Ar dar keičiate ratus patys?

keltuvaiIšpopuliarėjus nemokamai draudimo bendrovių paslaugai – techninė pagalba vairuotojams, tapo akivaizdu, kokia didelė dalis vairuotojų nemoka pakeisti atsarginio rato ar tiesiog nėra pasiruošę ar neturi tam reikiamų įrankių. Užuot tepęsi rankas daugelis ėmė reguliariai naudotis šia paslauga ir džiaugtis, kad nors ir per ilgesnį laiką, tačiau viskuo pasirūpinama už juos. O tie, kurie dar vis ketina keisti ratus patys, reiktų įsiminti keletą svarbių detalių.

  1. Patariama pasipraktikuoti keisti ratus bei išmokti, kaip naudojami keltuvai, namuose, geromis sąlygomis. Tokiu atveju, nei tamsiu paros metu, nei prastomis oro sąlygomis, pakeisti ratą nebebus problema.
  2. Prieš keisdami ratus, įsitikinkite, kad užtraukėte rankinį stabdį ir įjungėte avarinio sustojimo šviesas. Taip pat patartina po padangomis pakišti atramas (akmenį ar kaladėlę), kad mašinos nenuriedėtų, o automobilių keltuvai neišslystų.
  3. Norint saugiai pakeisti padangas, būtina pasirinkti tvirtą ir kietą dangą, kad automobilių keltuvai gerai prisitvirtintų ir nejudėtų iš vietos. Kitu atveju pakelti automobiliai turi didesnę tikimybę nuslysti ir nukristi. Taip būtų padaryta didelė žala automobilio kėbului bei kitoms dalims.
  4. Ratus laikančius varžtus atlaisvinkite (nuimant ratus) ir priveržkite (jau uždėjus ratus), tik tada kai automobiliai ratais liečia žemę, tai yra – kai keltuvai jau nuleisti.
  5. Priverždami jau nuleisto automobilio ratus, veržkite juos vieną po kito iš priešingų ašies pusių. Taip sukant, greta esantys varžtai nejudės ir neatsilaisvins.
  6. Važiuojant su atsarginiu ratu (ypač kai jo dydis neatitinka likusių ratų dydžio) prietaisų skydelyje gali užsidegti įspėjamieji ženklai. Viskas susitvarkys pakeitus ratą į įprastinį. Tačiau svarbu turėti omenyje, kad dėl atsarginio rato, gali neveikti kai kurios sistemos (ABS ar stabilumo kontrolė).
  7. Daugelis naujų, šiuolaikinių automobilių neturi atsarginių ratų, tačiau jų vietoje į automobilių komplektaciją įeina ratų remonto rinkiniai. Jei būtent toks yra Jūsų automobilyje, būtinai išmokite juo naudotis iš anksto, kad žinotumėte, kaip elgtis ištikus problemai kelyje.

Turint visus reikiamus įrankius ir žinant kaip ratas yra keičiamas, šis procesas atrodys vieni juokai!

 

Chiptuning – siekiantiems padidinti bendrąjį kilovatų skaičių ir automobilio galią!

chiptuningAiškinti asmenims apie automobilių svarbą tikrai, kad nėra būtina, suvokiant tai, kad dauguma mūsų šalies šeimų turi netgi daugiau individualių automobilių, mat jie yra daugiau, nei realiai būtini, ar tai naudingi piliečiams. Teigiant kitais žodžiais, transporto priemones asmenys naudoja kiekvieną mielą dieną, siekdami nuvykti į norimas vietas, pasiekti atitinkamus rezultatus ir, žinoma, sutaupyti laiko. Neveltui yra teigiama, kad laikas ir yra brangiausias žmonių turtas, tad natūralu, kad siekdami skirti daugiau laiko sau, pastarieji yra priversti naudotis automobiliais, įvairiomis transporto priemonėmis.

Vis dėlto, kad transporto priemonės būtų našios, nėra paslaptis, kad yra reikalingi specifiniai priežiūros elementai, jeigu būtų galima taip teigti, kurie garantuotų optimalią būklę ir naudą. Turime omenyje tai, kad tokios paslaugos, kaip tai pavyzdžiui chiptuning, ne vien tik kad prisideda prie bendrosios automobilių priežiūros, jeigu būtų galima taip pasakyti, tačiau, apart to, tikrai, kad asmenims leidžia įgyti ir atitinkamos naudos, o naudojimą automobiliu paversti kur kas kokybiškesnį. Šiandieną, tiesą sakant, pagrindinis mūsų turinio tikslas ir bus pasiaiškinti, kokią specifinę naudą žmonėms galėtų suteikti niekas kitas, o tikslingai chiptuning pasiūlymas – esame linkę manyti, kad tai atsakys ganėtinai nemažai klausimų, ypač tiems, kuriems variklio galios didinimo paslaugos nėra itin žinomos, kurie potencialiai nežino pagrindinių koncepcijos savybių – manome, kad sugebėsime sukurti nemažą naudą.

Kalbant konkrečiai, chiptuning – variklio galios didinimas, padėsiantis maksimaliai išnaudoti automobilio variklo sąvybes. Apart to, kad ši paslauga bendrąja prasme padidina kilovatų skaičių ir tokiu būdu suteikia tikrai, kad ganėtinai nemažai realios naudos žmonėms, būtų privalu išskirti ir tai, kad piliečiams, siekiantiems pasirūpinti, tai yra tikslinė proga sumažinti bendrąsias kuro sąnaudas ir to pasekoje susikurti teigiamus rezultatus apie kuriuos šnekėjome prieš tai.

Manome, kad perskaitę šiandienos turinį galėsite nesunkiai atsakyti sau, ką konkrečiai atlieka chiptuning ir kokią specifinę naudą programa gali suteikti. Puikiausia yra tai, kad viską įmanoma įgyvendinti už išties minimalius kaštus, tad viliamės, kad proga bus pasinaudota.

Vis labiau populiarėja mikroautobusų nuoma

mikroautobusų nuomaMikroautobusų nuoma – tai paslauga, kurios prireikia vis dažniau. Į kelionę susiruošė būrys draugų arba didelė šeima? Visi draugiškai ir kartu norite keliauti bei pasiekti numatytą kelionės tikslą? Puikiausia išeitis – mikroautobusų nuoma. Mikroautobusuose paprastai būna 7 sėdimos vietos, tad jais su vairuotoju keliauti galite aštuoniese. Jūsų paslaugoms įvairios nuomos įmonės bei jų siūlomos sąlygos. Galite pasirinkti ir išsinuomoti reikiamo dydžio, patikusio modelio, priimtino galingumo ar ekonomiškumo automobilį. Ką reikėtų žinoti, jeigu nusprendėte nuomotis mikroautobusą?

Nuomojamų mikroautobusų pasiūla didžiulė, tad iš pradžių gali būti ne taip paprasta pasirinkti šią transporto priemonę. Pirmiausia, gerai apmastykite, kokio būtent automobilio jums reikėtų. Gražūs keliautojų norai visada labai svarbūs, tačiau būtina įvertinti, ar mikroautobusas, kuriuo keliausite yra pakankamai komfortiškas ir ekonomiškas, be to, rinkdamiesi atsižvelkite į savo vairavimo patirtį. Visuomet pagalvokite, kokia turi būti mikroautobuso pavarų dėžė. Paprastai vairuojantiems automobilį, kuriame yra mechaninė pavarų dėžė, nesunku bus vairuoti automobilį su automatine pavarų dėže. Tačiau atvirkštinis variantas, apskritai, gali būti ne visuomet įmanomas – tai juk priklauso ir nuo jūsų turimo vairuotojo pažymėjimo.

Nuomojamą mikroautobusą kelionei geriausia išsirinkti kiek galima anksčiau. Kuo anksčiau apsispręsite, tuo paprasčiau bus gauti bei užsisakyti norimą transporto priemonę, o jūs būsite garantuoti, kad savo kelionei turėsite tokį automobilį, kokio norite. Taip pat paprasčiau bus susitarti ir dėl visų jums reikalingų papildomų paslaugų, tokių kaip vaiko kėdutė, navigacinė įranga, pridedamos bagažinės ar dviračių laikikliai. Kita vertus, užsisakant automobilį iš anksto, nuomos įmonės kartais gali pritaikyti ir nuolaidų.

Prieš sudarydami mikroautobuso nuomos sutartį, būtinai išsamiai išsiaiškinkite visas jos sąlygas ir ką tiksliai apima bazinė mikroautobuso nuomos kaina. Paprastai į šią kainą įeina transporto priemonės draudimas nelaimingo atsitikimo atveju bei civilinės atsakomybės draudimas. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurios nuomos įmonės taiko tam tikro dydžio nuomos sutarties mokestį.

Mikroautobusų varikliai dažniausiai būna galingesni nei standartinio automobilio, todėl degalų jiems reikia taip pat daugiau. Tačiau kelionės šia transporto priemone bus tikrai patogesnės ir komfortiškos. Juk šie automobiliai yra erdvesni su didele bagažine, kuri ypač praverčia keliaujant dideliais atstumais. Klientai dažniausiai nuomojasi VW Sharan, Opel Zafira, Ford Galaxy, Citroen Grand C4 Picasso ir pan. mikroautobusus.