Registravimas PVM mokėtojų registre

registravimas PVM mokėtojų registrePridėtinės vertės mokestis yra renkamas valstybės už prekes ir paslaugas, teikiamas Lietuvos teritorijoje, taip pat ir kitose ES šalyse. Šiuo metu PVM yra 21%. Didžiausias PVM Europoje yra Vengrijoje – 27 %, mažiausias – Kipre ir Liuksemburge – 15 %.

Visi fiziniai ir juridiniai asmenys privalo registruotis PVM mokėtoju, jei jų pajamos per metus siekia 45 tūkstančius eurų ir daugiau. Registravimasis yra neautomatiškas, tad reikia pateikti tam tikrus dokumentus. Registravimas PVM mokėtojų registre yra savanoriškas. Tai reiškia, kad fizinis ar juridinis asmuo (įmonė) gali ir nesiregistruoti, jei jo pajamos nesiekia 45 000 eurų per metus. Gali registruotis, jei tokia suma ir nesiekia. Paprastai registruojamasi tuo atveju, kai vykdoma nemažai įvairių pirkimų ir galima sudengti sumokėtą ir mokėtiną pridėtinės vertės mokestį. Tai reiškia, kad įmonė, kuri pirko prekių už 1000 eurų per mėnesį neturės mokėti 210 eurų už suteiktas paslaugas. Kartais gali nutikti net taip, kad įmonei ne tik nereikia kas mėnesį pervesti PVM į VMI sąskaitą, bet ir dalis mokesčio perkeliamas kitam mėnesiui.

Šia tvarka aktyviai naudojasi ir įvairūs sukčiai, fiktyviai teikiantys paslaugas ir grobstantys PVM, tačiau jų schemos mokesčių inspektoriams ir FNTT dažniausiai yra žinomos ir stebimos.

Jei įmonė mato, kad šiais metais jų apyvarta viršys 45 tūkstančius eurų, jai reiktų kreiptis į finansininkus, kurie užsiima įvairiomis įmonės buhalterijos paslaugomis. Būtent profesionalai gali greitai ir tiksliai registruoti verslą PVM mokėtoju. Aišku, gali ir savas buhalteris, jei tik turi pakankamai kompetencijos ir žinių. Būtent dėl šių dviejų dalykų trūkumų yra daroma daugiausia klaidų, po kurių vis tiek tenka kreiptis į profesionalius finansininkus, kad būtų sutvarkyta viskas taip, kaip reikia. Dėl to nereiktų stebėtis ir kaltinti savo buhalterio, atliekančio kasdienines ataskaitų ir sąskaitų apskaitos vedimo procedūras. Registravimas PVM mokėtojų registre – labai retai atliekama paslauga, todėl įmonėje net ir ilgus metus dirbantis buhalteris gali būti su tokia procedūra tiesiog niekada nesusidūręs, o teorinių žinių gali ir nepakakti.

Registruotis PVM mokėtoju galima internetu, naudojant el. parašą, arba notaro biure. Ši paslauga kainuoja apie 85 eurus.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *