Muitinės tarpininko darbas. Kuo jis naudingas?

Muitinės tarpininkasPrekių ir paslaugų mainai tarp užsienio šalių yra kasdieninis dalykas. Juolab, kai gyvename Europoje, kur visi keliai į vakarines šalis yra atviri. Tačiau esant dideliam srautui iš kitų šalių reikia pasirūpinti muitinės reikalais. O tai dažniausiai būna dokumentai, kuriuos reikia sutvarkyti bei patvirtinti, todėl geriausiai bei greičiausiai tai padaro muitinės tarpininkas, kurio paslaugas siūlo pervežimo įmonės klientams. Kadangi mūsų šalis yra tranzitinė per ją dažnai pervežami kroviniai iš  Rusijos ar rytinės Azijos pusės arba kroviniai išvežami į Europai nepriklausančias šalis, tai normalu, kad reikia būtinai susidurti su muitine bei jos veikla. Tačiau esant tranzitinei šaliai, būtinas muitinės tarpininkas, nes jo dėka nesusidaro eismo spūstys pasienyje. Tranzitas paprastai reiškia, kad per šalį yra vežami kroviniai, siuntiniai, tačiau jie netampa mūsų rinkos dalimi, tačiau norint užtikrinti sklandžius mainus tarp šalių, reikia taupyti kitų laiką.

Muitinės tarpininkas privalo prižiūrėti, kad ne tik visi dokumentai, CMR važtaraščiai, bet ir kroviniai būtų tvarkingi. Atsakingai tikrinti visus vairuotojus ir įvežamas bei išvežamas siuntas iš šalies. Kadangi esame tranzito šalis, dažnai į mūsų šalį atvežami nelegalūs kroviniai, todėl svarbu, jog viskas vyktų skaidriai. Žinoma, muitinės tarpininkas taip pat pildo ir tranzito dokumentus, kurie užbaigia visus muitinės tarpininkavimo darbus. Šie dokumentai būtinai turi būti pristatyti muitinei.

Tranzito vykdytojai atlieka pagrindines tranzito procedūras. Jie atsakingi už teisingą muitinės tarpininko dokumentų supildymą. Beje, jie taip pat privalo užtikrinti, jog tranzitas yra įvykęs iki galo. Taip pat muitinės tarpininkas yra atsakingas ir už užstato padavimą muitinei, kadangi tai tampa garantu, kad suma galės padengti skolą, jei ji atsiras krovinio vežimo metu.

Taigi, muitinės tarpininkas yra itin reikalingas visoms šalims, kurios tampa tranzitinės arba turi sienas su ne Europinėmis šalimis, kadangi tai taupo kliento pinigus. O dabar daug lengviau nei kada yra lengva pildyti visus tranzito dokumentus, kadangi atsiradus moderniai sistemai, tranzito deklaraciją galima teikti ir elektroniniu būdu. Kadangi pastaroji atitinka visu reikalavimus, galima šiuos procesus atlikti greičiau.

 

,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *