Kurie parduodami butai – nauji ar seni – vertingesni?

parduodami butaiMūsų dienomis gyvenamasis būstas retai įsigyjamas vienintelis visam gyvenimui. Žmonių poreikiai kinta, jie gyvena daug aktyviau, tad dažniau keičia ir gyvenamąsias vietas. Rinkoje visuomet galima pasirinkti tiek naujų, tiek ir senų butų. Tačiau kurį būstą labiau verta pirkti – naujos ar senos statybos? Tiek vieni, tiek kiti turi savų privalumų ir trūkumų.

Iš pirmo žvilgsnio aišku, kad perkant senos statybos butą, jis kainuos mažiau už naujos statybos. Tačiau paprastai nauji parduodami butai sulaukia daugiau teigiamų vertinimų, o senieji labiau kritikuojami.

Nors naujas nekilnojamasis turtas kainuoja brangiau, tačiau vėliau šeimininkams mokesčiai už paslaugas yra mažesni, šildymas paprastai reguliuojamas, tad ir sąskaitas už jį galima sumažinti. O ir pats naujas namas paprastai būna šiltesnis. Be to, nauji butai būna erdvūs ir patogesnio išplanavimo, o visa jų įranga nauja. Didelis pliusas, kad naujuose namuose dažniausiai nekyla problemų dėl automobilio statymo. Naujos statybos butus dažniausiai įsigyja jaunesni asmenys, tad čia ir kaimynai bus jaunesni, vaikai apsupti bendraamžių draugų. Labai svarbu tai, kad naujų daugiaaukščių namų kiemuose paprastai įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės, ir, apskritai, kuriama graži ir tvarkinga aplinka.

Tačiau, nauji parduodami butai nėra be trūkumų. Gyventojai dažnai skundžiasi dėl būsto kokybės, naudojamų nekokybiškų statybos ir apdailos medžiagų, tokie namai dažnai pasižymi prasta garso izoliacija ir pan. Daug kam nepatinka naujų butų išplanavimas, kai virtuvės yra sujungtos su svetaine. Kitas minusas, kad patys pastatai statomi per arti vienas kito. Be to, nauji namai dažnai būna statomi toliau nuo miesto centro, tad susisiekimas su kitomis miesto vietomis, ypač centru, gali būti problematiškas.

O štai senieji mikrorajonai suprojektuoti patogioje aplinkoje, čia paprastai būna patogus susisiekimas su parduotuvėmis, mokyklomis ir darželiais, taip pat su kitais reikalingais objektais ar įstaigomis. Dauguma senų butų parduodami su rūsiais ar sandėliukais. Tačiau senos statybos namuose laiptinės dažmiausiai būna labai netvarkingos, liftai nepatikimi, o kiemai maži ir juose neužtenka vietos automobiliams. Didžiausias tokio nekilnojamojo turto minusas seni vamzdynai ir elektros instaliacijos.

Tad, kokį būstą geriau įsigyti – senos ar naujos statybos – vertėtų gerai pasvastyti, atsižvelgiant į gyvenimo kokybės bei komforto sąlygas, ir paskaičiuoti visas susijusias išlaidas. Būtina įvertinti ne tik pirkimo kainą, bet ir galimas investicijas ateityje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *