Kylantis startup’ų poreikis logistikos plėtrai

Nepaliaujamai tobulėjančios technologijos ir inovacijos sparčiai keičia visas gyvenimo sritis. Iškylantys startup’ai būtent ir padeda inovacijomis paremtas iniciatyvas pritaikyti mūsų kasdienėje aplinkoje, skirtingose verslo srityse. Šiuo metu inovacijų taikymo poreikis kyla logistikos ūkio šakai, tačiau maža startuolių kuriuos ši sritis domintų.

Logistika Vilniuje

Lietuva logistikai yra labai dėkinga vieta, dėl savo pozicijos tarp Rytinės ir Vakarinės Europos. Logistika Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose, turi puikias galimybes būti vykdoma įvairiomis kryptimis. Ne veltui logistikos verslas, toks populiarus Lietuvoje ir įneša didelę dalį į bendrą šalies BVP. Tačiau norint efektyvinti įmonių darbą, diegti technologijas, kad šalies verslas prilygtų, kitų šalių įmonėms, tiesiog būtinos iniciatyvos, kurios mūsų šalyje – retos. Startup’ai vengia kurti iniciatyvas logistikai, didžiąja dalimi dėl to, kad ji pagrįsta sunkiosios technikos valdymu – laivų, traukinių, vilkikų, oro transporto valdymas, koordinavimas.

Tačiau, dabar pats metas ieškoti kūrybiškų iniciatyvų, kurios padėtų spręsti seniai opias logistikos problemas. Laiku nesuskubus įtraukti inovacijų į įmonės verslą, kyla didelė rizika prarasti rinkos dalį. Todėl šiuo metu aktualiausia rasti antreprenerių galinčių kurti programas įmonės darbui efektyvinti ir sumažinti iškastinio kuro suvartojimą. Taip logistika Vilniuje ar mažesniuose šalies miestuose būtų vystoma atsižvelgiant į ekologiją, stiprinant įmonių atsakomybę ir ženkliai padidinant pelną bei teikiamų paslaugų kokybę.

Norint pradėti vystyti startup’o idėją verta apgalvoti etatinius, paprasčiausių problemų sprendimo būdus. Kuro eikvojimas gali būti sumažintas, taikant naują įrangą, cheminius priedus, atnaujinant ar tobulinant turimas transporto priemones – visi modernūs išradimai galintys padėti nuvažiuoti didesnį kelio ruožą su tuo pačiu kuro kiekiu, žymiai pakeistų logistiką Vilniuje, Kaune ar kitur. Kita svarbi verslo dalis – darbo efektyvinimas ir išlaidų sumažinimas, gali būti pasiektas automatizuojant įmonės darbą. Taikomos technologijos, programinė įranga, gali pagerinti darbų kokybę, pagreitinti ir atpiginti paslaugas.

Taigi, tobulėjant pramonėms šakoms, tarp jų ir logistikai, auga naujų iniciatyvų poreikis. Šiuo metu logistikos startup’ai Lietuvoje sulaukia didžiausios investicijų dalies, o įmonės yra pasiryžusios bendradarbiauti ir padėti antrepreneriams įgyvendinti įvairiausias kūrybines iniciatyvas.

 

Atsakingas ekspeditorių darbas

Krovinių pervežimas Vilnius Dabar nei bet kada pradėjo sparčiai vystytis prekyba ir įvairios paslaugos, kadangi keičiantis kartoms atsiranda didesni poreikiai. Tad galima pastebėti, jog rinka plečiasi, į parduotuves atkeliauja vis naujesni ir įvairėsi maisto produktai, drabužiai, elektronikos prekės. Tačiau, kad ji būtų atgabenti laiku ir kokybiškai rūpinasi logistikos kompanijos. Daugelis prekybos, gamintojų tinklų turi pasirašę ilgalaikias sutartis su transporto kompanijomis, kurios atsakingos už pervežimus, tiek vietinius, tiek tarptautinius. Neretai yra skelbiami konkursai, kurių laimėtojai gali vežti krovinius būtent vienai ar kitai stambiai įmonei. Tad logistikos kompanijų pelnas ir apyvarta nuolat auga iš vieno kliento. Tačiau būtina užtikrinti kokybę, o ilgametė praktika atneša geriausius rezultatus.

Tačiau, kad būtų efektingai organizuojamas darbas, tenka naudotis ekspeditoriaus paslaugomis, kuris organizuoja visą pervežimų darbą. Ieško vairuotojų, tinkamos transporto priemonės, koordinuoja pakrovimą ir iškrovimą. Taip pat jo atsakomybėje yra visa dokumentacija, muitinės formalumai. Vilnius yra tas miestas, kuriame išvystyta logistika ir plėtra,  krovininių pervežimas Vilnius yra tikras lobis, kuriame nori dirbti vadybininkai — ekspeditoriai.

Čia ekspeditoriai turi nemažai darbo, nes logistikos paslaugos yra reikalingos kiekvienai įmonei, tad ir klientu automatiškai yra labai daug. Geras ekspeditorius privalo turėti strateginį ir loginį mąstymą, taip pat būti organizuotas, nes vienu metu valdomi ne vienas ir ne du kroviniai, bet dešimtys. Pasimesti išties yra sunku, tad reikia nemažai patirties, kad būtų galima lengviau gaudytis situacijoje bei įvertinti tam tikras rizikas.

Krovinių pervežimas Vilnius suteikia geriausias paslaugas, patraukliomis kainomis ir sugeba gabenti nestandartinio dydžio krovinius. Jei klientui reikia perplukdyti krovinį iš Amerikos, jie tai gali laisvai padaryti, tačiau tam reikės daugiau laiko ir pinigų. Jei reikia atlikti vietinius pervežimus, tai gali užtrukti vos kelias valandas, nuo užklausos gavimo. Kadangi ekspeditoriai privalo atrasti tinkamą transporto priemonę krovinio išmatavimams.

Taigi, krovinių pervežimas Vilnius yra labiausiai išsivystęs ir galintis suteikti aukštos kokybes paslaugas už tikrai prieinamą kainą kiekvienam. Juolab, kad rinkoje galima rinktis ne vien iš prekių ir produktų, bet ir iš paslaugų, o sostinėje bei visoje Lietuvoje transporto įmonių yra gausu, tad kiekvienas atras sau tinkamą partnerį.

 

 

 

 

Krovinių srauto organizavimo paslaugos

krovinių srauto organizavimo paslaugosAr kroviniai bus vežami per Lietuva, o ne per  kaimynines valstybes  optimaliais maršrutais, priklauso tik nuo to, kokią Lietuvos transporto sistema bus suteikta siuntos siuntėjui ir gavėjui. Žmonės, kuriems priklauso krovinys, dažniausiai neturi papildomo pelno ir yra priversti atidžiai planuoti bei skaičiuoti išlaidas. Dėl šios priežasties net ir pačios smulkiausios išlaidos verčia ieškoti kitų krovinių gabenimo krypčių.

Tranzitinis krovinių gabenimas yra susijęs su krovinių srauto nepastovumu, nes tranzitiniams srautams įtakos turi krovinių turėtojų finansinės galimybės, taip pat ir beprotiška konkurencija tarp logistikos kompanijų. Todėl labai svarbu, kad būtų padarytos mažiausios sąnaudos ir gauti didžiausi, pelningiausi rezultatai. Nors ir yra skirtingų krovinių srautų, reikia pasirinkti geriausia kuris duotų palankiausia ekonominį efektą.

Kad būtų pasiekti maksimaliausi tikslai yra naudojamos krovinių srauto organizavimo paslaugos, kurios padeda tinkamai koordinuoti krovinių srautus, optimizuojant visą logisitikos sistemų veiklą ir taip sumažina krovinių gabenimo išlaidas. Ši paslauga padeda sugrupuoti ir suorganizuoti krovinių pervežimus pagal kliento norus, tarkim, vienu kartu arba puse krovinio  perveža kas savaitę. Yra planuojami pervežimai pigiau, kad tik būtų išvengtas per didelis arba per mažas srautas.

Krovinių srauto organizavimo paslaugos:

  1. Kiek galima maksimaliai padidina tranzitinės šalies patrauklumą, kitoms šalims.
  2. Pritraukia vežėjus, kitas įmonės, kurios ieško paprasčiausio, pigiausio ir optimaliausio maršruto, kuris taupytų laiką ir pinigus.
  3. Gali stebėti gabenamų krovinių srauto pasikeitimus laike;
  4. Gali lengvai suskaičiuoti susidariusius kamščius, eiles tam tikrose eismo vietose.
  5. Padeda sumodeliuoti, prognozuoti tranzito poveikį srautams, numato kaip gali pasikeisti transporto srautų kryptys ar intensyvumas. Iš anksto žinant transporto kamščius galima išvengti ilgo stovėjimo eilėse ar muitinės pasienyje;