Naujos statybos butai Vilniuje, jų pranašumai ir trūkumai

Gyvenimas Vilniuje reikalauja gana didelių investicijų. Tiesa, tyrimai rodo, kad lietuvių tai negąsdina – kasmet statomi daugiabučiai sulaukia itin didelio pirkėjų dėmesio. Nors naujos statybos namai žavi savo dizainu, patogiu išplanavimu ir jaukia gyvenamąja aplinka, negalima paneigti ir tam tikrų trūkumų. Visų pirma, tokie butai reikalauja didelių pajamų, todėl dažnas pirkėjas negali išsiversti be banko paskolos, be to, daugelis naujakurių skundžiasi prasta daugiabučių kokybe, mažomis automobilių stovėjimo aikštelėmis, nepatogiu susisiekimu. Kad išvengtumėte problemų ir įsigytumėte svajonių namus, siūlome bendrauti su profesionaliais ir ilgametę patirtį turinčiais nekilnojamojo turto brokeriais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti optimaliausią sprendimą.

butai

Kodėl verta?

Jei ieškote buto Vilniuje, galime jus pradžiuginti, kad rinktis tikrai yra iš ko – pirkėjai gali įsigyti tiek senos, tiek naujos statybos butus arba apsigyventi renovuotame name. Nepaisant itin didelės butų pasiūlos, didžiausio dėmesio sulaukia nauji ir stilingi daugiabučiai, alsuojantys modernumu ir šiuolaikiniu gyvenimo ritmu. Vienas svarbiausių jų privalumų – patogus išplanavimas ir daili gyvenamoji aplinka. Tai puikus sprendimas jaunoms šeimoms, kadangi paprastai naujų daugiabučių kiemuose įrengiamos saugios ir patogios vaikų žaidimų aikštelės. Minėtoji aplinka yra prižiūrima, tvarkoma ir valoma. Neretai įrengiamos ir patikimos stebėjimo sistemos, užtikrinančios erdvės saugumą. Galiausiai, nauji daugiabučiai turi ir modernias inžinerines sistemas, kurios užtikrina ilgalaikę eksploataciją. Dar vienas privalumas – naujos statybos namai kur kas palankiau vertinami bankų, todėl paskolos gaunamos lengvesnėmis sąlygomis.

Vertinkite racionaliai

Vertinant naujos statybos butus, būtina išlikti racionaliems. Nepaisant visų minėtųjų pranašumų, negalima pamiršti ir tam tikrų trūkumų. Vienas aktualiausių klausimų – automobilių stovėjimo aikštelės. Paprastai naujos statybos namai statomi arti vienas kito, išnaudojant visą turimą plotą. Tai reiškia, kad vietos automobilių laikymui beveik nelieka. Minėtoji problema tampa itin rimtu iššūkiu, jei šeima turi ne vieną, o kelis automobilius. Džiugu tai, kad šiandien daugelis naujųjų projektų siūlo požemines automobilių stovėjimo aikšteles ar privačias transporto priemonės laikymo zonas.

Kitas klausimas – daugiabučių kokybė. Nors pastarasis aspektas linksniuojamas daug ir dažnai, statytojai teigia, kad tokios kalbos neatitinka realybės. Priešingai – šiandien stengiamasi realizuoti aukščiausius kokybės reikalavimus, siekiant sukurti ekonomišką ir aplinkai draugišką gyvenamąją aplinką. Daug prieštaravimų kelia ir naujos statybos butų kaina, kuri net kelis kartus viršija senųjų namų įkainius. Iš kitos pusės, negalima pamiršti to, kad naujos statybos daugiabučiai užtikrina kur kas aukštesnę gyvenimo kokybę.

Kurie parduodami butai – nauji ar seni – vertingesni?

parduodami butaiMūsų dienomis gyvenamasis būstas retai įsigyjamas vienintelis visam gyvenimui. Žmonių poreikiai kinta, jie gyvena daug aktyviau, tad dažniau keičia ir gyvenamąsias vietas. Rinkoje visuomet galima pasirinkti tiek naujų, tiek ir senų butų. Tačiau kurį būstą labiau verta pirkti – naujos ar senos statybos? Tiek vieni, tiek kiti turi savų privalumų ir trūkumų.

Iš pirmo žvilgsnio aišku, kad perkant senos statybos butą, jis kainuos mažiau už naujos statybos. Tačiau paprastai nauji parduodami butai sulaukia daugiau teigiamų vertinimų, o senieji labiau kritikuojami.

Nors naujas nekilnojamasis turtas kainuoja brangiau, tačiau vėliau šeimininkams mokesčiai už paslaugas yra mažesni, šildymas paprastai reguliuojamas, tad ir sąskaitas už jį galima sumažinti. O ir pats naujas namas paprastai būna šiltesnis. Be to, nauji butai būna erdvūs ir patogesnio išplanavimo, o visa jų įranga nauja. Didelis pliusas, kad naujuose namuose dažniausiai nekyla problemų dėl automobilio statymo. Naujos statybos butus dažniausiai įsigyja jaunesni asmenys, tad čia ir kaimynai bus jaunesni, vaikai apsupti bendraamžių draugų. Labai svarbu tai, kad naujų daugiaaukščių namų kiemuose paprastai įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės, ir, apskritai, kuriama graži ir tvarkinga aplinka.

Tačiau, nauji parduodami butai nėra be trūkumų. Gyventojai dažnai skundžiasi dėl būsto kokybės, naudojamų nekokybiškų statybos ir apdailos medžiagų, tokie namai dažnai pasižymi prasta garso izoliacija ir pan. Daug kam nepatinka naujų butų išplanavimas, kai virtuvės yra sujungtos su svetaine. Kitas minusas, kad patys pastatai statomi per arti vienas kito. Be to, nauji namai dažnai būna statomi toliau nuo miesto centro, tad susisiekimas su kitomis miesto vietomis, ypač centru, gali būti problematiškas.

O štai senieji mikrorajonai suprojektuoti patogioje aplinkoje, čia paprastai būna patogus susisiekimas su parduotuvėmis, mokyklomis ir darželiais, taip pat su kitais reikalingais objektais ar įstaigomis. Dauguma senų butų parduodami su rūsiais ar sandėliukais. Tačiau senos statybos namuose laiptinės dažmiausiai būna labai netvarkingos, liftai nepatikimi, o kiemai maži ir juose neužtenka vietos automobiliams. Didžiausias tokio nekilnojamojo turto minusas seni vamzdynai ir elektros instaliacijos.

Tad, kokį būstą geriau įsigyti – senos ar naujos statybos – vertėtų gerai pasvastyti, atsižvelgiant į gyvenimo kokybės bei komforto sąlygas, ir paskaičiuoti visas susijusias išlaidas. Būtina įvertinti ne tik pirkimo kainą, bet ir galimas investicijas ateityje.