Žoliapjovės peiliai ir jų galandimas

Graži, prižiūrėta, vešli veja tai kiekvieno sodininko ar namo šeimininko pasididžiavimas ir džiaugsmas. Todėl žoliapjovė tampa vienu dažniausiai vasarą sode naudojamų įrankių. Vejos grožiui daug įtakos turi žoliapjovės peiliai. Atšipę, jie pradeda pešti augalus, todėl šie vėliau nunyksta. Be to, darbas su bukais peiliais kelia didesnes vibracijas, kurios gadina žoliapjovę.

Taigi, kas kiek laiko reikia galąsti peilius? Tai gan individualus klausimas, nes jų tarnavimo laikas priklauso nuo to, sausa ar šlapia žolė bus pjaunama. Greičiau atbunka įrankiai, jei pjaunama šlapia veja. Taip pat įtakos turi gruntas – peiliams kenkia smėlėta, su akmenukais žemė. Prieš vejos pjovimą rekomenduojama kaip galima kruopščiau išrinkti visus akmenis ir kietus daiktus, dėl kurių žoliapjovių peiliai greičiau atšimpa.

Žoliapjovės peilių galandimas – atsakingas darbas

Peilių galandimas yra atsakinga užduotis, svarbu, kad viena ir kita pusės būtų vienodai aštrios. Jeigu to padaryti nepavyksta, pjovimo metu jaučiama vibracija, todėl žoliapjovė gadinasi, be to, darbas su netinkamai pagaląstu įrankiu yra pavojingas, galintis sukelti rimtų sveikatos sužeidimų. Taigi, jeigu žoliapjovės peiliai jau nebėra aštrūs, rekomenduojama juos nuimti nuo įrankio ir atiduoti galąsti profesionalams. 

Nuimant peilius, svarbu neapversti žoliapjovės ratukais į viršų arba ant šono. Reikėtų ją paguldyti ant atlenktų rankenų. Pradžioje nuo uždegimo žvakės nuimkite aukštos įtampos laidą. Tada užfiksuokite įrankio peilį, įspausdami į medinę kaladėlę, kad atlaisvintas jis nenukristų ant kojų. Raktu atsukite peilio varžtą. Nuėmę jį geriausiai vežti galąsti pas specialistus, tačiau jei norite tai daryti pats, reikės susirasti tinkamą, aštrią dildę. Galąskite nenukrypdami nuo reikiamo 30 laipsnių kampo, tik vieną pusę. Jeigu trūksta patirties ir peilį sugadinote, ar jis pernelyg susidėvėjęs, nenusiminkite, nes problemą lengvai išspręsite pakeitę nauju.

Žoliapjovės peiliai ir kitos sodo technikos detalės parduodamo parduotuvėje internete agropartsbaltija.lt. Čia rasite didesnių ir mažesnių peilių žoliapjovėms, sodo traktoriukams, krūmapjovėms, vejapjovėms, daugiau nei 100 prekinių ženklų technikai. Taip pat galėsite įsigyti kitų detalių – variklių, karbiuratorių, oro filtrų ir kt.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: