Baidarės: kada rezervuoti ir kaip pasiruošti kelionei?

baidarėsJei pradėjote planuoti vasaros atostogas, pats metas pagalvoti ir apie nuotaikingas pramogas. Vienas dažniausių sprendimų – baidarių nuoma. Tiesa, nepamirškite, kad baidarės yra itin populiarios, todėl neturėtumėte atidėlioti jų rezervacijos. Be to, verta iš anksto pagalvoti ir apie konkretaus maršruto pasirinkimą bei kelioninį bagažą.

Visų pirma turite nuspręsti, kuris maršrutas atitiks visus jūsų (ir jūsų komandos) lūkesčius. O šių pasirinkimas yra išties didelis. Jei niekada anksčiau neplaukėte baidarėmis, pagalvokite apie lengvesnius vandens kelius ir tiesesnes upes – tai puikus būdas susipažinti su plaukimu ir grožėtis nepriekaištinga Lietuvos gamta. Jei šioje srityje esate nebe naujokai arba mėgstate iššūkius ir nuotykius, jums patiks ir kiek sudėtingesni bei vingiuoti upių keliai. Tiesa, nepamirškite pasidomėti, ar kelionės metu jums teks dažnai lipti iš baidarių, jas tempti sekluma ar nešti į kitą krantą – minėtasis aspektas gali lemti jūsų apsisprendimą, pvz., jei plaukiate su mažais vaikais.

Jei jau išsirinkote maršrutus, paskambinkite baidarių nuomotojams ir rezervuokite jums tinkantį laiką. Nepamirškite, kad vasaros sezonas yra gana užimtas, todėl surasti konkrečiai jūsų poreikius atitinkantį laiką nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Rekomenduojama baidares rezervuoti likus bent vienam mėnesiui iki numatytos kelionės dienos. Be to, jei planuojate kelių dienų kelionę, verta pasiklausti apie stovykliavietes ar nakvynės namukus. Paprastai šiuos rezervuoti reikia dar anksčiau, kadangi stovyklavietė gali būti greitai užpildyta, o nakvynės namukai talpina vos kelias grupes turistų.

Itin daug klausimų kelia saugumas – plaukimas baidarėmis yra gana pavojinga veikla, todėl irkluodami turite išlikti budrūs ir dėmesingi. Kelionės metu neturėtumėte vartoti alkoholio ar kitų svaiginančių medžiagų. Visuomet vilkėkite gelbėjimosi liemenes. Jei laikysitės visų patarimų ir saugaus elgesio rekomendacijų, nelaimių tikrai išvengsite. Iš tiesų, plaukti baidarėmis gali ir maži vaikai – jiems duodama speciali paaukštinta kėdutė. Mažieji gali sėdėti baidarės priekyje arba viduryje tarp tėvų. Baidarę gali irkluoti ir plaukti nemokantys žmonės, svarbiausia – visuomet dėvėti gelbėjimosi liemenę.

Sėkmingai kelionei reikalingas ir apgalvotas kelioninis bagažas. Su savimi turėkite atsarginių drabužių komplektą, kurį verta supakuoti į neperšlampamus maišus. Nuo drėgmės apsaugokite ir kitus svarbius daiktus, pvz., piniginę ar telefoną. Jei plaukiate karštą vasaros dieną, pagalvokite apie kepures ir akinius nuo saulės. Jums bus reikalingas ir apsauginis kremas, rekomenduojama turėti ir specialius preparatus, saugančius nuo vabzdžių įgėlimo.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *