Naudinga investicija – saulės elektrinės butams

rows of solar modules in photovoltaic power station
Photo by Kelly Lacy on Pexels.com

Jeigu turite kelis tūkstančius eurų ir sprendžiate, kur pelningai investuoti pinigus, apsvarstykite galimybę investuoti į saulės elektrines. Net jei gyvenate bute ir negalite įsirengti jėgainės ant stogo, ją įsigykite saulės parke. Aptarsime, kelias priežastis, kodėl tokia investicija pelninga ir naudinga.

Taigi, padėję kelis tūkstančius eurų į banką, gausite labai mažus procentus, todėl beveik nepajusite investicijos grąžos. Žinoma, galite skolinti pinigus už didesnius procentus įvairiose internetinėse skolinimosi platformose, tačiau toks pinigų investavimas turi nemažą riziką.

Investicija į saulės elektrines visada atsiperka

Investicija į saulės elektrines atsiperka, tačiau ne tiesiogiai. Jūs sutaupote pirkdami 3 kartus pigesnę elektrą negu įprastai. Pavyzdžiui, jeigu už elektrą per mėnesį mokate 30 eurų, tai mokėtumėte 10 ir sutaupytumėte 20 eurų. Ilgainiui, nusprendę persikelti iš buto į namą, galėsite padidinti savo saulės elektrinės galią ir toliau naudoti daugiau pigios elektros.

Gyvenant bute  sprendimas – saulės elektrinės saulės parkuose. Vis tik, norėdami saugiai investuoti, turite pasirinkti atsakingą parko vystytoją, kuris laikysis įsipareigojimų mažiausiai 25 metus, t.y. tol, kol veiks elektrinė.

Pažangus saulės parkas Kuršėnuose

Kai kurie parkų savininkai naudoja pažangiausias technologijas, užtikrinančias dar didesnę elektros generaciją. „Saulės grąža“ įmonė, vysto elektrinių parką Kuršėnuose, planuojama parko plėtra iki 5 kW. Jame montuojami neseniai rinkoje atsiradę pažangūs saulės moduliai Ja Solar, pasižymintys itin ilga efektyvumo garantija ir dvipuse veikimo sistema. Šių modulių galinė pusė atspindžius nuo žemės paverčia elektra, todėl pagamina dar daugiau energijos. Saulės elektrinės Kuršėnų parke per metus sugeneruos 77 kWh daugiau. T.y. 1 kW galios Lietuvos klimato sąlygomis įprastai pagamina 1000 kWh, o su Ja Solar moduliais – 1077 kWh. Jeigu nesiektų šių numatytų rezultatų, likutį kompensuotų „Saulės grąža“.

Jau 480 šeimų turi saulės elektrines Kuršėnų saulės parke. Jėgainės atsiperka per 5-7 metus, o likusį laiką, t.y. 18-20 metų jos gamina pigią ir ekologišką elektrą. Taigi, jeigu jūs už elektrą mokate 30 eurų, tai per metus sutaupytumėte 240 eurų, o per 20 metų – 4800 eurų. 

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: