Skirtumai tarp smulkaus verslo ir start up

įmonės atidarymasTikriausiai pastebėjote, kad vis dažniau jauni žmonės kuria verslus, nesvarbu kokie jie bebūtų, smulkūs, didelį, daugelis užsiima smulkia veikla kuomet tiesiog reikia įregistruoti save kaip verslininką gaunantį pajamas. Tačiau pastebima, jog daugelis žmonių dar nesupranta koks skirtumas yra tarp naujo, smulkaus verslo ir startup’ų. Todėl norime jums parodyti, kaip vienos ar kitos įmonės atidarymas gali būti visiškai skirtingų koncepcijų, darbo ir veiklos principų.

Pradedant nuo smulkiojo verslo, tai paprastai jis tiesiog yra nedidelis, vidutinio dydžio verslas, kuris veikia vietinėje arba regioninėje rinkoje. Tokioje įmonėje nėra konkurencingo pranašumo prieš konkurentus, gali būti lygus, žemiau arba šiek tiek aukščiau kitos įmonės, o ir kažkokios inovacijos tokiame versle nėra būtinos. Paprastai tokios įmonės atidarymas nereikalauja daug finansinių išteklių, o ir ją atidaro šeima arba vienas asmuo. Tarkim, šeimoje mama skaniai gamina maistą, visi jos patiekalus giria ir net siūlo už juos mokėti, o mažame mieste nėra geros kavinės, kur būtų galima skaniai pavalgyti. Tad be didelių išteklių šeima sugalvoja atsidaryti kavinę mieste. Tam nereikia kažkokių inovacijų, tai yra tiesiog smulkus verslas, kaip koks veltinių pardavimas. Beje, kai yra investuojami pinigai į verslą, iškart yra patiriama nauda.

Startup’ai yra šiek tiek kitokie, tai inovacijų paremtas verslas, kuomet įmonės veikla veikia globalioje rinkoje. Tai nėra kaip smulkus verslas, kuris nėra konkurencingas, čia vyrauja stabili konkurencija su rinkoje esančiais produktais, senuosius norint pakeisti naujais, inovatyviais ir moderniais. Čia pastebimas stebėtinas pranašumas prieš kitas veiklas. Tad jeigu smulkus verslas turi vieną ar kelis savininkus, tai įmonės atidarymas startup’o pagrindu turi daugiau nei kelis steigėjus, kurie atstovauja įvairioms verslo sritims. Kalbant apie finansus, tai startup’as yra brangus verslas, kadangi norint išsikapstyti iš stagnacijos, kuri galiausiai kažkuriuo metu būna pasiekta, reikia daug finansinių išteklių, kad verslas plėstųsi. Tokioje kompanijoje dažnai nebūna taip, kad investuoti pinigai iškart atsiperka, reikia laiko ir kantrybės, kad investicijos atsipirktų.

Taigi, esminiai skirtumai yra atskleisti, todėl nereikia galvoti, kad bet koks naujas verslas yra startup’as, dažniausiai startup’ai yra visiškai inovacijų principu sukurti verslai, kuriems įmonės atidarymas iš pradžių neneša pelno. Tačiau, kai jie būna pastebėti, jie lengvai gali užsidirbti didelius pelnus. -> Reikia konsultacijos įmonės steigimo klausimais? Susisiekite: https://www.finbiuras.lt/imoniu-steigimas.html.

 

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *