Liūčių sezonas, kaip jam pasiruošti?

langai

Liūčių sezono kaip tokio reiškinio Lietuvoje nėra tačiau lietingos dienos prasideda kartais ir rugsėjo pabaigoje ir tęsiasi iki vėlyvo pavasario. Sniegas tapo retas svečias mūsų kraštuose todėl automobilius turime labiau paruošti nuo žalos kurią gali padaryti lietus. Bet koks nemalonus įvykis kelyje tampa dar labiau įtemptas ir varginantis kai už lango pliaupia smarki liūtis. Artais nieko ir negalime padaryti, tiesiog sėdėti ir laukti kol viskas baigsis. Automobilio priežiūrą reikia atlikti kas du metus tačiau automobilio agregatus tikrinti reikia kur kas dažniau nes tai darome dėl savo pačių saugumo.

Valytuvai

Matomumas vairuojant per lietų yra pats svarbiausias dalykas. Jei nustatote valytuvų funkciją per retais intervalais, rizikuojate laiku nepastebėti pėsčiųjų arba kito automobilio. Tas pats ir su valytuvų gumomis, jei valytuvai yra pasenę, gumos gali būti atplyšusios arba nelygios todėl vandenį nuo stiklo nubrauks su juostomis arba paliks atskirus priekinio stiklo plotus nevalytus. Dar blogiau jei priekyje važiuos kita didelė transporto priemonė ir iš po jos ratų ant jūsų stiklo taškysis purvas kurio jūs negalėsite efektyviai nuvalyti. Taip pat nepamirškite prieš kelionę pasipildyti vandens apiplovimo skysčio nes nuvalyti langus švariai vien tik lietaus vandeniu gali nepavykti.

Lempos

Važiuojant per lietų neužtenka įsijungti dieninių LED apšvietimo lepų, privaloma važiuoti su artimosiomis šviesomis. Net ir dienos metu jos yra labai svarbios nes padidina jūsų automobilio matomumą kitiems eismo dalyviams. Lietus dažnai sutampa su rūku arba šlapdriba todėl reikia nuolat patikrinti kaip veikia priešrūkinis žibintas nes ekstremaliomis sąlygomis būtent ie yra tas vedlys pagal kurį orientuojasi iš paskos važiuojantys automobiliai. Priešrūkinių žibintai nereikėtų piktnaudžiauti, neretai mūsų neišprusę Lietuvos vairuotojai važinėja su priešrūkiniais žibintais ne iš reikalo o dėl to kad jiems taip atrodo gražesnis automobilis.

Ratai

Geros padangos ir nauji stabdžiai yra svarbiausia kai reikia važiuoti slidžiu keliu per lietų. Tokiu metu mažiausiai ko norėtųsi tai nusidėvėjusios kaladėlės ir padangos. Jei žinote, kad vienas iš šių komponentų nėra tinkamos būklės, geriau važiuokite lėčiau bet saugiau tol kol pasieksite kelionės tikslą. Venkite lenkti kitus automobilius ir laikykitės saugaus atstumo.

 

 

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: