Jūrų kiaulytės žavi savo mielumu ir draugiškumu. Tiesa, veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad jei norite auginti sveiką ir stiprų gyvūnėlį, turite išlikti atidūs. Pirkdami jūrų kiaulytę, pažiūrėkite į jos akis – šios turi būti švarios ir ryškios. Sveikas gyvūnėlis privalo turėti ir švarią nosytę. Jūrų kiaulytės kailiukas turi būti švelnus ir minkštas, letenos ir kūnas – lankstus. Galiausiai, sveikas augintinis yra judrus ir energingas. Jei norite mažiau rūpesčių, rinkitės drąsesnį ir rankų nebijantį gyvūnėlį.
Jūrų kiaulytės turi būti laikomos erdviame narve. Šis turėtų būti pagamintas iš tvirto vielos tinklo. Narvelio dugne paberkite specialių medžio drožlių, pjuvenų ar popieriaus skiaučių (nenaudokite dažyto popieriaus, pvz., laikraščio). Narvelį reikėtų valyti kasdien, pašalinant suterštą kraiką ir ėdalo likučius. Bent kartą per mėnesį reikėtų išplauti visą narvelį. Šiam tikslui naudokite vandenį ir ūkišką muilą. Jei norite auginti kelias jūrų kiaulytes, nepamirškite, kad patinai tarpusavyje pešasi, todėl viename narve gali būti laikomas tik vienas jų. Patelės yra ramesnės, todėl gali būti laikomos drauge, nepriklausomai nuo to, ar narve yra patinas, ar jo nėra.
Veterinarijos klinika Vilniuje „8 drambliai” primena, kad ypatingą dėmesį būtina skirti jūrų kiaulyčių mitybai. Narve visuomet turi būti šviežio vandens arba pieno. Naudokite indą, į kurį gyvūnėlis negalės įlipti. Jūrų kiaulytėms reikalingas ir šviežias šienas, kuris būtinas ne tik maistui, bet ir tinkamai virškinimo sistemai. Šieno narvelyje turi būti nuolatos. Ėdalo mišinys turėtų būti sudarytas iš sausų kruopų. Gyvūnėliams puikiai tiks miežiai, kviečiai, kukurūzų grūdai ir kt. Vienas universaliausių sprendimų – nusipirkti specialiai jūrų kiaulytėms tinkantį pašarą gyvūnų prekių parduotuvėje. Kadangi gyvūnai pašarą gali apversti ir išmėtyti, jį reikėtų dėti į sunkesnį indą. Jūrų kiaulytės be sauso pašaro taip pat ėda ir morkas, salotas, ropes, salierus, žolę. Jei norite gyvūnėlį palepinti, duokite jam obuolių, gervuogių, aviečių. Be to, jei šersite gyvūnėlį šviežiais žalumynais iš rankų, jis kur kas greičiau pripras prie žmogaus.
Atidžiai stebėkite gyvūno savijautą ir nuotaiką. Jei jūrų kiaulytė susirgo, jums bus reikalingos veterinarijos paslaugos Vilniuje ar kitame mieste. Kad išvengtumėte rimtesnių sveikatos problemų, narvelį statykite gerai vėdinamoje patalpoje, tačiau ten, kur jūrų kiaulytės nepasieks skersvėjis. Specialistai primena, kad šie gyvūnai gali labai greitai peršalti. Ieškodami vietos narveliui, venkite drėgnų ir šaltų patalpų, tiesioginių saulės spindulių. Jūrų kiaulytės nemėgsta triukšmo, todėl nestatykite narvelio šalia buitinės technikos prietaisų, pvz., skalbimo mašinos ar šaldytuvo.