Protingas namas: prieinama ir Jums

protingas namasKadaise protingas namas buvo tik skambi svajonė iš fantastikos filmų. Dabar – išmanios sistemos namams yra prieinamos daugybei žmonių, kurie naujai kuriasi namuose, daro remontus ir svarsto modernius sprendimus.

Išmaniųjų namų sistemų skirtumai ir galimybės

Išmaniosios sistemos apskritai yra priklausomos nuo jų kūrėjų. Jeigu kūrėjai turi patirties, geba sukurti kokybiškus gaminius, jų išmanios sistemos bus naudingos jums, prasmingos ir taupančios laiką bei pinigus, užtikrinančios patogumą. Jeigu išmanių namų sistema įtartinai pigi, neturi aiškių kūrėjų ir tų, kas prisiimtų atsakomybę, gali būti, kad sistema nėra išmani, o kaip tik – klaidinanti. Dėl to rinktis sistemas išmaniems namams reikia atsargiai: kliautis sertifikuotais, patikimais gamintojais, o ne pigia kiniška produkcija.

Nepaisant to, kokio gamintojo išmanią sistemą žmogus namie įsirengs, paprastai su ja galės apjungti apšvietimo valdymą, šilumos, temperatūros, mikro klimato palaikymą, garso sistemą ir kt.

Protingo namo apšvietimo sistema

Įsigilinus į kiekvieną sritį, kurią kuruoja išmaniojo namo sistemos, pamatysime, kad visur pritaikyta daug išminties. O įprasti dalykai suvokiami kur kas plačiau, įsigilinus, matant ir subtilybes. Pvz., protingo namo apšvietimo sistema – tai ne tik svetainėje kabanti lemputė. Tai ir namų apšviestumas skirtingu metų laiku, ir naktiniai apšvietimo režimai ar kiti niuansai.

Kas yra protingo namo KNX sistema?

Esate girdėję apie protingus namus, tačiau nežinote, kas yra KNX tinklas? Beveik galima sakyti, kad tai vienas ir tas pats. Mat pati sistema, kuri apjungia namuose daugybę elementų ir paverčia juos „protingais“ namais ir yra minėtoji KNX sistema. Ji apjungia apšvietimo, klimato, žaliuzių, temperatūros, užtamsinimo, saugumo, vizualizacijų, garso ir muzikos bei kitas sistemas.

Kaip išmanios namų sistemos taupo laiką:

  • Nebereikia lakstyti iki šviesos jungiklių, galite šviesą pasireguliuoti nepajudėję iš vietos;
  • Nereikia lakstyti iki langų, jeigu reikia pakelti žaliuzes;
  • Nereikia lipti iš automobilio, kai norite, kad būtų atidaryti kiemo ir garažo vartai;
  • Bet kuri sistemai pavaldi funkcija išmaniuose namuose gali būti valdoma iškart, optimizuojant laiką ir veiklas. Todėl nereikia lakstyti iki prietaisų ar mokytis naudotis skirtingais valdymo pultais, kaip kad būtų tuo atveju, jeigu nebūtų sudiegta išmani sistema, o prietaisai namuose veiktų įprastai, atskirai.

 

Išmanios namų sistemos taupo pinigus

 

Ir čia verta pažvelgti į taupymą ne tik per skambią frazę, kad „laikas yra pinigai“. Išmaniosios namų sistemos iš tiesų taupo pinigus, sumokamus už tam tiktų paslaugų suvartojimą.

Šilumos energija. Su KNX sistema gali būti pasiekiamas maksimalus energinis efektyvumas. Sujungus šilumos valdymo sistemas į vieną tinką ir pasirinkus režimą Smart – Metering, galima išgauti tikrai gerus rezultatus. Esant namuose, šildymo gali būti daugiau. Išvykstant iš namų galima pasirinkti, kad būtų šildoma tik tiek, kiek yra būtina, kad namai per daug neužšaltų, tačiau nebereikia tiek šildyti, kaip tuomet, kai namuose kažkas yra. Taip pat, atitinkamai, pagal pasirinktus nustatymus, gali būti daugiau arba mažiau šildomos erdvės, kuriose tam tikru metu yra arba nėra žmonių. Taip sutaupomi pinigai.

Elektra šviesai. Tai dar vienas kaštas, kurį galima sutaupyti, kai apšvietimas panaudojamas tikslingai, o ne be reikalo deginama šviesa visuose namų kampuose.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: