Baltų baldų patrauklumo priežastys

Balti baldaiBeveik kiekvienas iš mūsų tam tikru metu atkreipiame dėmesį į savo būsto interjerą, imamės kokių nors permainų. Kartais remontas būna „iš reikalo“, o kai kuriais atvejais jis atliekamas norint daugiau jaukumo ir labiau asmeniniams poreikiams pritaikytos erdvės. Tuomet žmones nemenkai sudomina balti baldai. Štai kelios jų patrauklumo priežastys.

Pirmiausia reikėtų kalbėti apie simbolinę reikšmę. Kartais sakoma, kad gyvenimas nėra tik juodas ar baltas. Jame pasitaiko visokių atspalvių. Natūralu manyti, kad išsivadavimas iš prastesnio periodo – tai šviesa. Toks suvokimas mūsų kultūroje giliai įleidęs šaknis. „Šviesa tunelio gale“, „net akyse prašviesėjo“, „mano gyvenime dabar daugiau šviesos“ ir įvairūs kiti posakiai liudija apie baltos spalvos prasmę. Rinkodaros specialistai baltą sietų su švara, sėkme. Tad ir virtuvėje ar kitoje patalpoje pastačius baltos spalvos baldus galima pajusti tyrumą. Suprantama, jeigu visas interjeras bus grynai baltas, patrauklumas gali sumažėti. Balti baldai dera su kitomis spalvomis, ir viskas priklauso nuo asmeninio skonio. Kaip sakoma, dėl jo nesiginčijama. Petro svetainė juodai balta, Liudviko baltai raudona, o Julija sumanė baltą derinti su rusva. Ir kiekvieno iš jų būstas gali atrodyti nuostabiai.

Kaip minėta, balta – tai švara. Vadinasi, balti baldai puikiai tiktų atsakingiems, kruopščiai būstą prižiūrintiems asmenims. Tokiems, kurie mėgsta tvarką. Tai gali būti puiki teigiamų asmeninių savybių reprezentacija. Ar ant baltos spalvos greičiau matysis nešvarumai? Galima teigti, kad viskas priklauso nuo medžiagos. Išsirinkus sofą, aptrauktą specifinės medžiagos baltu audiniu, galbūt ir tektų paplušėti stengiantis ją išvalyti. Tačiau, sakykime, virtuvėje baltą spalvą netgi galima laikyti privalumu. Kodėl? Ogi todėl, kad greičiau pamačius nešvarumą imamasi jo nuvalymo. Taip tvarka namuose palaikoma efektyviau.

Balti baldai džiugina ne tik simboliniu požiūriu, jais patenkinti ne tik švaros mėgėjai, bet ir visi, norintys į patalpas įsileisti šviesos. Naujos statybos namas su didžiuliais langais galbūt neskatina rinktis šviesių baldų, tačiau kur nors kaime esančiame name su nedideliais langais toks sprendimas taptų praktiškas. Būsto gyventojai susikurtų šviesesnę erdvę, kurioje malonu užsiimti įvairia veikla.

Dar vienas baltos spalvos baldų teigiamumo įrodymas – puikios suderinamumo galimybės. Jau užsiminta apie skirtingų spalvų sąveiką. Na, o giliau gvildenant šią temą pereinama prie interjero kūrimo idėjų. Balti baldai gali pabrėžti įvairius kambario akcentus. Priderinti prie ryškios spalvos, jie padeda sukurti harmoniją.

Reikėtų prasitarti ir apie planavimą į priekį. Sakykime, žmogus ruošiasi įsigyti svetainės baldų komplektą ir mąsto, kad kada nors vėliau reikėtų naujai ištapetuoti sienas. Jei neaišku, kokios spalvos tapetų norima, gali būti rizikinga įsigyti pernelyg ryškius baldus. Galbūt namų gyventojai pasirinks raudoną komplektą, o vėliau užsinorės raudonų sienų. Tikėtinas per ryškus rezultatas. Tokiu atveju balti baldai yra puikus pasirinkimas. Jie džiugina savo šviesumu, o atėjus laikui keisti sienų spalvą bus galima rinktis kone bet kokios spalvos tapetus.

Ar tai viskas? Ne, balti baldai verti visos knygos. Kaip matome, jie gali tapti puikiu interjero akcentu, padeda sukurti harmoniją ir yra praktiškesni, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tokia spalva naudojama įvairiuose kambariuose. Na, o derinimas su kitomis spalvomis priklauso nuo skonio.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *