Kaip prižiūrėti garbanotus plaukas, jog vaizdas veidrodyje negadintų nuotaikos?

garbanoti plaukaiTikriausiai kiekviena garbanė vaikystėje maudėsi tetų komplimentuose dėl pavydėtino plaukų grožio. Dabar, žiūrėdama į veidrodį ir matydama jame į visas puses styrančias garbanas, nevilties apimta imi galvoti, jog tai, kas styro ant galvo, yra ne gamtos dovana, bet…gyvenimo bausmė. Iš tiesų garbanoti plaukai pastarųjų savininkei suteikia daug žavesio, tačiau tenka labiau pasukti galvą, kaip prižiūrėti plaukus ir šiai procedūrai skirti daugiau laiko. Išsirinkus plaukų tipą atitinkančias priemones bei įvaldžius šių priežiūros techniką, dėl žaismingai besiraitančių garbanėlių pradėsi net pati sau pavydėti!

Kuo ypatinga garbanotų plaukų priežiūra?

Būtina atsargiai elgtis su šukomis. Dėl išskirtinės plaukų struktūros (tose vietose, kur plaukas raitosi, susidaro vingiai) neapgalvotas brūkštelėjimas šukomis gali turėti liūdnas pasėkmes – rizikuojama paspartinti plauko lūžinėjimą. Jokiu būdų nebandykite šukuoti drėgnų plaukų! Geriausia šia procedūrą atlikti galvos plovimu metu: užtenka plaukus kruopščiai iškedenti pirštais. Jei manote, jog tokio šukavimo nepakanka, įsigykite retas šukas. Švelniai šukuokite plaukus (pradėkite nuo galiukų), prieš tai išteptus kondicionieriumi ar plaukų kauke.

Svarbu išsirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones. Garbanoti plaukai yra vieni įnoringiausių naudojamų priežiūros priemonių atžvilgiu. Nuo to, ką dėsite ant plaukų, priklausys šių išvaizda ir sveikata. Drėgmės trūkumas – pagrindinė šio plaukų tipo problema, tad visos garbanotų plaukų priemonės (šampūnai, kaukė, kondicionieriai) pasižymi stipriu drėkinamuoju efektu. Atidžiai analizuokite produkto sudėtį. Sprendimą pirkti priemonę turėtų paskatinti sudėtyje esantys aliejai, o atbaidyti – silikonai. Pastarieji gali būti pelnytai pavadinti garbanotų plaukų priešu Nr.1. Iš pradžių silikonai gali tarnauti kaip puikios plaukų formavimo priemonės – garbanos tampa paklusnesnės, lengviau pasiduodančios formavimui. Tačiau „už kadro“ silikonas atlieka juodą darbą – plauką padengia drėgmei nepralaidžia plėvele. Ilgai naudojamos priemonės, turinčios silikono, plauką gali nepataisomai pažeisti.

Plaukų modeliavimo priemonės pasirenkamos atsižvelgiant ne tik į šių sudėtį, bet ir pageidaujamą šukuoseną: plaukų želė sukuria šlapių plaukų efektą, lakas – standžios šukuosenos formavimui, o kremas yra skirtas natūraliai krentančioms garbanoms.

Svarbu vengti karščio. Karštis kenkia visų tipų plaukams, garbanoti – ne išimtis. Stenkitės dienotvarkę susidėlioti taip, jog iš namų netektų bėgti galvotrūkščiais: tokiose situacijose, kaip žinia, į pagalbą pasitelkiamas plaukų džiovintuvas. Jei be pastarojo visgi neįmanoma apsieiti, papildomai turi būti naudojamos garbanotų plaukų priemonės, skirtos apsaugai nuo karščio (pastarosios rekomenduojamos ir tiesinant plaukus žnyplėmis ar kaitrią vasaros dieną spiginant saulei).

Rekomenduojama itin rūpestingai rinktis plaukų dažus. Garbanoti plaukai, kaip jau buvo minėta, visada yra sausesni lyginant su kito tipo, o po šviesinimo ši problema tik dar labiau paaštrėja. Norint, jog plaukų šviesinimas atneštų kuo mažesnę žalą, svarbu išsirinkti kokybiškus plaukų dažus ir pasidomėti, kaip prižiūrėti plaukus po šios procedūros (atnaujinti turimų priemonių asortimentą bei skirti daugiau laiko priežiūrai tikrai reikės).

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: