Sandarūs langai ir lauko durys – namų šilumos saugotojai

lauko durysŽiemą namuose šilumą laiko ne tik sandarūs langai, tačiau ir kokybiškos lauko durys. Jos dienos bėgyje neretai varstomos, todėl itin svarbu išsirinkti jų ilgaamžiškumą. Pasirinkimo šiandien labai daug. Štai keli patarimai, padėsiantys išsirinkti duris, tinkamas mūsų oro sąlygomis.

Ne veltui, buvo paminėtos mūsų šalies oro sąlygos. Priešingai negu tik šiluma galinčios džiaugtis ar šaltyje gyvenančios pasaulio valstybės, Lietuva turi tiek labai šaltų, tiek labai šiltų dienų. Būtent dėl to, renkantis lauko duris, o tiksliau medžiagas, iš kurių lauko durys bus pagamintos, yra svarbiausia atkreipti dėmesį į medžiagos atsparumą tiek šalčiui, tiek karščiui. Tokiu atveju, lietuvių tarpe ilgai liaupsintas plastikas, lauko durų gamybai nėra pats geriausias pasirinkimas. Nepaisant to, kad jis yra pakankamai kieta, gera garso ir šilumos izoliacija pasižyminti medžiaga, plastikas, veikiamas oro sąlygų yra, – linkęs deformuotis. Iš plastiko pagamintos lauko durys neretai minimaliai slankioja iš vienos vietos į kitą, sukeldamos nepatogumų jas užrakinant ir atrakinant.

Šiandien namų lauko durų gamyboje vis dažniau naudojama klijuota mediena, kurios šilumos koeficientas yra pakankamai aukštas. Tai reiškia, jog iš klijuotos medienos pagamintos lauko durys – puikus šilumos saugotojas. Tiesa, medis yra gyva medžiaga ir jo priežiūrai reikia skirti kur kas daugiau laiko negu kitoms medžiagoms.

Lauko durys neretai gaminamos ir iš stiklo pluošto. Tokių durų danga dengiama stiklo pluoštu – tai patvari ir ilgaamžė medžiaga. Kompozitinės stiklo pluošto durys tarnauja ilgai, nes jos atsparios drėgmei, jų varčios nerūdija, o ir šilumą stiklo pluoštas namuose išlaiko gerai.

Itin retai lauko durų gamybai yra naudojamas aliuminis ir metalas. Šios medžiagos prastai laiko šilumą namuose. Iš metalo dažniau gaminamos butų lauko durys, o aliuminis pasirenkamas viešųjų įstaigų durų gamybai.

Apskritai, vis rečiau lauko durų gamybai yra naudojama viena medžiaga, dažniau derinamos skirtingos medžiagos. Vieno produkto gamybai panaudojus gerąsias kiekvienos medžiagos savybes, gaunamas puikus rezultatas. Lauko durys, kurių stakta ir varčios rėmas mediniai, slenkstis aliuminis su plastiko intarpu – gali būti ilgaamžės.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *