Mus supanti drėgmė

patalpų drėgmės matuoklis

patalpų drėgmės matuoklisGerai savijautai būtina tinkamai subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, geras miegas, streso mažinimas ir pozityvumas. Ar kada pagalvojote, kad įtakos sveikatai gali turėti ir drėgmė tvyranti jūsų namų ore?

Oro išsausėjimas ar drėgnumas labiausiai pasireiškia prasidėjus šildymo sezonui. Radiatoriams skleidžiant šilumą, oras namuose išsausėja, o kūnui pajutus sausą orą darosi vėsiau, todėl mes dar daugiau atsukame radiatoriaus galingumą ir būtent taip gaunasi užburtas ratas. Drėgno oro žala dažniausiai pasireiškia žmogaus sveikatai arba jo turtui, kadangi ši linkusi kauptis ir veisti pelėsį įvairiuose namų kampuose, po tapetais, plytelėmis ar baldais. Ar namuose yra drėgnas oras galime spėti iš to, jog ryte ar vakare ant langų stiklo, sienų ar baldų kaupiasi kondensatas. Idealiausia oro drėgmė žmogui yra apie 45-50 procentų. Tam nustatyti naudojamas specialus patalpų drėgmės matuoklis. Šis nedidelis aparatas procentiniai nustato koks oro drėgnumas tvyro jūsų ore. Įsitikinus, kad oro drėgnumas pas jus nėra itin geras, reikėtų pradėti reguliaria vėdinti kambarius, neužkimšti ir ne užsandarinti namų, jog vyktų natūrali oro cirkuliacija. Jei oro drėgmės matuoklis parodo, jog oras namuose yra sausas, tai stenkitės vonios duris palikti praviras, kambariuose džiauti skalbinius, įsigyti augalus, kurie pakankamai daug išgarina vandens. Jei drėgnas – maudydamiesi po karštu vandeniu stenkitės ilgai neužtukri, gaminkite valgį su gartraukiu, o skalbinius išneškite laukan. Oro drėgnumas gali sukelti įvairias kvėpavimo ligas, alergines reakcijas, veido ir kūno odos išsausėjimus, galvos skausmus, nuovargį.

Tačiau drėgmė gali “apsigyventi” ne tik namuose, bet ir grūduose, medienoje, šiauduose, biokure, popieriuje ir dar daugybėje vietų. Drėgmė gali negrįžtamai sugadinti įvairių daiktų kokybę ir viską paversti nuostoliu. Drėgmė yra puiki terpė pelėsiui, rūdims, puvimui. Laiku pastebėti drėgmės perteklių yra būtiną. Tam taip naudojami drėgmėmačiai. Oro drėgnumo matuoklis statyboms taip pat yra svarbus prietaisas, kuris nustato drėgmės kiekį įvairiose statybinėse medžiagose ir tai sumažina riziką atsirasti statinių defektams ateityje. Drėgmės matuoklis statyboms yra iš ties nedidelis, tad leidžia atlikti tyrimusant įvairiausių paviršių labai greitai.

Vienaip ar kitaip, stebėti drėgmę supančią mus yra svarbu ne vien dėl įvairiausių turtinių nuostolių ar defektų, bet ir dėl savo bei artimųjų sveikatos.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.