Efektyvūs sprendimai, skirti darbuotojų motyvavimui

Svarstote apie įvairias galimybes, kurių pagalba galėtumėte pakelti darbuotojų motyvacijos lygį? Norite, kad jie ne tik būtų laimingesni, tačiau taip pat dirbtų ir daug produktyviau? Jei taip, pateikiame jums kelis patarimus, kurie turėtų pagelbėti.

Pripažinkite puikų darbą

Vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių darbuotojų motyvaciją, yra tai, kaip dažnai pripažįstamas jų sunkus darbas. 70 % darbuotojų teigia, kad motyvacija ir moralė labai pagerėtų, jei vadovai labiau pripažintų jų darbą. Juk jei darbuotojas pasiekia išskirtinių rezultatų, bet jo sunkus darbas nėra pripažįstamas, kodėl jis ir toliau turėtų būti aukšto lygio darbuotojas?  Be to, yra ir kitų netikėtų darbuotojų pripažinimo privalumų, įskaitant geresnius darbinius santykius, darbuotojų įsitraukimą, išlaikymą ir net empatiją.

Nustatykite mažus, išmatuojamus tikslus

Visi esame susidūrę su projektais, kurie vis užsitęsia ir, atrodo, niekada nesibaigia. Įstrigti rutinoje gali būti demoralizuojantis jausmas, todėl matydami, kad padarėte matomą pažangą, jaučiatės labai gerai. Be to, tai aiškus rodiklis, kad mūsų darbas duoda naudos. Aiškių, pasiekiamų tikslų nustatymas suteikia tikrą motyvaciją kaskart, kai vienas iš jų pasiekiamas, ir padeda komandoms eiti teisingu keliu. Šį poveikį galite sustiprinti žengdami kitą žingsnį ir švęsdami šiuos pasiekimus.

Švęskite rezultatus

Mažų ir išmatuojamų tikslų nustatymas iš dalies yra toks svarbus dėl to, kad suteikia daug progų pasidžiaugti sunkiu komandos darbu. Tai nereiškia, kad turite ovacijomis sveikinti kiekvieną darbuotoją, kuris laiku atėjo į darbą, tačiau labai svarbu, kad kiekvienas tiksliai žinotų, kaip jo indėlis padeda organizacijai judėti į priekį. Tokiais atvejais galima pasitelkti dovanas darbuotojams, pvz., tai gali būti pietų dėžutės su logotipu, marškinėliai su įmonės logotipu ar kt.

Skatinkite komandinį darbą

Komandinis darbas yra vienas iš didžiausių motyvatorių. Žinojimas, kad kolegos jus palaiko ir yra jūsų sirgaliai, yra nuostabus jausmas. Kai jūsų motyvacija sumažėja, komandos draugai yra šalia jūsų ir palaiko jus, kai įgyvendinate kitą projektą. Tiesą sakant, 54 % darbuotojų teigia, kad stiprus bendruomeniškumo jausmas buvo svarbi priežastis, dėl kurios jie liko dirbti organizacijoje.

Išlikite pozityvūs

Būkime atviri – mes šiek tiek įtariai žiūrime į žmones, kurie visą laiką yra laimingi. Neigiamos emocijos turi savo vietą, o kai kurie tikrai geri organizaciniai pokyčiai gali kilti iš sunkių pokalbių. Vis dėlto svarbu rasti būdų, kaip į savo komandos bendravimą įpūsti teigiamų išgyvenimų, kad sukurtumėte grynąją teigiamą darbo vietą. Kodėl? Nes laimingi darbuotojai iš tikrųjų yra konkurencinis pranašumas.

Matykite bendrą vaizdą ir juo dalinkitės

Didelė jūsų darbo tikslo supratimo dalis – matyti, kaip jis įsilieja į platesnį paveikslą. Padėti padidinti motyvaciją darbe galite užtikrindami, kad jūsų komanda suprastų, kaip kiekvienos jų pastangos veikia organizaciją, klientus ir bendruomenę. Užduoties atlikimas paprastai suteikia nedidelį pasitenkinimo jausmą, tačiau žinojimas, kaip šis darbas padėjo kitiems, yra tikrasis priešnuodis prieš nusišalinimą.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: