Oro kondicionieriai bute ir jų įrengimo galimybės

kondicionierius

Nors paprastai oro kondicionieriai montuojami nuosavuose namuose, įrengti juos butuose taip pat galima. Kondicionierius yra nepakeičiamas sprendimas karštą vasaros dieną. Deja, gyvenant nedideliame bute neužteks praverti langų. Šviečiant saulei čia gali būti nepakeliamai karšta, todėl kondicionierius tampa puikia atgaiva ir išsigelbėjimu. Vis dėlto, norint mėgautis gaiviu oru bute, reikia žinoti tam tikras taisykles ir reikalavimus. Apie tai ir pakalbėkime.

Oro kondicionieriai gali būti montuojami bute, jei gaunate jiems būtinus leidimus

Oro kondicionieriaus įrengimo darbai yra priskiriami paprastajam statinio remontui, todėl daugeliu atveju (pvz., jei daugiabutis nėra kultūros paveldo teritorijoje ar pan.), kondicionieriaus įrengimo darbams nėra reikalingas savivaldybės administracijos išduodamas leidimas. Vis dėlto, išorinė įrenginio dalis yra tvirtinama ant išorinės daugiabučio sienos, kuri yra bendrojo naudojimo objektas, todėl yra būtina gauti daugiabučio bendrasavininkų sutikimą. Taip pat reikia parengti paprastojo statinio remonto aprašą ir kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo į savivaldybės administraciją.

Sutvarkius visus formalumus, belieka kreiptis į oro kondicionierių pardavėjus ir montuotojus, išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančią įrangą ir pradėti jos įrengimo darbus. Tinkamai priimti sprendimai džiugins jus savo ilgaamžiškumu ir praktišku naudojimu. Tiesa, kad netektų nusivilti, būtina iš anksto pasidomėti gamintojo suteikiamomis garantijomis.

Ką daryti, jei negaunate leidimo oro kondicionieriaus montavimui bute?

Jei negaunate leidimo oro kondicionieriaus įrengimui bute, verta pagalvoti apie mobilius oro kondicionierius. Šis sprendimas yra idealus tuomet, kai negalite įrengti išorinio bloko. Mobilūs oro kondicionieriai yra lengvai transportuojami ir paprastai sumontuojami, jiems nereikia jokių leidimų, jie puikiai atvėsina orą ir yra puikus pasirinkimas karštomis vasaros dienomis. Tiesa, norint įrengti šį kondicionierių, reikia išvesti karšto oro žarną per langą. Paprastai įrengiama lango tarpinė, montuojama tarp lango ir rėmo. Tarpinės išmontuoti nereikia, jei norite uždaryti langą, todėl tai patogus sprendimas daugelyje situacijų. Deja, paprastai tokie kondicionieriai dirba gana garsiai.

Dar viena galimybė – įsirengi monoblokinį kondicionierių. Nors monoblokinių kondicionierių darbas yra garsesnis, lyginant su split modeliais, jie užtikrina gana komfortiškas ir patogias sąlygas, atitinkančias daugelio gyventojų lūkesčius. Šio tipo oro kondicionieriams pranašumo suteikia ir plačios montavimo galimybės, mažas energijos suvartojimas bei dailus dizainas.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: