Kiekvieno šeimininko rūpestis – dėmesys tinkamai augintinio apsaugai nuo parazitų

erjkė
Nors oras šyla ne taip greitai, kaip norėtųsi, tačiau už lango jau jaučiamas pavasaris. Su vis ankstyvesniais saulės spinduliais bei linksmai giedančiais paukščiais kur kas lengviau pakilti iš lovos, o lauke norisi praleisti kiek įmanoma daugiau laiko…Tačiau, nori nenori, pasinerti į idilę sutrukdo akistata su realybe. Pavasarėjančioje gamtoje knibžda pavojų, erkės – vienos didžiausių jų. Auginantiems naminius gyvūnus svarbu ne tik kaip apsisaugoti nuo erkiu patiems, aktuali ir apsauga pries erkes gyvūnams.

Svarbu rasti, kokia geriausia priemone nuo erkiu sunims tinkama jūsų augintiniui: pastarieji yra kur kas labiau imlūs šių parazitų platinamoms ligoms nei katės (aišku, apsauga pries erkes būtina ir šioms – rizikuoti mylimo gyvūno sveikata negalima!). Veterinarijos vaistinių lentynos lūžta nuo antiparazitinių priemonių – lasai nuo erkiu sunims, antkaklis nuo erkiu ir kita. Atsakyti į klausimą, kuri apsauga pries erkes yra veiksmingiausia jūsų atveju, profesionaliausiai gali veterinaras, tačiau ir pačiam įmanoma susiorientuoti preparatų gausoje – tereikia turėti aiškius kriterijus. Jei turite tam konkretų biudžetą, kurį galite skirti šiam pirkiniui, pasiteiraukite, koks veiksmingiausias antkaklis sunims nuo erkiu foresto ar lasai nuo erkiu suniui neviršija nustatyto limito (ne paslaptis, jog turint konkrečios vaistinės ar veterinarijos priemonių parduotuvės nuolaidų kortelę, apsauga pries erkes gali būti įsigyjama kur kas pigiau).

Būtina žinoti ir tai, jog skirtingos antiparazitinės priemonės pasižymi skirtingu poveikiu. Lašai nuo erkių yra skirti lokaliai momentinei apsaugai, antkakliai veikia ilgesnį laiką, tačiau parazitus tik atbaido, o pastariesiems vis dėl to įsisiurbus, nėra pajėgūs kovoti su galimomis ligomis. Bene naujausias farmacijos laimėjimas – tabletes nuo erkių. Nors tabletes nuo erkiu sunims kaina pranoksta kitas apsaugos priemones, tačiau šis metodas neabejotinai vilioja didžiausia apsauga (į gyvūno kūną įsisiurbęs parazitas yra paralyžiuojamas ir sunaikinamas). Pasidomėkite, kurio pardavėjo siūloma bravecto tabletės kaina yra patraukliausia ir išbandykite šią inovaciją – juk jūsų mylimas gyvūnas nusipelnė geriausio! Tiesa, neturėtų būti pamirštos ir profilaktinės priemonės: jei įmanoma, venkite pasivaikščiojimų ten, kur potencialiai tūno erkės, o gyvūnui grįžus iš pasivaikščiojimo, nepagailėkite laiko kruopščiai kailio patikrai. Svarbu pasirūpinti ir keturkojo imunitetu: kuo šis stipresnis, tuo ir gyvūnas atsparesnis parazitų sukeliamų ligų poveikiui.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: