Baldų gamyba Lietuvoje: ar verta ir kiek tai kainuoja?

baldų gamybaIeškant originalių sprendimų interjero planavimui, vienas dažniausių pasirinkimų – baldų gamyba. Baldininko paslaugų prašoma ir tuomet, kai didžiausias dėmesys skiriamas praktiškumui ir kokybei. Individualaus išmatavimo baldai leidžia išnaudoti visą gyvenamąją erdvę ir įgyvendinti išrankiausių klientų poreikius. Vis dėlto, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – baldininko paslaugos paprastai kainuoja gana brangiai, be to, norimo baldo pirkėjas turi laukti kelias savaites ar net kelis mėnesius.

Praktika rodo, kad auganti baldų gamybos rinka siūlo patrauklesnius sprendimus baldų pirkėjams. Iš tiesų, technologijoms vis sparčiau žengiant į priekį, šiandien baldų gamyba yra praktiškai neribojama dizaino ir stiliaus sprendimų. Tereikia išlaisvinti vaizduotę ir bendradarbiauti su patirtį turinčiu meistru. Patyrę specialistai padės realizuoti novatoriškiausias idėjas ir pasiūlys priimtiniausius sprendimus.

Didžiausios problemos, su kuriomis susiduriame ieškodami visus mūsų lūkesčius atitinkančių baldų – privačių baldininkų darbo terminai. Praktika rodo, kad užsakę pageidaujamus baldus, turime apsiriboti kantrybe. Priklausomai nuo užsakymų skaičiaus, baldų tenka laukti ne vieną savaitę. Iš kitos pusės, jei baldininkas sako, kad turi daug laisvo laiko, taip pat reikėtų sunerimti. Kitas klausimas – kaina. Tiesa tokia, kad baldų gamyba reikalauja didesnių investicijų už masiškai gaminama produkciją. Vis dėlto, ekspertai teigia, kad apsiriboti skaičiais neturėtume – vertindami kainą, turime atsižvelgti ir į baldų ilgaamžiškumą bei funkcionalumą. Mūsų kriterijus atitinkantys baldai bus kur kas patogesni, tvirtesni ir ilgaamžiškesni, todėl, vertinant iš ilgalaikės perspektyvos, išleisti pinigai greitai atsipirks. Tuo tarpu itin pigūs baldai pareikalaus greitų restauracijos darbų, galiausiai, sunku rasti tarpusavyje derančius baldus ir baldų komplektus, su kuriais galėtumėte sukurti darnius ir derančius interjero sprendimus. Dirbdami su baldininku, priešingai, galėsite kurti pageidaujamą dizainą ir realizuoti svajonių namų viziją.

Vertindami masiškai gaminus baldus ir individualias konstrukcijas, turime atsižvelgti į vienos ir kitos pusės privalumus bei trūkumus. Masiškai gaminami baldai yra kiek pigesni, be to, juos galite įsigyti iš karto. Toks sprendimas rekomenduojamas nuomojamam būstui arba tuo atveju, jei ketinate imtis greitų interjero atnaujinimo darbų. Baldininkų paslaugomis turėtumėte naudotis, jei turite aiškią svajonių namų viziją ir vertinate funkcionalumą (galėsite išnaudoti kiekvieną gyvenamosios erdvės kampelį). Be to, galėdami rinktis gamybines medžiagas, lemsite baldų kokybę ir jų ilgaamžiškumą. Galiausiai, vertinant kainą, primename, kad daugelis baldininkų siūlo galimybę pirkti išsimokėtinai. Tiesa, prieš priimdami vieną ar kitą sprendimą, racionaliai įvertinkite savo finansines galimybes ir pagalvokite, ar pirkimas išsimokėtinai nesukels jums finansinių sunkumų ateityje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *