Staliniai šviestuvai: kaip pasirinkti geriausią?

Žmonėms, kurių darbas sėdimas, tenka susidurti su nemažai iššūkių. Nuolatinis žiūrėjimas į ekraną, ilgos valandos buvimo toje pačioje pozicijoje ar netaisyklinga laikysena gali sukelti nemažai sveikatos problemų. Tačiau daugelis žmonių dažnai neįvertina ir apšvietimo, nuo kurio priklauso jų komfortabilumas, darbingumas ir regėjimo kokybė. Todėl nereikėtų atmestinai žiūrėti į apšvietimą, kuris vyrauja jūsų darbo aplinkoje, ir pasirūpinti bene svarbiausiu rašomojo stalo atributu. Tai – staliniai šviestuvai. Kaip pasirinkti geriausią?

Bendras apšvietimo lygis

Pasitaiko atvejų, kuomet biuruose ar kitose darbui skirtose patalpose įrengtų lubinių apšvietimo sistemų pilnai pakanka tam, kad būtų užtikrintas ryškus, natūralią dienos šviesą imituojantis ir regai nekenkiantis apšvietimas. Visgi dažniausiai pastebima, kad žmonės dienos metu yra linkę šviesą išjungti, todėl aplinkoje įsivyrauja prieblanda, kuri nėra tinkama, jei norite turėti ergonomišką darbo vietą.

Tad nesvarbu, koks geras ir funkcionalus bendras apšvietimo lygis patalpoje, nebijokite įsigyti papildomo stalinio šviestuvo. Tiesiog prieš jį perkant įvertinkite tai, kad jo ryškumas turi atitikti jau esančių apšvietimo sistemų intensyvumo lygį. Pavyzdžiui, jei bendram apšvietimui pasirinkta šaltų atspalvių šviesa, bus geriau, jei staliniame šviestuve ji bus tokia pati.

Dydis

Staliniai šviestuvai gali būti įvairių dydžių, į kuriuos nereikėtų žvelgti atmestinai. Toks platus pasirinkimas suformuotas ne šiaip sau – jis leidžia apšvietimą derinti pagal kiekvieno poreikius. Jei naudojatės nešiojamu kompiuteriu ir daug keliaujate, jums puikiai tiks šiuo metu itin populiarūs belaidžiai šviestuvai. Jei jūsų darbo vieta nuolatinė, nemažai dirbate su įvairiais dokumentais ir skaitote, galite rinktis klasikinį, didesnio šviestuvo su gaubtu variantą.

Forma ir funkcionalumas

Prieš perkant stalinį šviestuvą gerai apgalvokite ir jo formą ir funkcionalumą. Gali būti, kad tik pradėję juo naudotis suprasite, kaip jums trūksta tam tikrų savybių. Pavyzdžiui, vieniems reikia laisvai reguliuojamų, lengvų šviestuvų, kuriuos galima nesunkiai nukreipti į norimą tašką ar perkelti į kitą vietą, o kitiems imponuoja stabilūs, masyvesni staliniai šviestuvai, turintys reguliuojamus gaubtus.

Medžiaga

Šiuolaikinės dizaino galimybės leidžia įsigyti bet kokios norimos medžiagos gaminį, todėl staliniai šviestuvai toli gražu neapsiriboja plastiku. Šiuo metu itin populiarios metalo, betono, medžio detalės.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: