SEO informacija: kokybiškos atgalinės nuorodos

nuorodosPasidarėm puslapį. Viskas veikia, bet sakė reikia dabar tų nuorodų užsipirkti. Ką galite pasiūlyti?

Tokie klausimai Rasytojas.lt el. pašto dėžutę „sudrebina“ vis dažniau ir dažniau Norėtume plačiau papasakoti, kaip yra su tuo nuorodų „užsipirkimu“.

Nuorodomis prekiauti negalima

Neseniai Google paieškos sistemos inžinierius ir SEO kelrodis Matt Cuts atsakė į vieną iš daugelio panašių klausimų. Savo video jis teigia, kad, jei gavote nuorodų iš puslapio, kuris jas nusipirko, tos nuorodos nelabai bus ko vertos ir jūsų puslapiui nepakenks. Nepakenks, bet ir nepadės. Tai tik dar vienas įrodymas, kad nuorodų pirkti negalima.

Kaip vyksta pirkimas? Labai paprastai. Įsivaizduokite, kad yra puslapis su įvairiais juokeliais. Jis gana lankomas, jame daug puslapių su įvairiais juokais. Puslapio savininkai paskelbia, kad parduoda nuorodas arba vietą nuorodoms. Sumokate kelis šimtus litų už metus ir puslapio apačioje administratoriai patalpina į jus nuorodą. Taip per vieną dieną gaunate nuorodas iš kokio 100 000 puslapių apie juokelius.

Kas vyksta toliau? Toliau jūsų puslapis palaikomas labai geru ir pakyla paieškos sistemos rezultatų eilėje per kelias pozicijas į viršų. Visi džiaugiasi, ploja, mintyse skaičiuoja būsimą pelną, kurį atneš lankytojai. Po kurio laiko Google robotas perskaito visus puslapius, kuriuose yra patalpinta nuoroda ir pradeda analizuoti ten esančius raktinius žodžius. Jei jūsų puslapis yra apie juokelius ir humorą – viskas tvarkoje. Įdomių minčių Google robotams kyla tada, kai jie mato juokelių puslapį rekomenduojantį buhalterineių paslaugų arba langų gamintojų puslapį. Čia prasideda linksmybės. Kadangi turinys yra nesusijęs, nuorodų reikšmė mažinama ir jūsų puslapis krenta paieškose žemyn.

Po kurio laiko Jūsų nuorodos laikas pasibaigia. Administratorius išima nuorodą iš savo puslapio. Po kurio laiko Google robotai būna labai nustebę – kaip jūsų puslapis, turėjęs 10 000 atgalinių nuorodų, staiga jų visų nebeteko? Ar tik nebus čia kažkokios klastos? „Klastingus“ puslapius Google baudžia sumenkindama pozicijas paieškoje. Netekę tiek nuorodų, tikriausiai nukrisite gana žemai paieškos rezultatų eilėje. Tai dėl to, kad buvote nusipirkę nuorodų. Pats nieko nedarėte? Tai gal jūsų SEO paslaugų teikėjai tai padarė už jus? Reikalaukite ataskaitų, kur nuorodos buvo patalpintos.

Kokybiškas turinys

kokybeKokybiškas turinys yra esminis Google reikalavimas. Ne tik pačiame puslapyje, bet ir kituose puslapiuose, kurie deda nuorodas į jūsų puslapį.

SEO paslaugos apima analizę, atgalines nuorodas ir šiek tiek SEO tekstų. Tai reiškia, kad SEO konsultantai, į kuriuos kreipiatės pagalbos kokybiško turinio greičiausiai neruošia. O juk Google yra aiškiai pasakęs – kokybiškas ir susijęs turinys yra geriausia vieta vertingai nuorodai.

Bet juk „užsipirkote“ 100 000 atgalinių nuorodų… Kuo gi jos blogos? Pirmiausiai, jos patalpintos puslapiuose, kurie NĖRA apie jūsų verslo sritį. Antra, vargu ar tuose puslapiuose yra kokybiško teksto, nes Google robotai puikiai supranta, kur yra iliustracija ir komentarai. Toks puslapis paprastai nėra laikomas naudingu, nes tokio turinio išliekamoji vertė yra labai menka. Tai koks tas kokybiškas turinys, paklausite. Jūs tokį kaip tik ir skaitote 😉 Tai naudingas straipsnis, kuriame yra gausu teksto, nežaidžiama su raktiniais žodžiais, naudojamas teksto formatavimas, iliustracijos, video. Toks tekstas nusipelno būti pasidalintas socialiniuose tinkluose, nes jis parašytas su tikslu duoti naudos skaitytojui. Beje, ar žinote, koks yra juokelių puslapių tikslas? Labai paprastas – sugeneruoti kuo daugiau puslapių, kuriuos verčiant keistųsi vaizdinė ir tekstinė reklama. Papildomai – nuorodų pardavimas.

Patarimas: nuorodos tik iš kokybiškų puslapių

Mūsų patarimas yra paprastas – siekite ne kiekybės, o kokybės ir nuorodas rinkite iš KOKYBIŠKŲ puslapių, kurie yra susiję tematika, o ne apie bet ką.

patarimasJei reklamuojate savo žaliuzių prekybos puslapį, nuorodas gaukite iš puslapių apie žaliuzes, statybą, langų įrengimą, interjero idėjas ir t.t. Jei reklamuojate tokį dalyką, kaip SEO paslaugos, nuorodą gaukite iš tokių straipsnių kaip šis – apie rinkodarą, interneto puslapių kūrimą, paieškos sistemas ir SEO. Tik tada jūsų nuoroda bus vertinga. Priešingu atveju – pinigai į balą, o naudos nebus jokios. Kai kuriais atvejais galite net patirti nuostolių, jei Google nuspręstų jūsų puslapį nubausti.

Beje, paskutiniai turinio rinkodaros patarimai iš profesionalų. Jei tekste yra reklamuojamas tam tikras prekinis ženklas ir paslauga, būtina apie tai nurodyti prirašant kad tai reklaminis tekstas. Na, va, nurodėme… 🙂 Dabar ramu.

Nemokama reklama internete: 3 gudrybės

Kam dar reikia nemokamos reklamos? Niekam? Toks jausmas, kad kai kurių puslapių savininkai yra tokie užsiėmę, kad net tingi pasinaudoti nemokamos reklamos galimybėmis.

Susikūrus interneto puslapį paprastai labai džiaugiamasi, šaunamas šampanas, baigiama kivirčytis su puslapio kūrėjais, kurie padarė ne taip, kaip norėjo užsakovas, žodžiu, visi pajunta palengvėjimą. Tas palengvėjimas tęsiasi kokį mėnesį, kol „valdžia“ susizgrimba, kad klientų nepadaugėjo, nors puslapis ir labai gražus, profesionaliai padarytas, su labai sudėtinga turinio valdymo sistema… Kas kaltas? Aišku, kad kūrėjai.

Deja, kalti ne kūrėjai, o patys užsakovai, kurie niekaip neranda laiko puslapį pareklamuoti.

Nemokama reklama internete egzistuoja. Nereikia veltis į jokius reklaminių antraščių mainus ar dalyvauti neaiškiose programose. Pakanka skirti tik 20 minučių per dieną, ir verslas gaus bent minimalią reklamos dozę, kuri su laiku pradės nešti rezultatus.

Juokiatės? Gerai, pasižiūrėkite, ką galima padaryti per 20 minučių.

1 gudrybė. Atsidarote vienu metu tris puslapius: http://rokiskis.popo.lt, racas.lt ir protokolai.com, atsidarote pirmuosius straipsnius ir perskaitę dalį einate prie komentarų. Įrašote savo vardą, emailą ir BŪTINAI savo puslapio adresą. Tada stengiatės ne prikiaulinti, o kažką protingo į temą parašyti. Vienam komentarui parašyti pakanka 5 minučių, tad turėsite dar laiko šiek tiek paskaityti. Jei jūsų komentarai bus išpublikuoti viešai, artimiausias pora dienų matysite, kad kažkas eina žiūrėti, kas jūs per vieni ir kuo užsiimate. Niekas nieko nekainuoja…

2 gudrybė. Prikalbinate kolegę arba kolegą avantiūrai. Jiems tereikia bandyti sušokti striptizą. Rūbų nusimesti nereikia, tik šiek tiek seksualiai pašokti. Arba tai bandyti padaryti kalbant su klientu telefonu. Aišku išsitraukiate telefoną ir viską nufilmuojate. Tai netrunka ilgiau nei 5 minutes. Video dedate į Youtube ir BŪTINAI parašote, kur vyksta veiksmas ir duodate nuorodą į savo įmonės puslapį. Parašymas gali būti intriguojantis ir originalus. Tada beliks tuo vaizdeliu pasidalinti savo socialiniuose tinkluose. Niekas „nepasirašo“ avantiūrai? Palaukite eilinio gimtadienio įmonėje…

3 gudrybė. Naujienų apie įmonę paprastai nėra, nors kas dieną vis nutinka kažką naujo. Nieko čia neprigalvosi. Teks paimti viena iš teikiamų paslaugų ir pabandyti ją aprašyti taip, kad ir bobutė suprastų. Tekstas tegul būna 10-15 sakinių. Paprasčiausiai atsakykite iš eilės į šiuos klausimus:

  • Kas yra ta paslauga?
  • Kokią bėdą jūsų paslauga išsprendžia?
  • Kam ji yra naudinga?
  • Su kokia kita paslauga galėtumėte ją palyginti (pavyzdžiui kirpykla, autoservisu, troleibusu ir t.t.)
  • Kodėl šia paslauga naudojasi vyrai dažniau, nei moterys (arba atvirkščiai)
  • Ar brangiai kainuoja?

Jei sugebėsite į kiekvieną klausimą atsakyti 2-3 sakiniais, gausite visai neblogą tekstą. Tada susirandate kokį straipsnių katalogą, panašų į StraipsniuKatalogas.eu ir ten tą tekstą publikuojate. Nepamirškite tik nuorodos į savo puslapį palikti. Dar logo būtų neblogai.

Tokių gudrybių yra daugybė. Jos nieko nekainuoja. Tik reikia sugaišti 20 minučių ir reklama internete bus paleista. Gal ji iš karto ir neatves daugybės klientų, tačiau su laiku visi tie bandymai duoda savų rezultatų. Įsivaizduokite, kad tokių gudrybių padarote bent po vieną per darbo dieną. Per mėnesį laiko jau turite mažiausiai 20 skirtingų puslapių, kurie įmonę reklamuoja nemokamai. Per tris mėnesius – 60 puslapių. Neabejojame, kad tokia interneto reklama turėtų būti veiksminga jau po pusmečio, nors ir netiesiogiai.

Ar atrasite 20 laisvų minučių?