Skydiniai namai

skydiniai namaiAr esate ką nors girdėję apie skydinius namus? Jei statėtės namus ir rinkotės namo konstrukcijos tipą, tuomet ko gero žinote kas yra skydiniai namai ir kokie jų pliusai, minusai bei išskirtinumai. Skydiniai namai dar gali būti vadinami surenkamaisiais namais, nes kaip jau žinote, jie statomi ne vietoje, o gaminami fabrike ir anksto, lengvai gabenami, atvežami dalimis ir tik tuomet jau statomi, o jeigu dar tiksliau — surenkami Jūsų būsimoje gyvenamojoje vietoje / sklype. Kai kurių, šiais laikais statomų, skydinių namų dizainai turi tokių architekturinių detalių, kurios yra įkvėptos postmodernizmo ir / arba futuristinės architektūros.

Termino „surenkami namai“ kilmė

Žodžių junginys virtęs terminu „surenkami namai“ nėra pramonės sukurtas terminas, kaip pavyzdžiui moduliniai namai, blokiniai namai ar kiti. Surenkami (skydiniai) namai sujungia blokines ir modulines pastatų sistemas, o taip pat gali reikšti ir tik kažkurią vieną iš jų. Šiandien skydinio namo temrino vartojamoji reikšmė yra labiau susijusi su namo stiliumi. Paprastai terminas labiau siejasi su moderniu stiliumi nei su tam tikru namo statybos metodu ar konstrukcija.

Kai kalbame apie skydinius namus, suprantame, jog kalbame apie pastatą ar namą pastatytą iš kelių komponentų (pzv.: plokščių), modulių (pvz.: moduliniai namai) ar gabenamųjų dalių (iš anksto pagamintų). Skydiniais namais taip pat galime pavadinti ir mobiliuosius namus ar namelius ant ratų ir tai nebus klaida. Nors visi panašūs, tačiau metodai ir dizainai visų išvardintų variacijų labai skiriasi. Skydiniai namai gali būti projektuojami tiek vieno, tiek dviejų ar daugiau aukštų. Statybos rūšyse yra didelių skirtumų, nepaisant to, kad tas kelias rūšis galime vadinti skydiniais ar surenkamaisiais namais. Jungtinėse Amerikos Valstijose mobilieji ir pagaminti namai yra statomi pagal HUD statybos kodeksus, kai tuo tarpu moduliniai namai yra statomi pagal IBC (International Building Code).

Moduliniai namai yra sukuriami skyriais, dalimis ir tuomet transportuojami į sklypą, kuriame toliau vyksta statybos ir montavimo darbai.

Pagaminti namai yra statomi ant plieninių sijų ir į sklypą transportuojami pilni skyriai, o galiausiai jie tik surenkami.

Mobilūs namai statomi ant ratų, kurie gali nesunkiai transportuoti visą vientisą konstrukciją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: