Interneto svetainių kūrimas

svetainės kūrimas

Mes nekuriame interneto svetainių profesionaliai, tačiau norime visus supažindinti su interneto puslapių kūrimo procesais, kad viskas būtų aišku ir žinotumėte, ko reikalauti iš savo puslapių kūrėjų.

Ar pasiruošę sužinoti visą tiesą apie interneto svetainių kūrimą?

Interneto svetainių kūrimo etapai

Interneto svetainės kuriamos 3 etapais:

  1. Projektavimas;
  2.  Dizainas ir programavimas; 
  3. Turinio sukėlimas ir testavimas.

PALEIDIMAS!

Kuriant sudėtingesnius projektus paleidimas yra traktuojamas kaip atskiras etapas, kaip ir testavimas. Bet mes dabar kalbame apie tokias paprastas svetaines, kaip šios:

Interneto svetainių projektavimas

Interneto svetainių kūrimo darbai prasideda nuo projektavimo. Kartais jis gana sudėtingas, o kartais itin paprastas. Bet kuriuo atveju būtinas glaudus bendradarbiavimas tarp kūrėjo ir užsakovo – tik taip galima nustatyti ribas, lūkesčius ir norus bei galimybes. Projektavimo etape atliekami šie darbai:

  • Nustatomi užsakovo lūkesčiai ir norai;
  • Paruošiama būsimos svetainės struktūra – meniu;
  • Išsiaiškinama, kiek kalbų versijų turės puslapis;
  • Aptariama atsakomybė dėl iliustracijų ir turinio;
  • Kartais paruošiama būsimo puslapio vizualizacija (wireframe);
  • Suderinama darbų sąmata;
  • Paskiriami atsakingi darbuotojai iš kūrėjų ir užsakovų pusių.
programavimas

Interneto svetainių dizainas ir programavimas

Nesvarbu, ar pasirenkamas unikalus dizainas, ar jis perkamas iš dizaino šablonų parduotuvių, dizainerio ir programuotojo darbas yra labai svarbus. Dizaino ir programavimo etape dažniausiai atliekami šie darbai:

  • Parenkami/sukuriami keli dizaino variantai. Klientas renkasi.
  • Dizaineriui pateikiama kita vaizdinė medžiaga – logotipas, nuotraukos, video klipai.
  • Programuotojas savo serveryje paleidžia turinio valdymo sistemą (dažniausiai WordPress).
  • Programuotojas pagal suderintą struktūrą sukuria reikalingus puslapius (Apie mus, Paslaugos, Kontaktai ir t.t.)
  • Programuotojas įkelia sukurtą/pasirinktą dizainą.
  • Projektų vadovas su klientu rūpinasi turiniu – tekstais, nuotraukomis, vaizdo klipais.


tinklalapis

Turinio sukėlimas ir testavimas

Turinį ruošia užsakovas arba užsakovo samdyti reklaminių tekstų rašytojai. Nuotraukos neturėtų būti vagiamos iš interneto. Bendrinės (asociatyvios) nuotraukos perkamos iš iliustracijų parduotuvių. Viena nuotrauka kainuoja apie eurą, tad nupirkti 10-20 nuotraukų nėra jau didelės išlaidos lyginant su profesionalia biuro ir darbuotojų fotosesija. Video klipus kuria profesionalūs klipų kūrėjai (galima ir mėgėjiškai…) Turinio sukėlimo ir testavimo etape atliekami šie darbai:

  • Patogiose laikmenose paruošiamas turinys (ruošia užsakovas arba samdyti rašytojai).
  • Projektų vadovas įkelia turinį į jau paruoštus puslapius.
  • Projektų vadovas kartu su dizaineriu paruošia grafinius elementus ir užrašus ant jų.
  • Projektų vadovas patikrina, ar visi puslapiai veikia, visur yra nuotraukos ir kiti būtini elementai.
  • Klientas taip pat patikrina ar viskas yra paruošta paleidimui ir viskas veikia.
  • Klientas suteikia priėjimą programuotojui prie savojo serverio, kad būtų galima perkelti puslapį.
  • Vyksta perkėlimas. Testuojama jau veikianti puslapio versija.

Viskas, jūsų puslapis paleistas ir veikia!

WordPress – nemokama TVS, bet kodėl reikia mokėti už programavimą?

Dažniausiai kuriant interneto svetaines dabar pasirenkama visiškai nemokama WordPress turinio valdymo sistema. Dažnam užsakovui kyla dilema: kodėl turiu mokėti už nemokamą turinio valdymo sistemą? Tai juk kažkoks lupikavimas!

Taip, WordPress TVS yra NEMOKAMA, tačiau už laiką, kurį sugaišta programuotojas ją diegdamas reikia sumokėti. Jei projektas yra paprastas, programuotojas užtrunka greičiau ir tų darbo valandų būna mažiau. Jei projektas sudėtingas technologiškai, kartais reikia įvertinti, ar ne geriau pasinaudoti kitokiomis TVS, nes kartais programuotojui tenka pačiam sukurti tam tikrus įskiepius. Tai užima labai daug laiko ir išaugina projekto sąmatą.

Nors WordPress ir yra nemokama, tačiau jos pritaikymas individualiems poreikiams kainuoja. Čia tas pats, kai baldų meistras nemokamai gauna medieną, bet sugaišta daug laiko, kol iš jos gimsta spinta su daugybe durų ir stalčių.

Dažniausiai užduodami klausimai apie puslapių kūrimą

Iš tiesų nupirktas dizainas neatrodys visiškai taip, kaip jį paruošė dizaineriai. Kiekvienu atveju projektas yra individualus, naudojama skirtingas informacijos išdėstymas, iliustracijos, šriftai, spalvinės gamos, todėl šansai, kad jūsų konkurentai turės tokį patį dizainą yra praktiškai nuliniai. Galite būti ramūs – net ir pirktinis dizainas atrodys unikaliai.

Viskas priklauso nuo sudėtingumo. Paprastą puslapį galima sukurti už 300-600 eurų, kiek sudėtingesnis bus apie 1000 eurų. Jei norite turėti unikalų dizainą, pridėkite dar mažiausiai 1000 eurų. Tai sunkus kūrybinis darbas, reikalaujantis teisingo atlygio, todėl interneto svetainės sukūrimas kainuoja gana nemažai. Ir čia be turinio paruošimo.

Papildomai mobiliosios versijos užsakinėti nereikia. Šiuolaikinis dizainas iš karto yra pritaikytas mobiliesiems įrenginiams, ypač, jei jis yra nupirktas iš dizaino šablonų parduotuvės. Jei kūrėjai nori papildomai pinigų už mobiliąją versiją, paklauskite, kaip tos versijos skirsis ir kodėl mobilioji versija bus daroma atskirai. Paprastam informaciniam puslapiui mobilioji versija daroma įdiegiant AMP funkcionalumą. Tai programuotojui užims vos keletą minučių.

Ne, pilno SEO kūrėjai nepadarys. Nors jie ir sakosi darą SEO, tai yra tik keletas esminių SEO darbų – įdiegiami specialūs SEO įskiepiai, kurie sutvarko puslapių Meta informaciją ir kitus atributus, reikalingus paieškos sistemų robotams. Taip pat programuotojas gali įdiegti Google Console kodą, Google Analytics lankomumo statistiką, tačiau rimtą vidinį SEO turi koordinuoti SEO specialistai. Tai kainuoja papildomai bet kuriuo atveju, nes reikalingas ne tik vidinis, bet ir išorinis SEO. Ypač, kai svetainė kuriama ne naujai, o perdaroma.

Dažniausiai interneto puslapių kūrėjai turiniu nesirūpina. Jie gali rekomenduoti profesionalius tekstų rašytojus, vertėjus, fotografus, video operatorius, dizainerius, kuriančius įspūdingus grafikus ir t.t. Patys kūrėjai turinio nekuria, tad iš jų to reikalauti negalite. Geriausia turiniu rūpintis patiems tiesiogiai, nes taip bus išvengiama „sugedusio telefono“, dėl kurio darbai pailgėja kelis kartus.

Interneto puslapių kūrėjai aiškiai atskiria informacinį puslapį nuo el. parduotuvės. Padaryti įmanoma, tačiau galiausiai puslapį reikės perdaryti į normalią el. parduotuvę su atsiskaitymais, sandėlio likučių tikrinimo ir verslo valdymo modeliais. Geriau jau iš karto užsakyti el. parduotuvę, o ne bandyti kažkaip modifikuoti paprastą puslapį.

klausimai

Kas sukurs jūsų svetainę?

Ne mes! Mes galime parašyti jūsų puslapiui profesionalius tekstus.

Susisiekime: +370 616 25 660, info@rasytojas.lt. 

Straipsniai apie interneto puslapių kūrimą