenti pirštais. Jei manote, jog tokio šukavimo nepakanka, įsigykite retas šukas. Švelniai šukuokite plaukus (pradėkite nuo galiukų), prieš tai išteptus kondicionieriumi ar plaukų kauke.

Svarbu išsirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones. Garbanoti plaukai yra vieni įnoringiausių naudojamų priežiūros priemonių atžvilgiu. Nuo to, ką dėsite ant plaukų, priklausys šių išvaizda ir sveikata. Drėgmės trūkumas – pagrindinė šio plaukų tipo problema, tad visos garbanotų plaukų priemonės (šampūnai, kaukė, kondicionieriai) pasižymi stipriu drėkinamuoju efektu. Atidžiai analizuokite produkto sudėtį. Sprendimą pirkti priemonę turėtų paskatinti sudėtyje esantys aliejai, o atbaidyti – silikonai. Pastarieji gali būti pelnytai pavadinti garbanotų plaukų priešu Nr.1. Iš pradžių silikonai gali tarnauti kaip puikios plaukų formavimo priemonės – garbanos tampa paklusnesnės, lengviau pasiduodančios formavimui. Tačiau „už kadro“ silikonas atlieka juodą darbą – plauką padengia drėgmei nepralaidžia plėvele. Ilgai naudojamos priemonės, turinčios silikono, plauką gali nepataisomai pažeisti.

Plaukų modeliavimo priemonės pasirenkamos atsižvelgiant ne tik į šių sudėtį, bet ir pageidaujamą šukuoseną: plaukų želė sukuria šlapių plaukų efektą, lakas – standžios šukuosenos formavimui, o kremas yra skirtas natūraliai krentančioms garbanoms.

Svarbu vengti karščio. Karštis kenkia visų tipų plaukams, garbanoti – ne išimtis. Stenkitės dienotvarkę susidėlioti taip, jog iš namų netektų bėgti galvotrūkščiais: tokiose situacijose, kaip žinia, į pagalbą pasitelkiamas plaukų džiovintuvas. Jei be pastarojo visgi neįmanoma apsieiti, papildomai turi būti naudojamos garbanotų plaukų priemonės, skirtos apsaugai nuo karščio (pastarosios rekomenduojamos ir tiesinant plaukus žnyplėmis ar kaitrią vasaros dieną spiginant saulei).

Rekomenduojama itin rūpestingai rinktis plaukų dažus. Garbanoti plaukai, kaip jau buvo minėta, visada yra sausesni lyginant su kito tipo, o po šviesinimo ši problema tik dar labiau paaštrėja. Norint, jog plaukų šviesinimas atneštų kuo mažesnę žalą, svarbu išsirinkti kokybiškus plaukų dažus ir pasidomėti, kaip prižiūrėti plaukus po šios procedūros (atnaujinti turimų priemonių asortimentą bei skirti daugiau laiko priežiūrai tikrai reikės).

Kokie negalavimai išduoda vitaminų poreikį?

equazen maisto papildaiŠiam nežmonišku greičiu besisukančiam pasaulyje subalansuota mityba yra retas reiškinys. Valgome daug, mažai vertingą maistą, todėl organizmas neįsisavina jam taip reikalingų vitaminų. Vitaminų trūkumą padeda nustatyti įvairūs negalavimai.

Odos problemos

Jeigu trūksta vitaminų oda sausėja ir šerpetoja. Kartais tampa problemine, atsiranda aknė. Turėtumėte sunerimti, jeigu oda atrodo lyg su mėlynėmis. Tuomet į pagalbą turėtų ateiti arba A ir E vitaminas, arba equazen maisto papildai. Tai vitaminų kompleksas, kuris padeda palaikyti reikiamą medžiagų paros normą.

Trūkstant reikiamų medžiagų ima skilinėti nagai, aliejai ir kitos priemonės, turinčios jiems pagelbėti, norimo efekto neduoda.

Regos sutrikimai

Šiuo metu net ir siekiant gyventi sveikiau su maistu negauname visų reikiamų medžiagų. Nes maistas dažnai yra termiškai netinkamai apdorojamas. Todėl jeigu vitaminų trūksta daug ir nuolat jaučiamas net suprastėjęs regėjimas. Akys dažnai parausta, paburksta vokai, gali net atsirasti uždegimas ar jas ima niežtėti. Čia padeda equazen eye q chews kramtomos kapsulės n180 arba eye q vitaminai. Norint užkirsti kelią reiktų vaikams profilaktiškai duoti equazen baby vitaminų. Juolab, equazen eye q kaina labai patraukli.

Nervų sistemas veikla

Dar vienas vitaminų trūkumo išdavikas yra nervų sistemos sutrikimas. Jis gali pasireikšti dingusiu apetitu, nuovargiu, nemiga arba energijos stygiumi, apatija. Padeda equazen maisto papildai, vaikams – equazen children’s chews. Ir iš tiesų equazen atsiliepimai yra puikūs. Tai riebalai iš natūralių šaltinių, kurie užtikrina normalią nervų sistemos veiklą.

Virškinimo sistema

Stresas ir greitas maistas apsunkina virškinimo traktą, todėl dažnai atsiranda problemų. Tampa sunku suvirškinti, jaučiamas skrandžio sunkumas, padidėjęs rūgštingumas, kartais net refliuksas. Tuomet padeda equazen maisto papildai arba senjorų labai mėgstami ir kitiems rekomenduojami equazen eye q chews 360.

Neretai tiriamės, atliekame įvairiausius tyrimus, vaikštome pas gydytojus, o jie vis sako, kaip gerai turėtumėme jaustis. Gaila, bet taip toli gražu nesijaučiame. Tuomet lieka dvi išeitys, viena: galuotis iki kol aiškiai nustatysime trūkstamų vitaminų šaltinį, antroji alternatyva  – pradėti vartoti equazen zuvu taukai.

Kavitacijos masažas

Ultragarso kavitacijos masažuoklisAr esate girdėję apie kavitaciją? Tai masažas, kuris daromas žmonės norintiems atsikratyti riebalų pertekliaus. Paprasta bei saugi procedūra, kuri panaši į riebalų nusiurbimą, tik ne tokia pavojinga bei skausminga. Kavitacija rekomenduojama žmonės turintiems nedidelį arba vidutinį viršsvorį, taip bus matomas efektyvesnis bei greitesnis rezultatas. O, kad rezultatai būtų dar geriau matomi reikia aktyviau gyventi bei sveikai maitintis. Ultragarso kavitacijos masažuoklis skleisdamas ultragarso dažnius skaido riebalus bei ląsteles, todėl po pirmos procedūros jau yra matomi rezultatai.

Kavitacijos procedūrą gali pasinaudoti tiek vyrai, tiek moterys, kurie nori be plastinės chirurgijos atsikratyti įsisenėjusių riebalų ir pertekliaus, taip pat sumažinti apimtis, suteikti savo odai elastingumo ir stangrumo. Taip pat ši procedūra padeda naikinti celiulitą, todėl kavitacija aktuali ir populiari tarp moterų. Žinoma, ši procedūra galima ir namuose, kadangi ultragarso kavitacijos masažuoklis pardavinėjamas internetu, todėl kiekviena gali atlikti kavitaciją namų sąlygomis. O šiai procedūrai daug laiko nereikia, tiesiog masažuokite 30 minučių norimas patobulinti vietas.

Jei bijote, kad ši procedūra bus nemalonu, tai nesijaudinkite, šios procedūros privalumas ir yra tas, kad nei per ją, nei po jos jums nieko neskaudės, o proceso metu jausite tik šilumą ir dilgčiojimą. Po pačios procedūros papildomos priežiūros nereikia, tik sveikai maitintis ir rūpintis savo kūnu. O dailesnės linijos matomos jau po 7 procedūrų.

Ultragarso kavitacijos masažuoklis tinka norint atsikratyti celiulito, riebalų pertekliaus, kūno linijų tobulinimui, norint išardyti lipomas, sumažinti apimtis, taip pat esant smulkioms raukšlelėms. O po procedūros geriausia reguliariai gerti skysčius, vandenį. Apie 2 — 3 litrus per dieną. Laikykites tinkamos dietos, o po procedūros pasilepinkite masažu arba aktyviau pasportuokite.

Tačiau ultragarso kavitacijos masažuoklis bei jo procedūros netinka nėščioms, žindančioms, esant apykaitos sutrikimams, sergant kepenų, inkstų ligomis, turint gimdos miomą. Ir tuomet, kai sutrikusi imuninė sistema, kraujotaka ar ant odos paviršiaus yra žaizdos. Visais kitais atvejais, net turint jautrią odą, galima atlikti šią procedūrą bei džiaugtis gražiomis, lygiomis kūno formomis.

 

 

Kas gi tie dantų papuošalai?

UAB DentastraOdontologija leidžia šypsotis. Visavertis valgymas ir bendravimas, daili šypsena – jūsų siekis? Tuomet galite kreiptis į UAB Dentastra specialistus ir vėl džiaugtis nuostabiais dantimis.

Odontologija – ne viena kryptis. Tai ne vien dantų sveikatos gerinimas, atstatymas, bet ir estetiniai sprendimai. Puikus pavyzdys – dantų papuošalai. Vilniuje įsikūrusi ir patirtį įkūnijanti odontologijos klinika UAB Dentastra, tarp tokių paslaugų kaip ortodontinis gydymas ar dantų protezavimas galinti ir papuošti dantis papuošalais.

Kas gi tai yra? Bene pirmasis į galvą ateinantis žodis – elegancija. Tuomet iškart pagalvojama apie individualumą. Taigi, elegancija ir savitumas – geri papuošimų apibūdinimai. Šypsena atrodo išskirtinai, prie balto dantų spindesio prisideda ir auksas ar deimantai.

UAB Dentastra gali pasiūlyti pusšimtį auksinių papuošalų. 24 karatai, baltasis auksas, netgi kartu esantys brangakmeniai – prabanga, kuri dera ir su įvairiais kitų kūno vietų aksesuarais, juos papildo ir taip prisideda prie minėtos elegancijos.

Dėmesio verti ir dantų deimantai. Devynių skirtingų spalvų stiklo kristalai – pasirinkimas, kuris tikrąja to žodžio prasme stulbinantis. O toliau pateikiame keletą atsakymų į klausimus, kuriuos žmonės užduoda UAB Dentastra specialistams.

Kam dantų papuošalai skirti? Tiek vyrams, tiek moterims. Kadangi asortimentas platus, yra ir tokių puošmenų, kurios tinka moterims, ir tokių, kurios padailins vyrų šypseną.

Kitas klausimas – ar procedūra skausminga. UAB Dentastra gydytojų teigimu, procedūra neskausminga, o fiksavimas panašus į breketų uždėjimą. Beje, uždėjimas nereikalauja papildomo dantų gręžimo.

Kiek laiko tai trunka? Norint pasipuošti nereikia daugybės laiko – tai padaroma per 10–15 minučių. Žinoma, prieš tai reikia išsirinkti norimą papuošalą. Bet šios laiko sąnaudos malonios.

Domimasi, kiek laiko papuošalas gali būti ant dantų. Neapibrėžtą laiką – toks atsakymas. Na, arba tiek, kiek norima.

Labai svarbu, ar dantys nepažeidžiami. Šiuo atveju itin akcentuotinas odontologo profesionalumas. Kai laikomasi visų reikalavimų, dantys nepažeidžiami. Reikia paminėti, kad gali būti dekoruojamas tik natūralus dantis.

Ar tai nėra pernelyg rizikingas sprendimas? Ką daryti, jei papuošalas nusibos, jeigu jo nebesinorės? Jokių problemų – bet kada galima nuimti.

Taigi, Vilniuje veikianti odontologijos klinika UAB Dentastra rūpinasi ne tik dantų sveikata, bet ir grožiu. Svarbiausia, kad viskas atliekama profesionaliai – juk tik dirbant profesionaliai galima užtikrinti geriausią rezultatą. Gražų ir sveiką rezultatą.