Prekių sandėliavimas

SandėliavimasDažnas įsivaizduojame, kad ir internetu užsakytas prekes gauname kaip parduotuvėje nuo gražiai sukomponuotos lentynos. Deja seniau vykusi prekės kelionė nuo tiekėjo, pas didmenininką, tada prekybininką ir galiausiai pirkėją, dabar sutrumpėjo iki tiekėjas – didmenininkas – pirkėjas. Visa tai dėka inovatyvių technologijų ir išmanių logistikos sprendimų pagreitina prekės įsigijimą ir jo kainą.

Logistika neapsiriboja tik prekių pergabenimu ir pristatymu. Į šį procesą taip pat įeina sandėliavimas. Tai jungiamoji dalis tarp tiekėjo ir pirkėjo (gamintojo), nuo kurios priklauso didžioji dalis įmonės veiklos.

Sandėliavimas – turi labai plačią reikšmę logistikos srityje. Tai ne tik pagrindinės išdėstymo ir saugojimo operacijos, bet ir prekių paruošimas, organizaciniai darbai bei svarbiausia – reikiamų sąlygų sudarymas tam tikrai produkcijai. Sandėliuose būtina pasirūpinti atitinkama oro temperatūra, drėgmės lygiu, apsauga nuo kenkėjų, kad produkcija išliktų reikiamos kokybės, nebūtų pažeista ar sugadinta.

Dažna įmonė parduodanti prekes, neturi išvysčiusi logistikos sektoriaus, todėl samdo kitus, galinčius sandėliuoti ir transportuoti jų valdomą produkciją. Sandėliavimas leidžia šiems verslams sutaupyti išlaidas skirtas darbuotojams, patalpų nuomai, transporto ir jo išlaikymui. Šiuolaikinės įmonės naudoja specialias išteklių valdymo sistemas, kurios leidžia matyti visų turimų prekių kiekius ir būklę esančių sandėliuose. Taip apjungiami tiekėjai ir prekių pardavėjai jiems norint greitai ir patogiai išspręsti visus kilusius klausimus.

Dažnas pardavėjas nėra nei matęs savo parduodamos prekės, nes ši iš gamintojo atkeliauja į sandėlius, kur yra laikoma, iki kol ją internetu užsako pirkėjas, o tada tiesiog pristatoma tiesiai jam į namus. Sandėliuose naudojami specialūs skaitytuvai ir įvairiausios informacinių technologijų programos leidžia perduoti visą su prekėmis susijusią informaciją tiesiai pardavėjui. Šis išteklių valdymo sistemų dėka, bet kada gali matyti kiekvienos prekės būseną, gauti reikiamus statistinius duomenis, stebėti prekės judėjimą.

Sandėliavimas – neatsiejama verslo grandis. Dirbant su patikima šią paslaugą teikiančia įmone, dideli kiekiai prekių yra saugomis jiems reikiamomis sąlygomis, organizuojami, pakuojami ir gabenami tiesiai pirkėjui. Taip sutaupomos įmonės išlaidos, kas leidžia parduoti prekes už lengviau prieinamą kainą ir optimizuoti įmonės darbą bei prekių gabenimą.

 

Muitinės tarpininko darbas. Kuo jis naudingas?

Muitinės tarpininkasPrekių ir paslaugų mainai tarp užsienio šalių yra kasdieninis dalykas. Juolab, kai gyvename Europoje, kur visi keliai į vakarines šalis yra atviri. Tačiau esant dideliam srautui iš kitų šalių reikia pasirūpinti muitinės reikalais. O tai dažniausiai būna dokumentai, kuriuos reikia sutvarkyti bei patvirtinti, todėl geriausiai bei greičiausiai tai padaro muitinės tarpininkas, kurio paslaugas siūlo pervežimo įmonės klientams. Kadangi mūsų šalis yra tranzitinė per ją dažnai pervežami kroviniai iš  Rusijos ar rytinės Azijos pusės arba kroviniai išvežami į Europai nepriklausančias šalis, tai normalu, kad reikia būtinai susidurti su muitine bei jos veikla. Tačiau esant tranzitinei šaliai, būtinas muitinės tarpininkas, nes jo dėka nesusidaro eismo spūstys pasienyje. Tranzitas paprastai reiškia, kad per šalį yra vežami kroviniai, siuntiniai, tačiau jie netampa mūsų rinkos dalimi, tačiau norint užtikrinti sklandžius mainus tarp šalių, reikia taupyti kitų laiką.

Muitinės tarpininkas privalo prižiūrėti, kad ne tik visi dokumentai, CMR važtaraščiai, bet ir kroviniai būtų tvarkingi. Atsakingai tikrinti visus vairuotojus ir įvežamas bei išvežamas siuntas iš šalies. Kadangi esame tranzito šalis, dažnai į mūsų šalį atvežami nelegalūs kroviniai, todėl svarbu, jog viskas vyktų skaidriai. Žinoma, muitinės tarpininkas taip pat pildo ir tranzito dokumentus, kurie užbaigia visus muitinės tarpininkavimo darbus. Šie dokumentai būtinai turi būti pristatyti muitinei.

Tranzito vykdytojai atlieka pagrindines tranzito procedūras. Jie atsakingi už teisingą muitinės tarpininko dokumentų supildymą. Beje, jie taip pat privalo užtikrinti, jog tranzitas yra įvykęs iki galo. Taip pat muitinės tarpininkas yra atsakingas ir už užstato padavimą muitinei, kadangi tai tampa garantu, kad suma galės padengti skolą, jei ji atsiras krovinio vežimo metu.

Taigi, muitinės tarpininkas yra itin reikalingas visoms šalims, kurios tampa tranzitinės arba turi sienas su ne Europinėmis šalimis, kadangi tai taupo kliento pinigus. O dabar daug lengviau nei kada yra lengva pildyti visus tranzito dokumentus, kadangi atsiradus moderniai sistemai, tranzito deklaraciją galima teikti ir elektroniniu būdu. Kadangi pastaroji atitinka visu reikalavimus, galima šiuos procesus atlikti greičiau.

 

Atsakingas ekspeditorių darbas

Krovinių pervežimas Vilnius Dabar nei bet kada pradėjo sparčiai vystytis prekyba ir įvairios paslaugos, kadangi keičiantis kartoms atsiranda didesni poreikiai. Tad galima pastebėti, jog rinka plečiasi, į parduotuves atkeliauja vis naujesni ir įvairėsi maisto produktai, drabužiai, elektronikos prekės. Tačiau, kad ji būtų atgabenti laiku ir kokybiškai rūpinasi logistikos kompanijos. Daugelis prekybos, gamintojų tinklų turi pasirašę ilgalaikias sutartis su transporto kompanijomis, kurios atsakingos už pervežimus, tiek vietinius, tiek tarptautinius. Neretai yra skelbiami konkursai, kurių laimėtojai gali vežti krovinius būtent vienai ar kitai stambiai įmonei. Tad logistikos kompanijų pelnas ir apyvarta nuolat auga iš vieno kliento. Tačiau būtina užtikrinti kokybę, o ilgametė praktika atneša geriausius rezultatus.

Tačiau, kad būtų efektingai organizuojamas darbas, tenka naudotis ekspeditoriaus paslaugomis, kuris organizuoja visą pervežimų darbą. Ieško vairuotojų, tinkamos transporto priemonės, koordinuoja pakrovimą ir iškrovimą. Taip pat jo atsakomybėje yra visa dokumentacija, muitinės formalumai. Vilnius yra tas miestas, kuriame išvystyta logistika ir plėtra,  krovininių pervežimas Vilnius yra tikras lobis, kuriame nori dirbti vadybininkai — ekspeditoriai.

Čia ekspeditoriai turi nemažai darbo, nes logistikos paslaugos yra reikalingos kiekvienai įmonei, tad ir klientu automatiškai yra labai daug. Geras ekspeditorius privalo turėti strateginį ir loginį mąstymą, taip pat būti organizuotas, nes vienu metu valdomi ne vienas ir ne du kroviniai, bet dešimtys. Pasimesti išties yra sunku, tad reikia nemažai patirties, kad būtų galima lengviau gaudytis situacijoje bei įvertinti tam tikras rizikas.

Krovinių pervežimas Vilnius suteikia geriausias paslaugas, patraukliomis kainomis ir sugeba gabenti nestandartinio dydžio krovinius. Jei klientui reikia perplukdyti krovinį iš Amerikos, jie tai gali laisvai padaryti, tačiau tam reikės daugiau laiko ir pinigų. Jei reikia atlikti vietinius pervežimus, tai gali užtrukti vos kelias valandas, nuo užklausos gavimo. Kadangi ekspeditoriai privalo atrasti tinkamą transporto priemonę krovinio išmatavimams.

Taigi, krovinių pervežimas Vilnius yra labiausiai išsivystęs ir galintis suteikti aukštos kokybes paslaugas už tikrai prieinamą kainą kiekvienam. Juolab, kad rinkoje galima rinktis ne vien iš prekių ir produktų, bet ir iš paslaugų, o sostinėje bei visoje Lietuvoje transporto įmonių yra gausu, tad kiekvienas atras sau tinkamą partnerį.

 

 

 

 

Krovinių srauto organizavimo paslaugos

krovinių srauto organizavimo paslaugosAr kroviniai bus vežami per Lietuva, o ne per  kaimynines valstybes  optimaliais maršrutais, priklauso tik nuo to, kokią Lietuvos transporto sistema bus suteikta siuntos siuntėjui ir gavėjui. Žmonės, kuriems priklauso krovinys, dažniausiai neturi papildomo pelno ir yra priversti atidžiai planuoti bei skaičiuoti išlaidas. Dėl šios priežasties net ir pačios smulkiausios išlaidos verčia ieškoti kitų krovinių gabenimo krypčių.

Tranzitinis krovinių gabenimas yra susijęs su krovinių srauto nepastovumu, nes tranzitiniams srautams įtakos turi krovinių turėtojų finansinės galimybės, taip pat ir beprotiška konkurencija tarp logistikos kompanijų. Todėl labai svarbu, kad būtų padarytos mažiausios sąnaudos ir gauti didžiausi, pelningiausi rezultatai. Nors ir yra skirtingų krovinių srautų, reikia pasirinkti geriausia kuris duotų palankiausia ekonominį efektą.

Kad būtų pasiekti maksimaliausi tikslai yra naudojamos krovinių srauto organizavimo paslaugos, kurios padeda tinkamai koordinuoti krovinių srautus, optimizuojant visą logisitikos sistemų veiklą ir taip sumažina krovinių gabenimo išlaidas. Ši paslauga padeda sugrupuoti ir suorganizuoti krovinių pervežimus pagal kliento norus, tarkim, vienu kartu arba puse krovinio  perveža kas savaitę. Yra planuojami pervežimai pigiau, kad tik būtų išvengtas per didelis arba per mažas srautas.

Krovinių srauto organizavimo paslaugos:

  1. Kiek galima maksimaliai padidina tranzitinės šalies patrauklumą, kitoms šalims.
  2. Pritraukia vežėjus, kitas įmonės, kurios ieško paprasčiausio, pigiausio ir optimaliausio maršruto, kuris taupytų laiką ir pinigus.
  3. Gali stebėti gabenamų krovinių srauto pasikeitimus laike;
  4. Gali lengvai suskaičiuoti susidariusius kamščius, eiles tam tikrose eismo vietose.
  5. Padeda sumodeliuoti, prognozuoti tranzito poveikį srautams, numato kaip gali pasikeisti transporto srautų kryptys ar intensyvumas. Iš anksto žinant transporto kamščius galima išvengti ilgo stovėjimo eilėse ar muitinės pasienyje;