Kaip nusipirkti verslą?

Perku parduodu versląLietuvoje pradėti verslą suteikiamos gana patrauklios ir atviros galimybės, tačiau kai kurie asmenys bujodami rizikos bei nenorėdami gaišti savo laiko nusprendžia, kad kur kas geriau yra pirkti verslą, o ne bandyti įsteigti pačiam. Perku parduodu verslą – įprastas skelbimas internete. Daugelis žmonių pavargo nuo direktorių, kurie seka kiekvieną darbuotojo žingsnį. Išsilaisvinti gali padėti nuosavo verslo pradėjimas.

Vietoj pirmųjų įsteigimo žingsnių galima iškart įsigyti įmonę, kurios veiklą tęs naujas savininkas. Tai greitas ir paprastas būdas tapti verslininku. Juolab, įsigyti norimą verslą yra ypač paprasta.

 • Pats paprasčiausias būdas greitai atrasti verslą, kuris Jus domina – pasisamdyti asmenis, kurie užsiima verslo paieškomis. Žinoma, jie galiausiai už Jus nenuspręs, tačiau surinks labiausiai Jums tinkamas įmones ir pateiks pasiūlymus iš kurių galėsite pasirinkti.
 • Nusistatykite savo biudžeto galimybes. Kam? Paprasčiausiai tokiu atveju peržiūrėsite tik Jums labiausiai tinkamus ir į galimybes telpančius pasirinkimus. Juolab, rekomenduojame tiksliai susižinoti, koks tiksliai verslas Jums atrodo priimtiniausias ir kuo norėtumėte užsiimti. Tuomet tiksliai žinant sferą ir biudžetą kur kas paprasčiau palyginti ir išsivesti vidurkį kiek kokiomis sąlygomis verslas gali kainuoti.
 • Jeigu jau radote Jums labiausiai tinkamą verslą – laikas pradėti tvarkyti dokumentus, o tai yra labai sudėtingas darbas. Bent jau buvo anksčiau, kai nebuvo specialistų, kurie teikia verslo tvarkymo dokumentaciją. Perku parduodu verslą nebus sudėtingas procesas jeigu bendradarbiausite su profesionalais.
 • Daugelis dokumentų tvarkymo darbų šiuo metu gali būti atliekami internetu. Tai greitas ir paprastas būdas išsipirkti verslą ir pagaliau vadintis teisėtų savininku.

Verslo pirkimas yra kur kas paprastesnis. Juolab, jeigu norite greitai pradėti savo verslą – tokiu atveju pirkti taip pat verta labiau. Paprasčiausiai gausite viską, kas reikalinga verslo pradėjimui.

Šiais laikais tapti verslininku tikrai ne taip sunku, kaip kad anksčiau. Jums net nereikia pačiam steigti įmonės. Perku parduodu verslą skelbimai internete yra įvairialypiai, tad kuo daugiau peržiūrėsite – tuo labiau Jums tinkamą verslą pavyks atrasti.

Sėkmingas verslas yra tas, kuriam jaučiate atsidavimą.

 

 

 

 

 

Verslo idėjos, kurios padės lengviau įkurti verslą

įmonės įkūrimuiKiekvienas iš mūsų norėtume turėti verslą ir džiaugtis nepriklausomybe nuo kito žmogaus. Juolab, kai nuosavo verslo turėjimas suteikia ne tik laisvę, bet ir svajonių darbo vietą. Tačiau kaip tą svajonę realizuoti, kad ji būtų sėkminga? Nuosavos įmonės įkūrimui vienareikšmiškai reikia turėti gerą verslo idėją, o pinigus galima gauti iš investuotojų ar banko. Tik gera idėja dažniausiai lemia sėkme, žinoma, negalima pamiršti ir gabumų bei patirties versle, nes vargu ar tas, kuris nesupranta verslo principų galia steigti savo verslą. Taigi, sunkiausia, kaip jau minėjom, yra surasti tą nišą, kurios rinkai reikėtų. Kadangi dabar pasiūla yra didesnė nei paklausai reikia, tai kuriasi begalės tokio pat tipo įmonių, tačiau vienos nišos, kuri būtų išties nauja arba perkurta, tikrai nėra. Dabar reikia pasiimti seną verslo idėją ir ją modernizuoti taip, kad ji patiktų žmonėms. Tačiau yra ir vidutinių verslo idėjų apie kurias retai kas galvoja, tačiau jas gerai valdant bei realizuojant tinkamai, galima pasiekti aukštų verslo rezultatų.

Taigi, viena iš idėjų yra tiesiog įkurti vaikų priežiūros namus. Tarkim savo namuose, ar kokioje kitoje patalpoje, šalia savo namų, galima įkurti priežiūros namus, kur tėvai, kaimynai galėtų atvesti savo vaikus. Arba juos bet kokiu metu palikti priežiūros namuose. Tačiau tokiam įmonės įkūrimui reikia turėti ir gabumų dirbant su vaikais.

Jei gyvenate bute ar šalia daugiabučių, tikriausiai pastebėjote, kad ten žmonės nusipjauna tik žolę, o toliau arba tvarko aplinką patys, arba jos visiškai  netvarko. Todėl prie namo norisi jaukios aplinkos, tad galima pasiūlyti ir kiemo darbų paslaugas. Įsteigti įmonę, kuri prižiūri kiemus, juos tvarko, apsodina gėlėmis. Šiam įmonės įkūrimui tereikia investicijų į įranga ir botanikos gabumų.

Taip pat dar rinkoje yra ir kompiuterių priežiūros verslas. Kadangi daugelis turi kompiuterius, jie dažnai genda ir juos reikia atnaujinti, tai gera galimybe tiems, kurie domisi kompiuteriais bei žino, kaip juos reikia tvarkyti, užsiimti šiuo verslu, o papildomai užsiimti ir mobiliųjų telefonų priežiūra. Kadangi juos šiais laikais taip pat reikia prižiūrėti nuo įvairių virusų, atnaujinti programas arba ištrinti nereikalingas. Ką galima padaryti tik su specialiomis programomis.

Tai vos kelios idėjos, įmonės įkūrimui, šalia jų dar yra ir daiktų perdirbimo, restauravimo verslas, taip pat ir vertimų, valymo, tekstų rašymo paslaugos bei konsultacijos socialinių tinklų klausimais. Idėjų yra labai daug, tačiau į jas kūrybiškai pažvelgus, galima sukurti labai sėkmingą verslą.

 

 

 

 

 

Skirtumai tarp smulkaus verslo ir start up

įmonės atidarymasTikriausiai pastebėjote, kad vis dažniau jauni žmonės kuria verslus, nesvarbu kokie jie bebūtų, smulkūs, didelį, daugelis užsiima smulkia veikla kuomet tiesiog reikia įregistruoti save kaip verslininką gaunantį pajamas. Tačiau pastebima, jog daugelis žmonių dar nesupranta koks skirtumas yra tarp naujo, smulkaus verslo ir startup’ų. Todėl norime jums parodyti, kaip vienos ar kitos įmonės atidarymas gali būti visiškai skirtingų koncepcijų, darbo ir veiklos principų.

Pradedant nuo smulkiojo verslo, tai paprastai jis tiesiog yra nedidelis, vidutinio dydžio verslas, kuris veikia vietinėje arba regioninėje rinkoje. Tokioje įmonėje nėra konkurencingo pranašumo prieš konkurentus, gali būti lygus, žemiau arba šiek tiek aukščiau kitos įmonės, o ir kažkokios inovacijos tokiame versle nėra būtinos. Paprastai tokios įmonės atidarymas nereikalauja daug finansinių išteklių, o ir ją atidaro šeima arba vienas asmuo. Tarkim, šeimoje mama skaniai gamina maistą, visi jos patiekalus giria ir net siūlo už juos mokėti, o mažame mieste nėra geros kavinės, kur būtų galima skaniai pavalgyti. Tad be didelių išteklių šeima sugalvoja atsidaryti kavinę mieste. Tam nereikia kažkokių inovacijų, tai yra tiesiog smulkus verslas, kaip koks veltinių pardavimas. Beje, kai yra investuojami pinigai į verslą, iškart yra patiriama nauda.

Startup’ai yra šiek tiek kitokie, tai inovacijų paremtas verslas, kuomet įmonės veikla veikia globalioje rinkoje. Tai nėra kaip smulkus verslas, kuris nėra konkurencingas, čia vyrauja stabili konkurencija su rinkoje esančiais produktais, senuosius norint pakeisti naujais, inovatyviais ir moderniais. Čia pastebimas stebėtinas pranašumas prieš kitas veiklas. Tad jeigu smulkus verslas turi vieną ar kelis savininkus, tai įmonės atidarymas startup’o pagrindu turi daugiau nei kelis steigėjus, kurie atstovauja įvairioms verslo sritims. Kalbant apie finansus, tai startup’as yra brangus verslas, kadangi norint išsikapstyti iš stagnacijos, kuri galiausiai kažkuriuo metu būna pasiekta, reikia daug finansinių išteklių, kad verslas plėstųsi. Tokioje kompanijoje dažnai nebūna taip, kad investuoti pinigai iškart atsiperka, reikia laiko ir kantrybės, kad investicijos atsipirktų.

Taigi, esminiai skirtumai yra atskleisti, todėl nereikia galvoti, kad bet koks naujas verslas yra startup’as, dažniausiai startup’ai yra visiškai inovacijų principu sukurti verslai, kuriems įmonės atidarymas iš pradžių neneša pelno. Tačiau, kai jie būna pastebėti, jie lengvai gali užsidirbti didelius pelnus.

 

 

 

Įmonių steigimas Kaune: esminiai UAB privalumai ir trūkumai

įmonių steigimas KauneJei turite gerą verslo idėją ir esate pasiruošęs ją įgyvendinti, logiškiausia būtų steigti savo įmonę, tačiau reikia atminti, kad įmonių steigimas Kaune ar kitame mieste gana sudėtingas ir painus procesas, jei savo verslą pradedate pirmą kartą. Taigi, šiandien pakalbėkime apie Uždarosios akcinės bendrovės (UAB) pagrindinius privalumus bei trūkumus, kurie leis apsispręsti ar UAB yra optimaliausias pasirinkimas, bet apie viską nuo pradžių.

UAB – ribotos atsakomybės privatus juridinis asmuo. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jūs ar jūsų akcininkai neatsako savo turtu, jei įsteigta UAB neįvykdo savo prievolių. UAB gali steigti ir vienas, ir daugiau fizinių ar juridinių asmenų, o akcininkų skaičius yra ribojamas iki 249. Be to, akcininkai gali parduoti arba perleisti savo turimas akcijas kitam asmeniui.

Svarbu atminti, kad svarbiausius sprendimus priima ne vienas asmuo, o akcininkai. Viena akcija yra lygi vienam balsui, todėl visuotiniame susitinkime daugiausiai įtakos turi tas asmuo, kuris yra įsigijęs daugiausiai akcijų.

UAB privalumai:

 • Jei verslas klostosi nesėkmingai, akcininkas rizikuoja tik tuo turtu, kurį įnešė į UAB, o jos asmeninis turtas yra neliečiamas;
 • Jei UAB  nori pritraukti papildomų lėšų, ji gali išleisti papildomas akcijas, kurias galima įsigyti už tam tikrą mokestį;
 • Visuomet yra galimybė pasitraukti iš verslo, o savo turimas akcijas perleisti kitiems asmenims arba tiesiog parduoti savo UAB;
 • Galima tikėtis mokestinių lengvatų. Jei vidutinis darbuotojų skaičius neviršija dešimt žmonių, o mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300 tūkstančių eurų, taikomas ne 15 proc. mokesčio tarifas, o lengvatinis – 5 proc.

UAB trūkumai:

 • Steigiant UAB, privaloma įnešti įstatinį kapitalą, kuris negali būti mažesnis nei 2500 eurų;
 • Įmonių steigimas Kaune ar kitame mieste reikalauja įregistruoti nuolatinį UAB būstinės adresą, kur būtų galiam siųsti korespondenciją ir kitus dokumentus. Nemažai daliai būsimųjų verslininkų tai tampa išties dideliu galvos skausmu;
 • Jei UAB dirba pelningai, akcininkai gali išmokėti uždirbtą pelną tik per dividendus arba gaunant darbo užmokestį. O tai reiškia, kad teks mokėti išties didelius mokesčius.

 

Verslo kūrimas – gera pradžia, pusė darbo

įmonės steigimas Viskas, kas gerai prasideda, įdėjus pastangų, gerai ir baigiasi. Taip bus ir su Jūsų verslu, jeigu naujos įmonės steigimas bus patikėtas profesionalams, kurie išmano savo darbą, žino kaip tai daryti, viską atlieka kruopščiai, vykdo Jūsų pageidavimus, viską atlieka taip, kad Jūs neturėtumėte priekaištų, o Jūsų įmonė pradėtų sklandžiai veikti. Kai verslininkai kreipiasi pagalbos į profesionalus, norėdami viską pradėti profesionaliai, lengviau išsprendžia visas su verslo pradžios problemas, neneša tokios didelės „popierizmo“ naštos ant savo pečių, tuo labiau nežinant visko nuo pradžios iki galo. Taigi, kaip jau minėjau, svarbu viską pradėti kokybiškai, tad nedvejokite – pagalbos kreipkitės į šios srities profesionalus.

Nuo ko reikia pradėti, norint įkurti savo įmonę? Svarbiausia, turite gerai apgalvoti apie savo įmonės vardą, koks jis bus. Jis turi būti aiškus, ypač tam srautui žmonių, kuriems bus labai aktualus Jūsų siūlomas produktas ar paslauga. Šį klausimą verta svarstyti su visais įmonės akcininkais, paklausti jų nuomones, kad pavadinimas būtų ne tik juridiškai teisingas, tačiau ir sėkmingas. Jeigu siekiate, kad Jūsų veikla neapsiribotų mūsų šalies rinka, galvokite apie kuo paprastesnį, užsieniečiui prieinamą pavadinimą, kad kitataučiams netektų laužyti liežuvio. Jeigu pavadinimui trūksta idėjų, pasitarkite su bendrove, kuri Jums padeda steigti Jūsų įmonę. Jie atsižvelgę į tai, kokia veikla užsiimsite, padės Jums rasti alternatyvą.

Taip pat svarbus žingsnis – steigimo dokumentų pildymas. Yra įvairių būdų kaip įkurti įmonę, tačiau visi būdai reikalauja tos pačios procedūros – dokumentų pildymo. Visos dokumentacijos ruošimas iš vienos pusės atrodo lengvas, iš kitos – daug laiko atimantis procesas – visų steigimo dokumentų pavyzdžius galima rasti internete, tačiau kiekvienu atveju dažnai būna skirtingi Jų pildymo niuansai, jų yra gan daug, o jų supildymo tikslumas yra labai svarbus. Tačiau jeigu šį darbą patikėsite įmonių steigimo specialistams, jie viską padarys už Jus – Jums reikės tik sudėti parašus. Pagrindiniai dokumentacijoje nurodomi duomenys: veiklos tikslas, buveinė, akcininkų ir vadovo informacija,  juridinio asmens kontaktinė informaciją ir kt. Jeigu šis procesas bus vykdomas internete, tai nemaža dalis dokumentų bus suformuota registrų centro el. sistemoje.

Taip pat pateikus steigimo dokumentus Jums reikės formuoti Jūsų kuriamos įmonės kapitalą. Norint tai padaryti, Jums reikės atidaryti banko sąskaitą įmonės vardu, o ten įnešti pradinį įmonės kapitalą (uab kūrimo atveju). Atlikę šiuos veiksmus, turėsite pateikti visus dokumentus notarui (notarui taip pat pateikiami įmonės steigimo dokumentai, banko išrašas, kad į įmonės banko sąskaitą buvo įneštas pradinis kapitalas, taip pat būsimos buveinės savininko sutikimą, kur bus registruojama Jūsų įmonę. Įmonės steigimas artės prie pabaigos, kai šiuos dokumentus pateiksite juridinių asmenų registrui.

Viską apibendrinant, galima daryti išvadą, kad tinkamų pagalbininkų pasirinkimas gali nukelti didžiulę verslo pradžios darbų naštą nuo Jūsų pečių ir perkelti ją tiems, kurie tai puikiai išmano, žino kaip tai daryti, rūpinasi, kad Jūs būtumėte patenkintas. Viskas atliekama pagal Jūsų poreikius, kad verslas turėtų puikų startą – tai kas prasideda nuo geros pradžios, o po to įdedant savo sunkaus ir juodo įdirbio, vėliau duoda saldžių vaisių. Taigi pagalvokite – jei norite, kad Jūsų svajonės virstų realybe, viska stenkitės atlikti kuo profesionaliau – visur kur galima, pagalbos kreipkitės į tos srities profesionalus – sutaupysite daug laiko ir pinigų, kurie tiek verslo pradžioje, tiek ir įsivažiavus, ypač reikalingi.