Kreditai ir paskolos

Euroecredit kreditai

Taupymas – didelė vertybė, taip pat ir talentas, dovana. Sugebėti susitaupyti pinigų gali labai nedaug žmonių. Didžioji dauguma, deja, šio sugebėjimo neturi, todėl neapskaičiuoja tiksliai savo galimybių ir išlaidų. Čia nėra nieko blogo, nes tai natūralu. Juk negalite pasakyti, kad rytoj suges jūsų automobilis, ir prireiks 250 litų jo remontui. Negalite numatyti, kad jūsų sūnus su dainavimo ansambliu laimės kokį konkursą ir visi turės išvykti atstovauti savo šalį į užsienį. Daug ko negalime numatyti, todėl visiškai natūralu, kad kartais pinigų tiesiog ima ir pritrūksta. Čia padeda paskolos ir kreditai.

Pasiskolinti dabar itin paprasta. Paskolos išduodamos be didelių reikalavimų ir popierizmo, kartais per rekordiškai trumpą laiką. Tai greitos paskolos, kurios yra labai nedidelė, bet taip reikalingos kasdieniniame gyvenime. Kokios paskolos išdavimo sąlygos? Sužinokite daugiau šiame puslapyje.

Kreditas ar paskola?

Dažnai girdime vartojant žodžius „kreditas“ ir „paskola“ kalbant apie tą patį – pasiskolintus pinigus. Iš esmės yra skirtumas tarp šių žodžių, kurį reiktų žinoti. Paskola yra susitarimas tarp dviejų asmenų ar įstaigų, kad vienas jų paskolina tam tikrą sumą pinigų su tam tikromis sąlygomis. Kreditas yra piniginė prievolė už tam tikrus įsiskolinimus. Tai reiškia, kad pinigai turi būti grąžinami sutartomis dalimis su ar be palūkanų. Nesuprantama? Vis dar neaišku, kuo skiriasi paskola nuo kredito? Pabandysime vaizdžiau, tik angliškai

Taigi, kreditas susideda iš kelių rūšių:

Loan – Paskola (dažniausiai grynaisiais pinigais);

Mortgage – Būsto paskola, išduodama perkant būstą ir įkeičiant perkamą ar kitą nekilnojamą turtą.

Overdraft –Banko sąskaitos kreditas – galimybė pasinaudoti didesne suma, nei yra sąskaitoje.

Credit Card – kreditinės kortelės, kuriose yra nustatytas tam tikras pinigų limitas, kurį galima naudoti, bet nuolatos reikia sugrąžinti, nes tas priklauso bankui.

Dabar aiškiau? Paskola yra tik viena iš kredito rūšių, kuri išduodama pinigine išraiška su galimybe tuos pinigus išsigryninti.

Paskolos

Lietuvoje paskolos yra kelios. Taip pat atsiranda ir naujų paskolų rūšių.

Greitos paskolos – dažniausiai nedidelės sumos, kurios yra išduodamos internetu per labai trumpą laiką.

Nemokamos paskolos – tai iš tikrųjų yra tik skambus pavadinimas, reklaminis triukas tose įmonėse, kur pirmas kreditas nemokamai išduodamas tik siekiant privilioti nuolatinius klientus. Tai reiškia, kad pirmoji paskola neturi jokių palūkanų (gavote 500 litų, tai ir grąžinsite 500 litų sutartu metu).

Paskolos su automobilio užstatu – tai didesnės paskolos, kurios suteikiamos įkeičiant automobilį ir jį išnuomojant tam pačiam savininkui. Taip gaunami pinigai, automobiliu ir toliau galima naudotis, nors jis asmeniui ir nebepriklauso.

Paskolos su NT užstatu – dešimtis tūkstančių litų siekiančios paskolos (išduodamos per 5 darbo dienas), kur perleidžiamas nekilnojamas turtas kreditą išduodančiai įmonei.

Paskolos bedarbiams – tai nelegalios paslaugos, nes bedarbiams, neturintiems nei turto, nei pajamų, skolinti negalima – per didelė rizika, kad pinigai nebus grąžinti, o vėliau ir išieškoti. Jei manote, kad bedarbiai gali gauti tokias paskolas, labai klystate. Pagal dabartinę „40 procentų taisyklę“, kreditus išduodančios bendrovės negali duoti didesnį kreditą, nei 40% mėnesinių asmens pajamų. Tai reiškia, jei asmuo gauna 1000 litų per mėnesį, maksimali paskola su palūkanomis gali būti tik 400 litų, kad 600 litų liktų būtiniausiam pragyvenimui.

Paskolos išduodamos tik patikrinus, ar asmuo nėra rizikingų kreditorių sąrašuose, kuriais dalinasi visi bankai, paskolų bendrovės, telekomunikacijų įmonės ir kitos įmonės, kurioms asmuo gali būti bent kažkiek skolingas ar pradelsęs atsiskaitymą. Tai esminis asmeninių finansų sąrašas.

Skolinimasis yra rizikingas socialinis veiksnys, turintis itin dramatiškas pasekmes, dėl to į jį reikia žiūrėti atsakingai, pasirūpinti savo šeimos gerove.

Reikia paskolos? Kreipkitės į FinBee.lt.