Ar dar keičiate ratus patys?

keltuvaiIšpopuliarėjus nemokamai draudimo bendrovių paslaugai – techninė pagalba vairuotojams, tapo akivaizdu, kokia didelė dalis vairuotojų nemoka pakeisti atsarginio rato ar tiesiog nėra pasiruošę ar neturi tam reikiamų įrankių. Užuot tepęsi rankas daugelis ėmė reguliariai naudotis šia paslauga ir džiaugtis, kad nors ir per ilgesnį laiką, tačiau viskuo pasirūpinama už juos. O tie, kurie dar vis ketina keisti ratus patys, reiktų įsiminti keletą svarbių detalių.

  1. Patariama pasipraktikuoti keisti ratus bei išmokti, kaip naudojami keltuvai, namuose, geromis sąlygomis. Tokiu atveju, nei tamsiu paros metu, nei prastomis oro sąlygomis, pakeisti ratą nebebus problema.
  2. Prieš keisdami ratus, įsitikinkite, kad užtraukėte rankinį stabdį ir įjungėte avarinio sustojimo šviesas. Taip pat patartina po padangomis pakišti atramas (akmenį ar kaladėlę), kad mašinos nenuriedėtų, o automobilių keltuvai neišslystų.
  3. Norint saugiai pakeisti padangas, būtina pasirinkti tvirtą ir kietą dangą, kad automobilių keltuvai gerai prisitvirtintų ir nejudėtų iš vietos. Kitu atveju pakelti automobiliai turi didesnę tikimybę nuslysti ir nukristi. Taip būtų padaryta didelė žala automobilio kėbului bei kitoms dalims.
  4. Ratus laikančius varžtus atlaisvinkite (nuimant ratus) ir priveržkite (jau uždėjus ratus), tik tada kai automobiliai ratais liečia žemę, tai yra – kai keltuvai jau nuleisti.
  5. Priverždami jau nuleisto automobilio ratus, veržkite juos vieną po kito iš priešingų ašies pusių. Taip sukant, greta esantys varžtai nejudės ir neatsilaisvins.
  6. Važiuojant su atsarginiu ratu (ypač kai jo dydis neatitinka likusių ratų dydžio) prietaisų skydelyje gali užsidegti įspėjamieji ženklai. Viskas susitvarkys pakeitus ratą į įprastinį. Tačiau svarbu turėti omenyje, kad dėl atsarginio rato, gali neveikti kai kurios sistemos (ABS ar stabilumo kontrolė).
  7. Daugelis naujų, šiuolaikinių automobilių neturi atsarginių ratų, tačiau jų vietoje į automobilių komplektaciją įeina ratų remonto rinkiniai. Jei būtent toks yra Jūsų automobilyje, būtinai išmokite juo naudotis iš anksto, kad žinotumėte, kaip elgtis ištikus problemai kelyje.

Turint visus reikiamus įrankius ir žinant kaip ratas yra keičiamas, šis procesas atrodys vieni juokai!

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: