Naujos padangos ir jų komplektai: ką rinktis?

naujos padangosNusprendę atsinaujinti padangas, esame priversti atsakyti į daugybę klausimų, pavyzdžiui – ar turėtumėte keisti visas padangas, ar tik kelias jų? Arba: kas geriau – restauruotos, dėvėtos ar naujos padangos? Ekspertai teigia, kad itin dažnai priimti optimaliausią sprendimą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl rekomenduojame pasitarti su profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir išsklaidys abejones.

Primename, kad visos padangos turi atitikti minimalius reikalavimus, nurodytus KET taisyklėse. Be to, visos padangos privalo turėti tuos pačius greičio indeksus, maksimaliai identišką protektoriaus raštą ir pasižymėti panašiu sukibimu su keliu. Jei nusprendėte keisti vieną ar kelias padangas, naujosios turi būti ne tik to paties gamintojo, bet ir tos pačios techninės charakteristikos. Be to, ekspertai primena, kad jei nusprendėte keisti tik vieną padangą, turėtumėte pasižiūrėti ir į kitą ant tos pačios ašies esančią padangą – jei šios protektoriaus gylis yra minimalus, rekomenduojama įsigyti ne vieną, o dvi naujas padangas, kadangi naujų ir senų padangų sukibimas su keliu stipriai skiriasi, o nauja padanga apkraunama kur kas labiau, todėl ir sparčiau dėvisi. Itin dažna klaida – ant skirtingų ašių montuojamos skirtingų tipų padangos. Deja, toks sprendimas gali tapti itin rimtų nelaimių priežastimi – dėl skirtingo sukibimo, transporto priemonė taps sunkiai valdoma.

Kitas klausimas – kiek padangų komplektų reikia kalendoriniams metams? Ekspertai vieningai sutinka – jums bus reikalingi du komplektai, t. y. naujos padangos vasaros ir žiemos sezonui. Tiesa, neretai kalbama apie universalių padangų privalumus, tačiau šis pasirinkimas Lietuvos keliams nėra geras, kadangi mūsų šalyje oro temperatūra svyruoja itin intensyviai, todėl universalios padangos negali užtikrinti nei maksimalaus saugumo, nei tinkamos transporto priemonės eksploatacijos. Be to, visada reikėtų pirkti naujas padangas. Venkite seniai pagamintos (nors ir gerai atrodančios) produkcijos, kadangi padangų guma sensta ir praranda gerąsias savo savybes. Rekomenduojame įsigyti ne senesnes nei 10 metų amžiaus padangas.

Jei ieškote optimaliausio sprendimo, siūlome išbandyti skaitmeninės erdvės privalumus. Internetu parduodamos padangos, ratlankiai ir kitos automobilių dalys užtikrina ne tik greitą ir patogią paiešką, bet ir garantuoja patrauklesnes kainas. Be to, išsamūs aprašai padeda išsirinkti konkrečiai transporto priemonei tinkamiausią produkciją, o patogios pristatymo sąlygos padeda taupyti laiką ir išvengti papildomų rūpesčių.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *