Hospisas – kas tai?

Hospisas yra įstaiga, kurioje yra teikiamos paslaugos sunkiems ir pažengusių stadijų onkologiniams ligoniams. Hospisas siekia sumažinti pacientų fizinius skausmus, gerinti jų kasdienio gyvenimo kokybę, mažinti vienišumo ir socialinės atskirties jausmą. Hospisas suteikia visokeriopą pagalbą žmonėms. Tai gali būti ir psichologinė ar dvasinė pagalba, jeigu žmogui yra sunku šiame gyvenimo etape. Dažniausiai hospiso pacientams nėra taikomas joks aktyvus gydymas dėl didelio ligos progreso, tačiau yra stengiamasi sumažinti bent jau atsiradusius skausmus. Ligoniai hospise yra prižiūrimi visą parą atitinkamų specialistų. Taip pat hospiso paslaugos gali būti teikiamos ir paciento namuose. 

Hospiso privalumai pacientui ir jo šeimai

Hospiso paslaugos teikiamos namuose leidžia pacientui jaustis ramiai būnant savoje, pažįstamoje aplinkoje. Tai likviduoja dalį stresorių, kurie gali atsirasti perkeliant ligonį iš jo namų į kitą įstaigą. Hospisas užtikrina visokeriopą specialistų pagalba. Yra sudaromas planas, individualiai kiekvienam ligoniui, pagal jo poreikius ir būklę. Komandą sudaro įvairūs gydytojai, slaugytojos, psichologai, kineziteraupetai, socialiniai darbuotojai ir kitų sričių atstovai, kurie gali prisidėti prie ligonio kančių mažinimo. Hospisas labai palengvina naštą ir pačiai paciento šeimai. Jie gali būti ramūs, nes jų mylimas žmogus yra prižiūrimas specialistų ir jam yra suteikiama visa pagalba. Hospisas taip pat leidžia pacientui pasijusti oriau ir nesijausti tokia didele naštą šeimai. Kadangi hospiso paslaugų metu nėra taikomas joks aktyvus gydymas, pacientams netrukdo prijungti aparatai ar nuolatinės patikros. Hospisas bendradarbiauja su paciento šeima, todėl jie visą informaciją sužino laiku ir gali būti užtikrinti, kad jų artimasis yra saugiose rankose.

Hospisas ir slaugos namai – koks skirtumas?

Hospisas tai nėra tik rūpinimasis paciento poreikiais. Hospisas apima ir rūpinimąsi paciento šeima bei jų psichologine savijauta. Hospisas moko susitaikyti su artėjančia lemtimi ne tik pacientą, bet ir jo artimuosius, kad atėjus tam laikui žinią pernešti būtų bent kiek lengviau. Pagrindinis skirtumas tarp hospiso ir slaugos namų yra tas, kad slaugos paslaugos dažniausiai yra suteikiamos įstaigoje, kuomet hospisas gali būti teikiamas ir paciento namuose. Taip pat slauga gali būti teikiama ir paprastesnes ligas turintiems žmonėms, kuriems reikia tik minimalios pagalbos atsigauti ar jaustis komfortiškai. Hospisas taip pat stengiasi suteikti komfortabilumą, tačiau nesant jokiam gydymui ir tik skausmo malšinimui, hospisas yra labiau palydėjimas į susitaikymą su liga. 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: