Su kokiais iššūkiais susiduriama ieškant darbuotojų?

Kiekviena darbuotojų paieška turi savitų niuansų. Ieškant retos kvalifikacijos darbuotojų dažniausiai kylanti problema –jų trūkumas darbo rinkoje. Tuo tarpu vadovo paieška kartais pasižymi dideliu kandidatų skaičiumi, tačiau per žemomis jų kompetencijomis ir patirtimi. Apibendrinant galima išskirti dažniausiai pasitaikančius iššūkius ir pasinaudoti patarimais kaip juos įveikti.

  • Mažas susidomėjimas darbo pasiūlymu

Nereta situacija, kai į darbo skelbimą atsiliepia vos vienas ar du kandidatai. Analogiška situacija gali būti, kai ieškoma darbo ieškančiųjų kandidatų skelbimų. Pirmuoju atveju verta peržiūrėti darbo skelbimą – ar jame pateikiama pakankamai informacijos, ar siūlomos atitinkamos darbo sąlygos ir darbo užmokestis. Na, o jei patys nesėkmingai ieškote kandidatų skelbimų, pagalvokite, galbūt darbuotojų paieška atliekama netinkamuose skelbimų portaluose. Į internetinės svetainės specifiką ir lankomumą atsižvelkite bet kuriuo atveju. Rinkitės tuos interneto portalus, kurie yra populiarūs ir patikimi.

  • Kandidatai neatitinka keliamų reikalavimų

Kartais darbuotojų paieška duoda gerus rezultatus (didelį kandidatų skaičių), tačiau nei vienas iš jų pilnai neatitinka reikalavimų. Šiuo atveju taip pat reikia skirti daugiau dėmesio darbo skelbimui. Labai svarbu, kad jame būtų aiškiai išdėstyti reikalavimai kandidatams. Verta paminėti ne tik pageidaujamą darbo patirtį, išsilavinimą, bet ir svarbiausias asmenines savybes, kuriomis turi pasižymėti kandidatai. Taip pat pagalvokite ar keliami ne per griežti reikalavimai ir ar patrauklios yra darbo pasiūlymo sąlygos.

  • Kandidatai turi per mažai patirties

Kai pirminė darbuotojų paieška ir atranka vyksta sklandžiai, o kandidatai atitinka keliamus reikalavimus, kartais išryškėja kitas trūkumas – per maža kandidatų darbo patirtis. Tuomet kyla klausimas, ar nepakankama patirtis yra svarus rodiklis atsisakyti kandidato, jei jis turi geras rekomendacijas, puikias žinias ir yra motyvuotas. Į šį klausimą kiekvienas darbdavys turi sau atsakyti išanalizavęs lūkesčius, susijusius su būsimu darbuotoju. Jei praktiniai įgūdžiai yra labai svarbūs tose pareigose, darbuotojų paieška turi būti orientuota į daugiau patirties turinčius specialistus. Ir atvirkščiai, jei įmonėje vertinami jauni, veržlūs ir besidomintys profesinėmis naujovėmis darbuotojai, mažesnė patirtis neturėtų tapti reikšmingu trūkumu. 

Šie pagrindiniai su darbuotojų paieška susiję iššūkiai lengvai įveikiami nustačius galimas priežastis ir priėmus atitinkamus sprendimus. Na, o jei savarankiškai pasiekti gerų rezultatų nesiseka, puikiu pasirinkimu gali tapti darbuotojų paieška ir atranka užsiimančios įmonės paslaugos.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: