Skolos išieškojimas: ką reikia žinoti?

Skolos išieškojimas – gana sudėtingas bei daug specialių žinių ir įgūdžių reikalaujantis procesas, kuris yra jautrus tiek skolininkui, tiek skolą bandančiam atgauti kreditoriui. Kadangi pats procesas gana sudėtingas ir painus, labai svarbu, kad būtų užtikrinti ne tik kreditoriaus interesai ir noras atgauti skolą, tačiau ir skolininko teisės visame išieškojimo procese. Papasakosime, ką svarbu žinoti, kai skolos išieškojimas lieka vienintele ir realia išeitimi.

Apie skolos išieškojimą svarbu žinoti keletą pagrindinių aspektų. Pirmiausia yra svarbu kuo greičiau identifikuoti problematišką skolą ir nedelsti dėl jos išieškojimo, kadangi kuo skola senesnė, tuo sunkiau vyksta visas jos išieškojimo procesas. Taip pat reikia turėti omenyje, kad jeigu skola – sena,  o skolininkas yra fizinis asmuo, procesas gali būti itin sudėtingas ir ilgas, kadangi užtrunka išsamios informacijos apie skolininką nustatymas, be to, per laiko tarpą gali būti ir pasikeitę jo kontaktai. Tokiu atveju svarbiausia yra nedelsti, nes kitaip visas skolos ieškojimas gali būti dar labiau komplikuotas ir pareikalauti dar daugiau išteklių ar papildomų finansų.

Pirmiausia skolos išieškojimas yra vykdomas ikiteisminiu būdu, tačiau prisiminkite, kad nepavykus pasiekti kompromiso, įmonė, kuri vykdo skolos išieškojimo procesą, kreipiasi į teismą ir pasirūpina skolos priteisimu. Vėliau, po teisminio proceso gavus vykdomąjį raštą, jis perduodamas antstoliams vykdyti.

Žinoma, svarbiu ir norimu žinoti aspektu visada išlieka ir kaina. Skolos išieškojimas tikslios kainos neturi, nes viskas priklauso nuo situacijos ir jos sudėtingumo. Norint sužinoti bent jau preliminarią sumą, reikėtų susiekti su tokias paslaugas teikiančia įmone ir pateikti jai kuo detalesnę informaciją apie visą situaciją. Dažniausiai įmonės išanalizuoja situaciją, pateikia galimus variantus bei pasiūlymus ir, jeigu jie jus tenkina, belieka tik sudaryti bendradarbiavimo sutartį.

Kadangi skolų administravimas yra gana painus ir tikrai sudėtingas procesas, norint sulaukti sėkmės ir susigrąžinti skolą, svarbu gerai išmayti šios srities darbo principus bei žinoti skirtingus metodus. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu tokį darbą patikėti tik kvalifikuotiems specialistams. Tai leis jums sutaupyti daug brangaus laiko, išteklių ir jėgų bei padės apsisaugoti nuo papildomų nuostolių.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: