Prekių sandėliavimas

Sandėliavimas

SandėliavimasDažnas įsivaizduojame, kad ir internetu užsakytas prekes gauname kaip parduotuvėje nuo gražiai sukomponuotos lentynos. Deja seniau vykusi prekės kelionė nuo tiekėjo, pas didmenininką, tada prekybininką ir galiausiai pirkėją, dabar sutrumpėjo iki tiekėjas – didmenininkas – pirkėjas. Visa tai dėka inovatyvių technologijų ir išmanių logistikos sprendimų pagreitina prekės įsigijimą ir jo kainą.

Logistika neapsiriboja tik prekių pergabenimu ir pristatymu. Į šį procesą taip pat įeina sandėliavimas. Tai jungiamoji dalis tarp tiekėjo ir pirkėjo (gamintojo), nuo kurios priklauso didžioji dalis įmonės veiklos.

Sandėliavimas – turi labai plačią reikšmę logistikos srityje. Tai ne tik pagrindinės išdėstymo ir saugojimo operacijos, bet ir prekių paruošimas, organizaciniai darbai bei svarbiausia – reikiamų sąlygų sudarymas tam tikrai produkcijai. Sandėliuose būtina pasirūpinti atitinkama oro temperatūra, drėgmės lygiu, apsauga nuo kenkėjų, kad produkcija išliktų reikiamos kokybės, nebūtų pažeista ar sugadinta.

Dažna įmonė parduodanti prekes, neturi išvysčiusi logistikos sektoriaus, todėl samdo kitus, galinčius sandėliuoti ir transportuoti jų valdomą produkciją. Sandėliavimas leidžia šiems verslams sutaupyti išlaidas skirtas darbuotojams, patalpų nuomai, transporto ir jo išlaikymui. Šiuolaikinės įmonės naudoja specialias išteklių valdymo sistemas, kurios leidžia matyti visų turimų prekių kiekius ir būklę esančių sandėliuose. Taip apjungiami tiekėjai ir prekių pardavėjai jiems norint greitai ir patogiai išspręsti visus kilusius klausimus.

Dažnas pardavėjas nėra nei matęs savo parduodamos prekės, nes ši iš gamintojo atkeliauja į sandėlius, kur yra laikoma, iki kol ją internetu užsako pirkėjas, o tada tiesiog pristatoma tiesiai jam į namus. Sandėliuose naudojami specialūs skaitytuvai ir įvairiausios informacinių technologijų programos leidžia perduoti visą su prekėmis susijusią informaciją tiesiai pardavėjui. Šis išteklių valdymo sistemų dėka, bet kada gali matyti kiekvienos prekės būseną, gauti reikiamus statistinius duomenis, stebėti prekės judėjimą.

Sandėliavimas – neatsiejama verslo grandis. Dirbant su patikima šią paslaugą teikiančia įmone, dideli kiekiai prekių yra saugomis jiems reikiamomis sąlygomis, organizuojami, pakuojami ir gabenami tiesiai pirkėjui. Taip sutaupomos įmonės išlaidos, kas leidžia parduoti prekes už lengviau prieinamą kainą ir optimizuoti įmonės darbą bei prekių gabenimą.

 

1 komentaras apie “Prekių sandėliavimas”

  1. Tam, kad prekė nuo sandėlio lentynos pasiektų užsakovą, krovinys nueina labai ilgą kelią. Proceso metu dirba labai daug žmonių, atliekama labai daug funkcijų. Tam, kad darbas vyktų sklandžiai, procesų valdymas turi būti centralizuotas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.