Gimnastika namuose – paprasta, bet efektyvu

gimnastikos čiužiniaiSudeginti nereikalingiems riebalams ir sustiprinti raumenims nebūtinai reikia keliauti nuolatinėms treniruotėms į sporto klubą. Gimnastika yra tiek moterims, tiek vyrams pritaikyta sportinė veikla, tačiau moterims šis užsiėmimas atneša daugiau naudos dėl efektyvios pagalbos siekiant sumažinti celiulitą.

Atlikti gimnastikai nereikia specialios įrangos. Gimnastikos čiužiniai yra bene vieninteliai reikalingi dalykai norinčioms sportuoti namuose, kitiems praverčia ir elastinė juosta, kurios pagalba būtų sukuriamas pasipriešinimas tarp dviejų kojų raumenų. Visas pagrindinis darbas atliekamas Jūsų pastangomis ir kūno darbu.

Kad namų gimnastika būtų efektyvi ir atsikratytumėte kuo daugiau nereikalingo svorio, turite mankštintis tikslingai ir nuolatos. Taip pat reikia derinti treniruotes su dieta, kad pasiektumėte idealų rezultatą. Taigi, geriau yra kasdienė trumpa treniruotė, negu retai atliekamos varginančios treniruotės. Geriausia kiekvieną rytą rezervuoti pusvalandį tokiai treniruotei – tuomet tai taps Jūsų rytiniu ritualu, o ne prievole.

Gimnastikos čiužiniai yra rekomenduojami šiam sportui, nes grindų paviršius atliekant kai kuriuos pratimus gali sukelti alkūnių, kelių skausmus.

Prieš kiekvieną treniruotę turite apšilti. Patariama iki dvidešimt kartų pašokinėti virtuve, po to atlikti ramesnius tempimo pratimus ar keletą jogos pozų.

Pagrindiniai gimnastikos pratimai šlaunims, liemeniui ir sėdmenims:

  • Užpakaliniams šlaunų raumenims: Atsigulę ant pilvo alkūnėmis atsiremkite į grindis ir lėtai kelkite koją į viršų lenkdami per kelį, lėtai nuleiskite, kartokite su kita koja.
  • Vidiniams šlaunų raumenims: Atsisėdę šonu ir alkūne atsirėmę į grindis laikykite viršutinę koją sulenktą. Apatinę koją tada kelkite viršun ir nuleiskite. Vėliau kartokite su kita koja.
  • Sėdmenims: atsigulę ant pilvo padėkite galvą ant priekyje sukryžiuotų rankų. Lėtai kelkite tiesią koją viršun, pakelkite klubą ir nuleiskite koją žemyn. Vėliau kartokite su kita koja.
  • Liemeniui ir klubams: atsigulkite ant šono, galvą laikykite ant sulenktos apatinės rankos, kitą ranką padėkite ant klubo. Kojas laikykite sulenkę per kelius. Taip 20 kartų lėtai kelkite koją ir stumkite ją į priekį ir po to atgal. Kartokite su kita koja ant kito šono.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *