7 patarimai, kaip sukurti puikią interneto svetainę verslui

interneto svetainių kūrimasInterneto svetainių kūrimas yra menas, kurį įvaldę toli gražu ne visi kūrėjai. Vienam profesionalui tenka 9 mėgėjai, todėl atsirinkti, kas kurs Jūsų interneto svetainę, yra gana sunku. Kol ieškote, siūlome paskaityti kelis konkrečius patarimus, kaip sukurti efektyvią interneto svetainę.

  1. Aiškiai nuspręskite, ką lankytojas turi padaryti Jūsų svetainėje – paskaityti informaciją, rasti jūsų telefono numerį ir paskambinti? Užsisakyti paslaugą? Pateikti daugiau informacijos apie save ir savo pomėgius? Priežasčių gali būti daug, tad tikslių priežasčių ir tikslų suformulavimas padės kūrėjams nuspręsti, ką Jums sukurti.
  2. Struktūra pirmiau, o paskui dizainas. Iš anksto nustatykite, kokie puslapiai turi būti. Neleiskite interneto puslapių kūrėjams siūlyti savos struktūros, kurioje atsiras puslapiai, kurie stovės nereikalingi ir pustuščiai.
  3. Venkite vaikiškų specialiųjų efektų. Jūs kuriate interneto svetainę verslui, todėl venkite lengvabūdiškų efektų ir „mandrybių“, kurios tinkamas janatviškiems produktams reklamuoti, o ne reprezentuoti rimtą verslą ir paslaugas. Konkretus pavyzdys – kai rimta įmonė renkasi vieno puslapio svetainę, kuri tinkama asmeniniam puslapiui, vienkartiniam renginiui ar vienai prekei reklamuoti.
  4. Turinį ruoškite PRIEŠ svetainės sukūrimą, o ne PO. Taip išvengsite daugybės nesusipratimų, nes kūrėjai tada galės įvertinti turinio apimtis ir pasiūlyti priimtiniausią jo išdėstymą. Tai ypač svarbu puslapiams, kuriuose bus daug teksto. Tiesa, ten, kur jo labai mažai, irgi reikia papildomų pastangų, kad svetainė atrodytų respektabiliai.
  5. Interneto svetainių kūrimas turėtų trukti iki mėnesio laiko. To pasiekti galima iš anksto suplanavus visus procesus – derinimą, turinio paruošimą, sukėlimą, testavimą ir t.t. Tai eilinis projektas, kurio pabaigos datai vėluojant įmonė patiria nuostolių…
  6. Savo darbuotojams parenkite tam tikrą atmintinę, kurioje išdėstykite oficialų įmonės požiūrį į interneto puslapį, jo reikšmę ir įtaką pardavimo procesams, bendravimui su klientais ir t.t. Neįsižeiskite, tačiau apie Jūsų įmonę klientai manys tik blogai, jei jūsų darbuotojai jiems pasakos „ai, čia kažkokią nesąmonę sukūrė tas vadovas“… Toks požiūris yra nepriimtinas, net jei interneto svetainė ne visiems patinka.
  7. Jums nereikalinga atskira mobilioji versija. Reikalaukite savo interneto puslapio kūrėjų, kad esamas puslapis būtų sukurtas taip, kad puikiai atrodytų tiek išmaniojo telefono, tiek planšetinio kompiuterio, tiek 60 colių įstrižainės SmartTV ekrane.

Tikimės, kad šie patarimai privertė Jus pagalvoti apie savo interneto puslapio kūrimą rimčiau. Rinkoje labai daug ne itin patrauklių pavyzdžių. Tokie jie yra dėl to, kad užsakovai nesivadovavo sveiku protu, o kūrėjai buvo per „minkšti“ ir pritarė iš anksto pasmerktiems sprendimams. Interneto svetainių kūrimas – tik aukščiausio lygio profesionalų darbas. Investuokite į jį ir jis greitai atsipirks.

Svetainių kūrimas – ne hobis, o kokybiška ir profesionalumo reikalaujanti paslauga

svetainių kūrimas

Įvairių programinių įrangų bei profesionalių gidų pagalba svetainių kūrimas sparčiai išpopuliarėjo. Internete gausu informacijos apie šią veiklą, tačiau ji iš tolo neatspindi tikrosios tinklalapio vertės. Ją išgauti nėra paprasta, todėl dažniausiai pasikliaujama ne mėgėjiškomis žiniomis, o profesionalų atlikto darbo rezultatais, kurie, beje, retai nuvilia.

Reprezentacinė įmonės ar individualaus asmens svetainė klientui suteikia tam tikrą informaciją apie paslaugas teikiančio asmens veiklą. Tai bene svarbiausia sąlyga užtikrinanti klientui saugumą bei pasitikėjimą. Būtent todėlpuslapių kūrimas neturi apsiriboti vien technine puse, sistema turi ne tik puikiai veikti, bet ir suteikti malonią ir informatyvią aplinką klientui. Užėjęs į svetainę asmuo tikisi joje surasti tai, kas naudinga, tad Jūsų uždavinys yra Jam tai parūpinti. Maloni akiai aplinka ne tik sudomins lankytoją, bet tuo pačiu ir pabrėš firminio stiliaus įvaizdį.

Profesionalus svetainių kūrimas neapsiriboja vien struktūriškai užrašyta koduote, nepaprastai didelį vaidmenį atlieka ir dizainas. Tai, kas patraukia akį, visuomet žavi. Labai svarbios ir spalvos bei jų pasirinkimas, kadangi dažnai keisti tam tikras stiliaus detales nerekomenduojama. Viską derėtų sieti tiek su asmeniniu, tiek su produkto įvaizdžiu – juk tai dvi neatsiejamos sritys, kurios tarpusavyje turi derėti. Apsilankęs svetainėje klientas randa naudingos informacijos ir malonią atmosfera, kuri ne tik žavi klientą, bet ir suteikia savininkui realią naudą.

Tik kokybiškai sukurta svetainė sukuria produktui tinkamą įvaizdį ir skatina paslaugų pardavimą. Dėl šios priežasties kiekvienas verslininkas turėtų siekti šio profesionalumo. Tinklapių kūrimas nėra sudėtingas, tačiau neretai būtent dėl šio atlaidumo verslą vykdantis asmuo patiria pardavimų nuostolį. Nuvertinti tinklapio struktūros, dizaino ir funkcionalumo patogumą yra didžiausia klaida. Pasirūpinkite, jog Jūsų sprendimai būtų teisingi ir tinkamai pristatomi plačiai auditorijai žmonių.

Tinkamai sukurta virtualios erdvės atmosfera pasitarnauja net keliais skirtingais būdais. Ji lankytojams pateikia aktualią informaciją apie prekę ar teikiamą paslaugą, padeda susidaryti nuomonę apie jų kokybę, o visų svarbiausia – skatina pardavimo procesą. Būtent todėl svetainių kūrimas neturėtų būti nuvertinamas. Tai daug profesionalumo reikalaujanti paslauga, kuria pasinaudoti gali beveik kiekvienas.