Kylantis startup’ų poreikis logistikos plėtrai

Nepaliaujamai tobulėjančios technologijos ir inovacijos sparčiai keičia visas gyvenimo sritis. Iškylantys startup’ai būtent ir padeda inovacijomis paremtas iniciatyvas pritaikyti mūsų kasdienėje aplinkoje, skirtingose verslo srityse. Šiuo metu inovacijų taikymo poreikis kyla logistikos ūkio šakai, tačiau maža startuolių kuriuos ši sritis domintų.

Logistika Vilniuje

Lietuva logistikai yra labai dėkinga vieta, dėl savo pozicijos tarp Rytinės ir Vakarinės Europos. Logistika Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose, turi puikias galimybes būti vykdoma įvairiomis kryptimis. Ne veltui logistikos verslas, toks populiarus Lietuvoje ir įneša didelę dalį į bendrą šalies BVP. Tačiau norint efektyvinti įmonių darbą, diegti technologijas, kad šalies verslas prilygtų, kitų šalių įmonėms, tiesiog būtinos iniciatyvos, kurios mūsų šalyje – retos. Startup’ai vengia kurti iniciatyvas logistikai, didžiąja dalimi dėl to, kad ji pagrįsta sunkiosios technikos valdymu – laivų, traukinių, vilkikų, oro transporto valdymas, koordinavimas.

Tačiau, dabar pats metas ieškoti kūrybiškų iniciatyvų, kurios padėtų spręsti seniai opias logistikos problemas. Laiku nesuskubus įtraukti inovacijų į įmonės verslą, kyla didelė rizika prarasti rinkos dalį. Todėl šiuo metu aktualiausia rasti antreprenerių galinčių kurti programas įmonės darbui efektyvinti ir sumažinti iškastinio kuro suvartojimą. Taip logistika Vilniuje ar mažesniuose šalies miestuose būtų vystoma atsižvelgiant į ekologiją, stiprinant įmonių atsakomybę ir ženkliai padidinant pelną bei teikiamų paslaugų kokybę.

Norint pradėti vystyti startup’o idėją verta apgalvoti etatinius, paprasčiausių problemų sprendimo būdus. Kuro eikvojimas gali būti sumažintas, taikant naują įrangą, cheminius priedus, atnaujinant ar tobulinant turimas transporto priemones – visi modernūs išradimai galintys padėti nuvažiuoti didesnį kelio ruožą su tuo pačiu kuro kiekiu, žymiai pakeistų logistiką Vilniuje, Kaune ar kitur. Kita svarbi verslo dalis – darbo efektyvinimas ir išlaidų sumažinimas, gali būti pasiektas automatizuojant įmonės darbą. Taikomos technologijos, programinė įranga, gali pagerinti darbų kokybę, pagreitinti ir atpiginti paslaugas.

Taigi, tobulėjant pramonėms šakoms, tarp jų ir logistikai, auga naujų iniciatyvų poreikis. Šiuo metu logistikos startup’ai Lietuvoje sulaukia didžiausios investicijų dalies, o įmonės yra pasiryžusios bendradarbiauti ir padėti antrepreneriams įgyvendinti įvairiausias kūrybines iniciatyvas.

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: