Verslo kūrimas – gera pradžia, pusė darbo

įmonės steigimas  Viskas, kas gerai prasideda, įdėjus pastangų, gerai ir baigiasi. Taip bus ir su Jūsų verslu, jeigu naujos įmonės steigimas bus patikėtas profesionalams, kurie išmano savo darbą, žino kaip tai daryti, viską atlieka kruopščiai, vykdo Jūsų pageidavimus, viską atlieka taip, kad Jūs neturėtumėte priekaištų, o Jūsų įmonė pradėtų sklandžiai veikti. Kai verslininkai kreipiasi pagalbos į profesionalus, norėdami viską pradėti profesionaliai, lengviau išsprendžia visas su verslo pradžios problemas, neneša tokios didelės „popierizmo“ naštos ant savo pečių, tuo labiau nežinant visko nuo pradžios iki galo. Taigi, kaip jau minėjau, svarbu viską pradėti kokybiškai, tad nedvejokite – pagalbos kreipkitės į šios srities profesionalus.

Nuo ko reikia pradėti, norint įkurti savo įmonę? Svarbiausia, turite gerai apgalvoti apie savo įmonės vardą, koks jis bus. Jis turi būti aiškus, ypač tam srautui žmonių, kuriems bus labai aktualus Jūsų siūlomas produktas ar paslauga. Šį klausimą verta svarstyti su visais įmonės akcininkais, paklausti jų nuomones, kad pavadinimas būtų ne tik juridiškai teisingas, tačiau ir sėkmingas. Jeigu siekiate, kad Jūsų veikla neapsiribotų mūsų šalies rinka, galvokite apie kuo paprastesnį, užsieniečiui prieinamą pavadinimą, kad kitataučiams netektų laužyti liežuvio. Jeigu pavadinimui trūksta idėjų, pasitarkite su bendrove, kuri Jums padeda steigti Jūsų įmonę. Jie atsižvelgę į tai, kokia veikla užsiimsite, padės Jums rasti alternatyvą.

Taip pat svarbus žingsnis – steigimo dokumentų pildymas. Yra įvairių būdų kaip įkurti įmonę, tačiau visi būdai reikalauja tos pačios procedūros – dokumentų pildymo. Visos dokumentacijos ruošimas iš vienos pusės atrodo lengvas, iš kitos – daug laiko atimantis procesas – visų steigimo dokumentų pavyzdžius galima rasti internete, tačiau kiekvienu atveju dažnai būna skirtingi Jų pildymo niuansai, jų yra gan daug, o jų supildymo tikslumas yra labai svarbus. Tačiau jeigu šį darbą patikėsite įmonių steigimo specialistams, jie viską padarys už Jus – Jums reikės tik sudėti parašus. Pagrindiniai dokumentacijoje nurodomi duomenys: veiklos tikslas, buveinė, akcininkų ir vadovo informacija,  juridinio asmens kontaktinė informaciją ir kt. Jeigu šis procesas bus vykdomas internete, tai nemaža dalis dokumentų bus suformuota registrų centro el. sistemoje.

Taip pat pateikus steigimo dokumentus Jums reikės formuoti Jūsų kuriamos įmonės kapitalą. Norint tai padaryti, Jums reikės atidaryti banko sąskaitą įmonės vardu, o ten įnešti pradinį įmonės kapitalą (uab kūrimo atveju). Atlikę šiuos veiksmus, turėsite pateikti visus dokumentus notarui (notarui taip pat pateikiami įmonės steigimo dokumentai, banko išrašas, kad į įmonės banko sąskaitą buvo įneštas pradinis kapitalas, taip pat būsimos buveinės savininko sutikimą, kur bus registruojama Jūsų įmonę. Įmonės steigimas artės prie pabaigos, kai šiuos dokumentus pateiksite juridinių asmenų registrui.

Viską apibendrinant, galima daryti išvadą, kad tinkamų pagalbininkų pasirinkimas gali nukelti didžiulę verslo pradžios darbų naštą nuo Jūsų pečių ir perkelti ją tiems, kurie tai puikiai išmano, žino kaip tai daryti, rūpinasi, kad Jūs būtumėte patenkintas. Viskas atliekama pagal Jūsų poreikius, kad verslas turėtų puikų startą – tai kas prasideda nuo geros pradžios, o po to įdedant savo sunkaus ir juodo įdirbio, vėliau duoda saldžių vaisių. Taigi pagalvokite – jei norite, kad Jūsų svajonės virstų realybe, viska stenkitės atlikti kuo profesionaliau – visur kur galima, pagalbos kreipkitės į tos srities profesionalus – sutaupysite daug laiko ir pinigų, kurie tiek verslo pradžioje, tiek ir įsivažiavus, ypač reikalingi.

Registravimas PVM mokėtojų registre

registravimas PVM mokėtojų registrePridėtinės vertės mokestis yra renkamas valstybės už prekes ir paslaugas, teikiamas Lietuvos teritorijoje, taip pat ir kitose ES šalyse. Šiuo metu PVM yra 21%. Didžiausias PVM Europoje yra Vengrijoje – 27 %, mažiausias – Kipre ir Liuksemburge – 15 %.

Visi fiziniai ir juridiniai asmenys privalo registruotis PVM mokėtoju, jei jų pajamos per metus siekia 45 tūkstančius eurų ir daugiau. Registravimasis yra neautomatiškas, tad reikia pateikti tam tikrus dokumentus. Registravimas PVM mokėtojų registre yra savanoriškas. Tai reiškia, kad fizinis ar juridinis asmuo (įmonė) gali ir nesiregistruoti, jei jo pajamos nesiekia 45 000 eurų per metus. Gali registruotis, jei tokia suma ir nesiekia. Paprastai registruojamasi tuo atveju, kai vykdoma nemažai įvairių pirkimų ir galima sudengti sumokėtą ir mokėtiną pridėtinės vertės mokestį. Tai reiškia, kad įmonė, kuri pirko prekių už 1000 eurų per mėnesį neturės mokėti 210 eurų už suteiktas paslaugas. Kartais gali nutikti net taip, kad įmonei ne tik nereikia kas mėnesį pervesti PVM į VMI sąskaitą, bet ir dalis mokesčio perkeliamas kitam mėnesiui.

Šia tvarka aktyviai naudojasi ir įvairūs sukčiai, fiktyviai teikiantys paslaugas ir grobstantys PVM, tačiau jų schemos mokesčių inspektoriams ir FNTT dažniausiai yra žinomos ir stebimos.

Jei įmonė mato, kad šiais metais jų apyvarta viršys 45 tūkstančius eurų, jai reiktų kreiptis į finansininkus, kurie užsiima įvairiomis įmonės buhalterijos paslaugomis. Būtent profesionalai gali greitai ir tiksliai registruoti verslą PVM mokėtoju. Aišku, gali ir savas buhalteris, jei tik turi pakankamai kompetencijos ir žinių. Būtent dėl šių dviejų dalykų trūkumų yra daroma daugiausia klaidų, po kurių vis tiek tenka kreiptis į profesionalius finansininkus, kad būtų sutvarkyta viskas taip, kaip reikia. Dėl to nereiktų stebėtis ir kaltinti savo buhalterio, atliekančio kasdienines ataskaitų ir sąskaitų apskaitos vedimo procedūras. Registravimas PVM mokėtojų registre – labai retai atliekama paslauga, todėl įmonėje net ir ilgus metus dirbantis buhalteris gali būti su tokia procedūra tiesiog niekada nesusidūręs, o teorinių žinių gali ir nepakakti.

Registruotis PVM mokėtoju galima internetu, naudojant el. parašą, arba notaro biure. Ši paslauga kainuoja apie 85 eurus.

 

Versliukai.lt – smulkaus verslo paslaugų reklama

Šį kartą norime pristatyti specialią paslaugą ir interneto portaliuką, kuris tuo užsiima.

Auditorija: Pradedantieji verslininkai – laisvadarbiai (freelanceriai) ir smulkios įmonės.

Problema: Pradėjus savo verslą ir dirbant vienam pačiam iš karto iškyla problema – iš kur gauti klientų ir užsakymų. Desperatiškos klientų paieškos prie gero nepriveda, todėl reikia ieškoti tam tikrų patikimų kelių, kaip gauti užsakymų.

Problemos sprendimas: Surinkti visus pavienių profesijų atstovus į vieną vietą, pasakyti visiems, kam reikia pavienių paslaugų, kur galima rasti pavienį darbuotoją.

versliukaiŠtai sprendžiant tokią problemą ir gimė Versliukai.lt. Asmeninių paslaugų reklama internete nemokamai yra pakankamai geras būdas gauti klientų, taip pat aiškus ir protingas įvairių sričių specialistų katalogizavimas naudingas visiems.

Sakykime, Jums reikia interneto puslapio dizainerio. Kur jo ieškosite? Darbuotojo nuolatiniam darbui jums nereikia, tik vienam projektui. Taip pat jums nereikia įmonės, o tik pavienio žmogaus, kuris galėtų pasiūlyti savo paslaugas nebrangiai. Kur tokie dizaineriai renkasi? Pasirodo, dalis jų renkasi Versliukai.lt portale. Kaip ir programuotojai, tekstų rašytojai, SEO konsultantai, socialinių tinklų rinkodaros specialistai – tos specialybės, kurių reikia kiekvienai puslapį aktyviau sugalvojusiai pareklamuoti įmonei. Kur juos rasti? Atsakymas paprastas – Versliukai.lt.

Versliukai.lt gimė kaip parastas specialybių klasifikatorius, kur aiškiai galima susikurti savo profilį ir pristatyti savo paslaugas pateikiant kontaktinį telefoną ir el. pašto adresą. Taip pat aiškiai surašytos visos specialybės ir galimos paslaugos, tad ieškančiam darbuotojo yra labai paprasta susirasti, ko jis ieško.

Šis puslapis užsiima asmeninių paslaugų reklama, tad natūralu, kad viskas paremta profilio informacija. Tai NĖRA skelbimų puslapis, greičiau jau kontaktų birža, skirta verslui arba asmenims, ieškantiems specialistų. Kaip prisistato patys, tai laisvadarbių bendruomenė, siekianti padėti vystyti verslą. Pagalba ne pinigais, o galimybe gauti užsakymų ir klientų. Tiek specialistų paieška, tiek pristatomojo puslapio įvedimas yra nemokami.

Sukurtas neblogas pristatomasis video paaiškina, kas ir kaip…

Versliukai.lt nuolatos auga ir didėja. Vis daugiau ir daugiau žmonių sužino apie šį projektą, tad natūralu, kad vis daugiau ir daugiau pavienių profesionalų gauna naujų užsakymų. Tiesa, sunkoka patikrinti, jei specialistas naudojasi tuo pačiu el. pašto adresu visur reklamuodamas savo paslaugas, nes kol kas nėra mechanizmo, kuris padėtų suprasti, ar klientas atėjo iš šio puslapio ar iš kur kitur. Bet tai labai mažas trūkumas. Privalumų yra kur kas daugiau. Projektas tobulėja, tad su laiku galima tikėtis kur kas didesnės naudos, negu yra dabar.