Inverteriai – saulės elektrinės širdis

Nors planuojant saulės elektrinę, pirmiausia kalbama apie saulės modulius, nereikia pamiršti ir kitų svarbių elektrinės komponentų. Inverteriai – tai ta saulės elektrinės dalis, be kurio nebūtų įmanoma panaudoti sugeneruojamos saulės energijos. Todėl jie labai svarbūs ir reikia skirti dėmesio renkantis inverterius savo elektrinėms.

Kokie inverteriai gali būti?

Lietuvoje saulės elektrinės komplektacijos pasirinkimas pirmiausia prasideda nuo modulių pasirinkimo. Populiariausi yra monokristaliniai ir polikristaliniai saulės moduliai, kurie plačiai naudojami įvairiose saulės elektrinėse. Tačiau nepriklausomai nuo to, kokiu smodulius naudojate, Jums bus reikalingas ir inverteris. Jo funkcija yra pakeisti saulės sugeneruojamą energiją į elektrą,  kurią galima naudoti. Nenaudojant inverterio elektrinės sugeneruojamos energijos tiesiog nebūtų kaip naudoti. Todėl šis elektrinės komponentas yra labai svarbus ir būtinas kiekvienoje elektrinėje: tiek dideliuose saulės parkuose, tiek mažose elektrinėse iš nedaug modulių.

Inverteriai gali būti įvairūs ir reikėtų rinktis tokį, kuris geriausiai tinka Jūsų galingumo elektrinei. Taip pat rinkoje galima rinktis inverteriu sus optimizatoriais, kurie yra geriausias sprendimas elektrinėms, kuriose ant modulių krenta šešėliai. Toks inverteris padeda išspręsti šią problemą.

Kaip pasirinkti inverterį?

Renkantis inverterį, pirmiausia žinokite, kad tokį daiktą reikėtų pirkti tik iš oficialių pardavėjų. Inverterių kaina priklauso nuo to, kokio galingumo elektrinei jis skirtas. Priklausomai nuo to, jo kaina keičiasi ir kuo galingesnei elektrinei inverteris ieškomas, tuo brangiau jis kainuoja. Todėl reikėtų rinktis tik gaminius iš patikimų pardavėjų, kurie užtikrina, kad siūlomi inverteriai yra kokybiški ir patikimi.

Bne to, pardavėjas turėtų suteikti ir garantiją parduodama inverteriui. Tai labai svarbus dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį. Inverteriui turėtų būti suteikiama bent jau penkerių metų garantija. Tačiau šiandien jau galima rasti ir tokių gaminių, kuriems suteikiama dešimties ar net daugiau metų garantija. Tai reiškia, kad pasirinktas gaminys yra patikimas ir kokybiškas.

Kaip pasirinkti patikimą tiekėją?

Kaip jau minėtą, inverteriai yra brangi saulės elektrinės dalis. Skaičiuojama, kad jo kaina gali sudaryti net iki trečdalio visos elektrinės vertės. Todėl labai svarbu pasirinkti kokybišką ir gerą inverterį. Geriausiai tokius daiktus pirkti tik pas specializuotus pardavėjus. Rinkitės tik oficialius pardavėjus, kurie siūlo saulės elektrinių inverterių. Neverta susidomėti pirkti tokius prietaisus iš fizinių pardavėjų, nes rizikuojate įsigyti nekokybišką prekę, kuri jau nebeturi garantinio laikotarpio. Specializuotose parduotuvėse rasite ne tik platų pasirinkimą, bet ir profesionalius patarimus. Srityje puikiai besigaudantis konsultantas pataras, kaip išsirinkti Jūsų atvejui geriausiai tinkamą inverterį. 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *