Perkame būstą su paskola: mieste ar miestelyje

Šiais laikais pirkti būstą galima skolinantis ir iš banko, ir iš kreditų teikimo bendrovių. Tačiau sunkiau yra nuspręsti ne kokia paskola įkeičiant nekilnojamąjį turtą turėtų būti suteikta, o kam atiduoti prioritetus: gyvenimui didmiestyje, sostinėje, ar mažame miestelyje. Panagrinėkime šiuos aspektus, kurie lemia mūsų pasirinkimus perkant ir skolinantis.

Gyvenimas miesto centre – brangus būstas

Įsivaizduokite, kokia didelė turėtų būti paskola namui įsigyti Vilniaus centre. Čia nusipirkti būstą tikrai kainuoja daug, tad vidutinių pajamų žmonės apie namus sostinės centre nesvajoja. Jiems veikiau tenka pirkti mažą butą mikro rajonuose ne per toliausiai nuo centro. O paskola namui statyti galima tik 15 km nuo miesto centro – tikrai tolokai. Tačiau tokiu būdu vis tiek įsigyjamas tam tikras būstas ir jį turint galima gyventi. Deja, ne visi nori spaustis mieste ir gyventi itin prabangiame ir mažame gyvenamajame plote. Kiti žmonės labiau nori laisvės, gyvenimo erdvesnėje vietoje.

Gyvenimas už miesto – sunku dėl transporto

Tie, kas vis tiek nori likti susieti su dideliu miestu, tačiau nėra milijonieriai ir negali įpirkti turto miesto centre, keliasi į priemiesčius. Kokie keblumai atsiranda keliantis už miesto? Tampa sunku dėl transporto, ypač tuomet, kai yra vaikų. Čia paskola įkeičiant NT gali būti mažesnė, todėl gal atrodys, kad gyvensite pigiau. Tačiau išties pigiau gyvensite tik tuo atveju, kuomet neturėsite vaikų ir gyvensite prie pat greitojo autobuso stotelės. Kodėl būtent taip? Nes transportas ir susisiekimas už miesto tampa sudėtingiausiu aspektu. Viena yra, kuomet toje vietoje tikrai yra vaikų darželis, mokykla. Tuomet ten galima vaikams ir mokytis. Tačiau jeigu ten nėra mokyklos, vaikų darželio, kažkas iš tėvų tampa vaikų vairuotojais: nuvežti, parvežti, pavežti. Ir taip kiekvieną dieną. Be to, ir patiems į miestą tenka dėl darbo važiuoti ar kitų reikalų. Taigi, nors būsto paskolos skaičiuoklė rodo mažesnę paskolą, kurios reikia būstui užmiestyje įsigyti, tai nebūtinai bus pigi išeitis, nes galbūt teks nemažai susimokėti už tą malonumą vežiojant vaikus į mokyklas, patiems važiuojant į darbą.

Gyvenimas miestelyje – pavojingas tuštėjimas

Miestelis labai patrauklus tuo, kad čia būsto paskola antram būstui, kaip ir pirmam, bus nedidelė. Nes kainos miesteliuose tikrai mažos, o pačių miestelių – įvairių ir gražių yra tikrai daug. Taigi, atvažiuoti gyventi į miestelį gali vilioti puikiausios kainos. Čia galite už tą pačią sumą centre nusipirkti geros būklės namą, jį pasitvarkyti. Vaikai į mokyklą eis pėstute, nereikės labai rūpintis. Ir į darželį juos nuvešite per 2 minutes. Tokiuose miesteliuose – tikrai gera gyventi. Tačiau gali gąsdinti pavojingas tuštėjimas. Kaip bus toliau? Žmonių vis mažiau, gimstamumo mažiau, mokyklos užsidarinėja, miestelis išties ima trauktis…

Gyvenimas miestelyje – sunku intelektualams

Kita priežastis, kodėl žmonės bijo gyvenimo miestelyje – tai tas sunkumas, kurį galiausiai patiria intelektualai. Kažkuriuo metu gali turėti draugų, tačiau jeigu tavo protas traukia toliau, tai galiausiai gali ir baigtis. Gali nutikti taip, kad draugų tarpas vis mažės, siaurės ir gyvenimas darysis vis sunkesnis.

Kur traukia širdis?

Geriausia, ieškant būsto, svarstant, kur jį pirkti, galvoti: kur traukia širdis? Kur iš tikrųjų norėtumėte gyventi? Kuriame mieste jaučiatės maloniausiai? Mažiau klausykite, ką kalba kiti, ir daugiau vadovaukitės širdimi.

O apie finansus pradėkite domėtis nuo čia: https://www.hipocredit.lt/paskola-bustui-su-uzstatu/

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: