Viešųjų pirkimų pakitimai – trumpai

viešieji pirkimai 2017

viešieji pirkimai 2017Šių metų liepos 1d. Įsigaliojo nauji viešųjų pirkimų įstatymai. Dalis įstatymų buvo suformuotos anksčiau, kitos yra visiškai naujos. Taigi pateikiama, kaip keisis viešieji pirkimai 2017 metais.

  1. Tiekėjų pasiūlymai turi būti vertinami pagal kokybės ir kainos ar sąnaudų santyki. Iki šiol pasiūlymai buvo vertinti tik pagal žemiausią pasiūlytą kainą.
  2. Apribotas kiekis pirkimų, kurie vertinami pagal mažiausios kainos ar sąnaudų kriterijų. Nuo šiol tokio tipo pirkimai gali sudaryti tik iki 70 procentų visos perkančios įmonės viešųjų pirkimų vertės.
  3. Neįprastai maža kaina bus laikoma ta, kuri yra 30 ir daugiau procentų žemesnė už visų tiekėjų (kurių pasiūlymai neatmesti dėl kitų priežasčių) siūlytų kainų vidurkį. Iki šiol šis dydis buvo 15 procentų.
  4. Viešieji pirkimai 2017 metais sutrumpinti. Nuo šiol galios nauji pirkimų vykdymo terminai: tarptautinio pirkimo atveju, 35 dienos nuo pranešimo išsiuntimo iš Viešųjų pirkimų tarnybos; supaprastinto pirkimo atveju, 12 dienų nuo patalpinimo Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje. Taip pat nurodytas bendras 52 dienų tarpsnis nuo skelbimo pateikimo iš Viešųjų pirkimų tarybos ir numatyti keli specialūs atvejai, kai terminai gali būti sutrumpinti.
  5. Pritaikyta nekonfidencialumo prezumpcija. Visa informacija apie tiekėją turi būti vieša, išskyrus kelis atvejus, kurie atitinka numatytus reikalavimus. Tarp jų konfidencialia informacija laikoma gamybinė (komercinė) tiekėjo paslaptis ir konfidencialūs pasiūlymų aspektai. Tačiau kas kartą perkanti organizacija turi prašyti tiekėjo pagrįsti, kodėl tam tikra informacija yra konfidenciali.
  6. Visos pirkimo sutartys turi būti sudaromos naudojantis informacinės sistemos ,,E. sąskaita’’ priemonėmis. Išimtis taikoma sutartims žodžiu, kurių vertė (be PVM) yra žemesnė nei 3000 eurų.
  7. Viešieji pirkimai 2017 metais persikelia į elektroninę erdvę, todėl visos paraiškos ir pasiūlymai turi būti teikiami tik el. priemonėmis Centrinėje pirkimų informacinėje sistemoje. Vokai, naudoti prieš tai, dabar galimi tik išskirtiniais atvejais.
  8. Naujas pirkimo būdas – inovacijų partnerystė. Šiuo būdu atliekami pirkimai, kai norima sukurti inovatyvų produktą ir vėliau jį nupirkti. Paraiškas gali teikti kiekvienas suinteresuotas tiekėjas, tačiau perkanti organizacija turi patvirtinti galinčius dalyvauti kandidatus. Taip pat, pirkėjai turi nustatyti kvalifikacinius reikalavimus dėl patirties, eksperimentinio bei mokslinio darbo ir perkant, būtinai pasirašyti intelektinės nuosavybės dokumentus.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.