Kodėl greita paskola tokia brangi?

greita paskolaTurbūt kiekvienam gyvenime yra nutikę situacijų, kuomet trumpam laikui prireikia nedidelės pinigų sumos. Dažniausiai tokiu atveju į banką eiti negali, nes suma nedidelė, o pas kaimyną ar giminaitį skolintis ne visuomet patogu. Būtent tokiam rinkos poreikiui patenkinti prieš keletą metų ir atsirado gritosios paskolos, pavyzdžiui,  Credit24 greita paskola. Nedidelė finansinė pagalba, suteikiama greitai ir paprastai. Deja, skirtingai nei bankų ar kredito unijų suteikiamos paskolos, smulkieji kreditai buvo ir išliko ne tokie jau pigūs. Dažniausiai manoma, jog tai tėra plėšikavimas iš gyventojų, nors iš tiesų didesnėms greitųjų kreditų palūkanoms yra logiškas paaiškinimas.

Dažnai gyventojai mano, jog skolinantis pinigus iš kredito įstaigos, jai mokesčio mokėti nereikia, nes sudaromas abipusiai naudingas sandoris. Tačiau tai netiesa. Iš tiesų kreditorius rizikuoja savo pinigais todėl pirmiausia jis turi susiskaičiuoti palūkanas. Dažniausiai būtent jų dydis nemaloniai nustebina greitųjų paskolų klientus. Smulkiojo kreditavimo bendrovės iš tiesų turi paaiškinimą, kodėl jų taikomos palūkanos gali atrodyti didelės.

Kredito davėjui greita paskola ar didelis kreditas iš tiesų kainuoja tiek pat laiko ir sąnaudų. Tiek skolinant 3000, tiek skolinant 300 eurų, įmonei tenka atlikti tuos pačius veiksmus, tad paskola, nepaisant jos dydžio, kainuoja tuos pačius kaštus. Dažniausiai todėl greitos paskolos, kurios yra mažesnės nei banko išduodami vartojimo kreditai ar būsto paskola, ir atrodo brangesnės.

Tačiau visiems, kuriems dar gali tekti ateityje ieškoti nedidelės greitos paskolos, reikėtų žinoti, jog šiandien situacija rinkoje jau kiek pasikeitus. Pirmiausia, tai net ir nedidelės paskolos klientams jau kainuoja pigiau. Neseniai Seime buvo priimtos Vartojimo kredito įstatymo pataisos, kurios nurodo, jog smulkiojo kreditavimo bendrovės negali taikyti didesnių kaip 75 proc. metinių paskolos palūkanų. Tai reiškia, jog klientai galės džiaugtis dar lengvesniu ir pigesniu skolinimusi.

Be to, atsirado galimybė pasinaudoti ir dar viena patogia garantija. Dažnai manoma, jog greitieji kreditai imami neapgalvotai, o kreditoriai suteikia juos gerai neįvertinę būsimų klientų kreditingumo. Tos pačios įstatymo pataisos numato, jog greita paskola nuo šiol gali būti grąžinama persigalvojus ir nereikės už tai mokėti jokių papildomų mokesčių. Jie tarkim šiandien pasiskolinote nedidelę pinigų sumą, o rytoj supratote, jog sprendimas buvo neapgalvotas, galite grąžinti visą sumą, nutraukti sutartį su kreditoriumi ir gyvento toliau. Nereikės mokėti nei baudų, nei palūkanų.

 

 

Verslo kreditas – galimybė realizuoti svajones

kreditasGyvename tik kartą, tad nieko nėra blogiau, kaip dienas praleisti nemėgstamame darbe, kas kelias minutes žiūrint į laikrodį ir skaičiuojant sekundes iki darbo pabaigos. Kiekvienas žmogus nusipelnė būti laimingas, o nemėgstamas darbas sudaro pusę tos depresijos šaltinio. Galbūt laikas pakelti rankas kuo aukščiau ir įgyvendinti visas savo idėjas apie kurias tik galėjote kada pasvajoti? Juolab, pirmoji kliūtis su kuria paprastai dažniausiai susiduriame yra pinigų bortas, kuris šiuo metu gana paprastai peržengiamas, kadangi egzistuoja kreditus teikiančios kompanijos, kurios siūlo paskolas mažomis palūkanomis ir ilgu grąžinimo terminu.

Siekiant pradėti verslą žmonės, kurie kreipiasi į bankus, dažnai susiduria su užstato ar laiduotojo problema. Taip paskola vis labiau tolsta, kol galiausiai nebematoma galimybių gauti norimą pinigų sumą. Kreditas iš greitųjų firmų, tokiu atveju, yra geriausias pasirinkimas, kadangi galite gauti norimą pinigų sumą ir tuo pačiu pradėti realizuoti savo idėjas.

Sparčiai plintant virtualiam pasauliui vis daugiau žmonių užsiima internetinių svetainių kūrimu. Paprasčiausiai, visi įmanomi veiksniai, paslaugos ir prekės persikėlė į šį pasaulio voratinklį, tad tokio pobūdžio verslo pradžia yra beveik užtikrintai sėkminga. Tačiau tokiu sėkmingu keliu ir nežengia daug kas, nes neturi užtektinai pinigų sėkmingai pradžiai. Tokiu atveju kreditas yra pats geriausias pasirinkimas.

Yra nemažai firmų, kurios siūlo lengvatinius kreditus verslui pradėti arba puoselėti. Kiekviena jų orientuojasi į skirtingus asmenis siekiančius tokio tipo veiklos arba konkrečiai nuo idėjų realizacijos.

Dažniausiai lengvatinės verslo paskolos suteikiamos:

  • Bedarbiams;
  • Neįgaliesiems;
  • Jaunimui iki 29 metų;
  • Vyresniems nei 50 asmenims.

Lengvatinio verslo sąlygos įprastai apima šiuos punktus, kurie atveria platesnius kelius gauti norimą pinigų sumą: sukonkretinamas verslo paskolos dydis, kurį nustato individuali firma, grąžinimo terminas, prasitęsimo galimybės ir panašiai nustatomos individualiai susitariant su firma. Esant pasikeitimams ieškoma geriausio kompromiso. Būtent verslo paskoloms skirtos lėšos negali būti naudojamos visiškai kitai paskirčiai, kuomet jau gaunama reikiama pinigų suma.

Gautas kreditas yra apipintas įvairiausiomis sąlygomis ir teisėmis, tad būtina jų visapusiškai laikytis, kad jūsų ir kredito davėjo santykiai išliktų draugiški ir teisiškai tvarkingi.

Nelaukite, kada iš dangaus nukris galimybė gyventi laimingiau. Visko ko geriausio esate vertas čia ir dabar.