Saulės energija – saugi investicija į žalesnį gyvenimą

Įsivaizduokime: saulėtą dieną važiuojame keliu, aplink kurį žalios pievos, aukšti medžiai… Besimėgaujant kraštovaizdžiu į akis krenta ryškus spindulys, atspindintis saulę. Tai – saulės kolektoriai. Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje šios saulės baterijos yra vis dažnesnis vaizdas. Kyla klausimas: kodėl? Kuo naudinga saulės energija ir kaip ji prisideda prie geresnės sveikatos, švaresnės aplinkos ir mažesnių sąskaitų už elektrą? Kiekvienas elektros tiekėjas paliudys, kad tai itin aktuali problema.

Neribotas energijos šaltinis

Saulės energija pasižymi ne vienu privalumu. Vienas svarbiausių – ji negali pasibaigti, skirtingai nei kai kurie kiti energijos šaltiniai (pavyzdžiui, iškastinis kuras). Šį atsinaujinantį energijos šaltinį galima panaudoti visose pasaulio vietose ir jis yra prieinamas kiekvieną dieną. Saulės energija bus prieinama tol, kol turėsime saulę. Tad saulės šviesos teikiamomis galimybės galėsime mėgautis mažiausiai 5 milijardus metų, kai, pasak mokslininkų, saulė mirs.

Mažesnės sąskaitos už elektrą

Pradėjus naudotis saulės kolektoriais mažėja sąskaita už elektrą, nes dalis energijos poreikių patenkinami saulės energija. O ši, kaip žinia, yra nemokama ir visiems laisvai prieinama. Kiek sutaupoma priklauso nuo elektros ar šilumos sunaudojamo kiekio.

Energija, kurią galima naudoti įvairiems tikslams

Naudojantis saulės energija galima gaminti elektrą (fotoelektrą) arba šilumą (saulės šilumą). Saulės energija taip pat gali būti naudojama gaminti elektrą vietovėse, kuriose nėra prieigos prie energijos tinklo, distiliuoti vandenį regionuose, kuriuose yra ribotas švaraus vandens kiekis. Tai tik keletas sprendimų, padėsiančių efektyviai naudoti saulės energiją.

Švaresnė aplinka = sveikesnis organizmas

Saulės energijos naudojimas įvairiais būdais prisideda prie žalesnės aplinkos. Pavyzdžiui, saulės kolektoriai, kurdami švarią energiją, padeda atsikratyti oro taršos. Saulės energija taip pat gali padėti sumažinti priklausomybę nuo neatsinaujinančių energijos šaltinių, tokių kaip anksčiau minėtas iškastinis kuras. Šis faktorius yra itin svarbus, nes neatsinaujinantys energijos ištekliai išmeta į aplinką kenksmingų medžiagų, kurios neigiamai veikia oro kokybę. Na, o galiausiai, su švaresniu oru atsiranda ir švaresni plaučiai.

Technologijų plėtra

Saulės energijos pramonės technologijos nuolat tobulėja. Kvantinės fizikos ir nanotechnologijų naujovės gali padidinti saulės baterijų efektyvumą ir dvigubai ar net trigubai padidinti saulės energijos sistemų veiksmingumą.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: