Populiariausios vidaus durys Vilniuje ir naujausios tendencijos

vidaus durysVidaus durys turi atitikti joms keliamus kokybės, stiliaus ir funkcionalumo reikalavimus. Tiesa, palyginti su lauko durimis, vidinės konstrukcijos kur kas dažniau vertinamos estetikos klausimais. Kitaip sakant, jei svarbiausios lauko durų funkcijos – saugumas ir tvirtumas, vidaus durų funkcijos labiau siejasi su jų stiliumi ir vizualiniu vaizdu. Šiuo metu išskiriamos 3 populiariausios vidaus durys Vilniuje – tai medžio masyvo durys, faneruotos durys ir laminuotos durys.
Pirkėjams siūlomas išskirtinai platus minėtųjų konstrukcijų asortimentas, todėl šiandien galite įsigyti pageidaujamos formos, spalvų, matmenų, tekstūros duris, atitinkančias individualius lūkesčius. Deja, plati pasiūla apsunkina pasirinkimo galimybes. Kad išvengtumėte ilgų pokalbių ir nuobodžių vaikščiojimų po parduotuves, turėtumėte turėti aiškią viziją, kokių durų norite.

Populiariausios vidaus durys
Svarbiausias medžio masyvo durų privalumas – jų ilgaamžiškumas. Be to, pažeistos konstrukcijos gali būti gana lengvai restauruojamos. Pageidaujant, durų paviršių galima perlakuoti arba perdažyti. Kalbant apie šių durų trūkumus, paprastai minima tai, kad laikui bėgant šios konstrukcijos gali deformuotis (ir „nusėsti“ žemyn), todėl tokias duris yra sunku uždaryti. Savo formą durys keičia, jei patalpoje yra daug drėgmės arba dažna temperatūrų kaita.

Faneruotos vidaus durys – vienas optimaliausių sprendimų, vertinant kainos ir kokybės santykį. Tarpusavyje durys skiriasi savo vidaus sandara. Kad išvengtumėte sunkumų ateityje, siūlome rinktis tvirtesnės sandaros konstrukcijas. Šios kategorijos durys siejamos su ilgaamžiškumu ir subtilia estetika. Tiesa, primename, kad tokios durys paprastai nedaromos pagal užsakymą, t. y. pirkėjams siūlomi standartiniai modeliai.

Jei renkatės laminuotas vidaus duris, negalima pamiršti, kad jos nėra atsparios stipriam mechaniniam poveikiui, o pažeistos konstrukcijos sunkiai restauruojamos. Durų pardavėjai primena, kad laminuotų durų sandara gali būti labai įvairi. Be to, galima rinktis ir skirtingo tipo laminatą (nuo storo plastiko iki popieriaus). Konkretus pasirinkimas turi daug įtakos durų kokybei (ilgaamžiškumui) ir kainai. Didžiausias tokių konstrukcijų privalumas – lengva ir paprasta priežiūra.

Naujausios mados tendencijos
Vertinant naujausias mados tendencijas, verta pastebėti, kad vis daugiau dėmesio sulaukia stumdomos vidaus durys Vilniuje. Šis sprendimas rekomenduojamas erdvę vertinantiems pirkėjams, kurie svajoja apie erdvų ir šiuolaikišką interjerą. Tiesa, nors stumdomų durų populiarumas auga, šios konstrukcijos dar negali konkuruoti su įprastomis vidaus durimis. Vertinant pastarąsias pastebima, kad vis dažniau eksperimentuojama su spalvomis – interjerui pasirenkamos baltos ir šviesių, pastelinių tonų konstrukcijos.

Sandarūs langai ir lauko durys – namų šilumos saugotojai

lauko durysŽiemą namuose šilumą laiko ne tik sandarūs langai, tačiau ir kokybiškos lauko durys. Jos dienos bėgyje neretai varstomos, todėl itin svarbu išsirinkti jų ilgaamžiškumą. Pasirinkimo šiandien labai daug. Štai keli patarimai, padėsiantys išsirinkti duris, tinkamas mūsų oro sąlygomis.

Ne veltui, buvo paminėtos mūsų šalies oro sąlygos. Priešingai negu tik šiluma galinčios džiaugtis ar šaltyje gyvenančios pasaulio valstybės, Lietuva turi tiek labai šaltų, tiek labai šiltų dienų. Būtent dėl to, renkantis lauko duris, o tiksliau medžiagas, iš kurių lauko durys bus pagamintos, yra svarbiausia atkreipti dėmesį į medžiagos atsparumą tiek šalčiui, tiek karščiui. Tokiu atveju, lietuvių tarpe ilgai liaupsintas plastikas, lauko durų gamybai nėra pats geriausias pasirinkimas. Nepaisant to, kad jis yra pakankamai kieta, gera garso ir šilumos izoliacija pasižyminti medžiaga, plastikas, veikiamas oro sąlygų yra, – linkęs deformuotis. Iš plastiko pagamintos lauko durys neretai minimaliai slankioja iš vienos vietos į kitą, sukeldamos nepatogumų jas užrakinant ir atrakinant.

Šiandien namų lauko durų gamyboje vis dažniau naudojama klijuota mediena, kurios šilumos koeficientas yra pakankamai aukštas. Tai reiškia, jog iš klijuotos medienos pagamintos lauko durys – puikus šilumos saugotojas. Tiesa, medis yra gyva medžiaga ir jo priežiūrai reikia skirti kur kas daugiau laiko negu kitoms medžiagoms.

Lauko durys neretai gaminamos ir iš stiklo pluošto. Tokių durų danga dengiama stiklo pluoštu – tai patvari ir ilgaamžė medžiaga. Kompozitinės stiklo pluošto durys tarnauja ilgai, nes jos atsparios drėgmei, jų varčios nerūdija, o ir šilumą stiklo pluoštas namuose išlaiko gerai.

Itin retai lauko durų gamybai yra naudojamas aliuminis ir metalas. Šios medžiagos prastai laiko šilumą namuose. Iš metalo dažniau gaminamos butų lauko durys, o aliuminis pasirenkamas viešųjų įstaigų durų gamybai.

Apskritai, vis rečiau lauko durų gamybai yra naudojama viena medžiaga, dažniau derinamos skirtingos medžiagos. Vieno produkto gamybai panaudojus gerąsias kiekvienos medžiagos savybes, gaunamas puikus rezultatas. Lauko durys, kurių stakta ir varčios rėmas mediniai, slenkstis aliuminis su plastiko intarpu – gali būti ilgaamžės.