Kas yra WordPress hostingas ir kuo jis skiriasi nuo paprasto?

Wordpress hosting

Wordpress hosting

Trečdalis visų pasaulio puslapių yra sukurta naudojant nemokamą WordPress turinio valdymo sistemą. Tai labai didelė dalis, todėl natūralu, kad hostingo paslaugų teikėjai pradėjo siūlyti būtent Wordpresui pritaikytas paslaugas. Daugelis svetainių kūrėjų naudojasi būtent tokio hostingo paslaugomis. Kas yra WordPress hostingas? Kam jis reikalingas ir kuo skiriasi nuo paprasto? Apie tai – kiek plačiau.

Kas yra WordPress hostingas?

Žiūrėkime tiesai į akis. Tai yra paslaugos pavadinimas, o ne hostingo rūšis. Kai kurie hostingo paslaugų teikėjai bando tai pristatyti, kaip atskirą hostingo rūšį, tačiau taip nėra. WordPress hostingas veikia ir su paprastu hostingu, ir su VPS, ir su VDS ir dedikuotame serveryje. Jis nėra penktoji hostingo rūšis (paprastai penktąją laikomas reseller hostingas, kai mažesnės įmonės perparduoda didesnių įmonių paslaugas suteikdamos savo klientų aptarnavimą).

WordPress hostingas yra paslauga, turinti tam tikrų specifinių nustatymų.

Kuo WordPress hostingas skiriasi nuo paprasto (shared) hostingo?

Skirtumai yra keli ir labai nežymūs.

  1. WordPress hostingas yra pritaikytas būtent WordPress turinio valdymo sistemai. Paprastas hostingas pritaikytas daugumai TVS, tarp jų ir WordPress.
  2. WordPress hostingas turi automatinius WordPress diegimo įrankius. Dažnas paprastas hostingas tokių įrankių neturi ir TVS reikia įdiegti per FTP klientus įkeliant instaliacinius failus. Tai nepatogu nepatyrusiems vartotojams, todėl automatiniai įrankiai vertinami labai palankiai.
  3. Nesudėtingas PHP versijų pasirinkimas. WordPress hostingas turi nesudėtingą PHP versijų pasirinkimą, kur pats vartotojas gali reguliuoti savo versijos ypatybes. Deja, ne visuose paprastuose hostinguose PHP versija yra lengvai pakeičiama. Kartais tenka laukti, kol tai padarys hostingo techniniai specialistai. Dėl to galimi interneto puslapių sutrikimai ir klaidos, kas tikrai nėra gerai verslui.
  4. Atnaujinimai ir atsarginės kopijos. WordPress TVS atsinaujina bent po kartą per mėnesį. Taip ištaisomos saugumo spragos, papildomas kodas. Ne visi hostingai leidžia automatinius atnaujinimus. WordPress hostingas leidžia, nes nuo to priklauso viso interneto puslapio veikimas ir saugumas.
  5. Greičio nustatymai. Užsikrovimo greitis yra labai svarbu. Ypač tokiai „sunkiai“ TVS, kaip WordPress. Dėl to WordPress hostingas dažnai turi papildomus laikinosios atminties valymo, optimizavimo, greitesnio užsikrovimo sprendimus, kurie padeda WordPress svetainėms. Paprastame hostinge tokių sprendimų dažniausiai nėra, tad reikia tvarkyti kodą, dėl ko kartais prarandami tam tikri išvaizdos elementai.

Yra ir daugiau specifinių duomenų bazių nustatymų, kurie padeda WordPress svetainėms veikti sparčiau ir efektyviau. Jie būdingi tik WordPress hostingui.

 

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.