Nemokama reklama internete: 3 gudrybės

Kam dar reikia nemokamos reklamos? Niekam? Toks jausmas, kad kai kurių puslapių savininkai yra tokie užsiėmę, kad net tingi pasinaudoti nemokamos reklamos galimybėmis.

Susikūrus interneto puslapį paprastai labai džiaugiamasi, šaunamas šampanas, baigiama kivirčytis su puslapio kūrėjais, kurie padarė ne taip, kaip norėjo užsakovas, žodžiu, visi pajunta palengvėjimą. Tas palengvėjimas tęsiasi kokį mėnesį, kol „valdžia“ susizgrimba, kad klientų nepadaugėjo, nors puslapis ir labai gražus, profesionaliai padarytas, su labai sudėtinga turinio valdymo sistema… Kas kaltas? Aišku, kad kūrėjai.

Deja, kalti ne kūrėjai, o patys užsakovai, kurie niekaip neranda laiko puslapį pareklamuoti.

Nemokama reklama internete egzistuoja. Nereikia veltis į jokius reklaminių antraščių mainus ar dalyvauti neaiškiose programose. Pakanka skirti tik 20 minučių per dieną, ir verslas gaus bent minimalią reklamos dozę, kuri su laiku pradės nešti rezultatus.

Juokiatės? Gerai, pasižiūrėkite, ką galima padaryti per 20 minučių.

1 gudrybė. Atsidarote vienu metu tris puslapius: http://rokiskis.popo.lt, racas.lt ir protokolai.com, atsidarote pirmuosius straipsnius ir perskaitę dalį einate prie komentarų. Įrašote savo vardą, emailą ir BŪTINAI savo puslapio adresą. Tada stengiatės ne prikiaulinti, o kažką protingo į temą parašyti. Vienam komentarui parašyti pakanka 5 minučių, tad turėsite dar laiko šiek tiek paskaityti. Jei jūsų komentarai bus išpublikuoti viešai, artimiausias pora dienų matysite, kad kažkas eina žiūrėti, kas jūs per vieni ir kuo užsiimate. Niekas nieko nekainuoja…

2 gudrybė. Prikalbinate kolegę arba kolegą avantiūrai. Jiems tereikia bandyti sušokti striptizą. Rūbų nusimesti nereikia, tik šiek tiek seksualiai pašokti. Arba tai bandyti padaryti kalbant su klientu telefonu. Aišku išsitraukiate telefoną ir viską nufilmuojate. Tai netrunka ilgiau nei 5 minutes. Video dedate į Youtube ir BŪTINAI parašote, kur vyksta veiksmas ir duodate nuorodą į savo įmonės puslapį. Parašymas gali būti intriguojantis ir originalus. Tada beliks tuo vaizdeliu pasidalinti savo socialiniuose tinkluose. Niekas „nepasirašo“ avantiūrai? Palaukite eilinio gimtadienio įmonėje…

3 gudrybė. Naujienų apie įmonę paprastai nėra, nors kas dieną vis nutinka kažką naujo. Nieko čia neprigalvosi. Teks paimti viena iš teikiamų paslaugų ir pabandyti ją aprašyti taip, kad ir bobutė suprastų. Tekstas tegul būna 10-15 sakinių. Paprasčiausiai atsakykite iš eilės į šiuos klausimus:

 • Kas yra ta paslauga?
 • Kokią bėdą jūsų paslauga išsprendžia?
 • Kam ji yra naudinga?
 • Su kokia kita paslauga galėtumėte ją palyginti (pavyzdžiui kirpykla, autoservisu, troleibusu ir t.t.)
 • Kodėl šia paslauga naudojasi vyrai dažniau, nei moterys (arba atvirkščiai)
 • Ar brangiai kainuoja?

Jei sugebėsite į kiekvieną klausimą atsakyti 2-3 sakiniais, gausite visai neblogą tekstą. Tada susirandate kokį straipsnių katalogą, panašų į StraipsniuKatalogas.eu ir ten tą tekstą publikuojate. Nepamirškite tik nuorodos į savo puslapį palikti. Dar logo būtų neblogai.

Tokių gudrybių yra daugybė. Jos nieko nekainuoja. Tik reikia sugaišti 20 minučių ir reklama internete bus paleista. Gal ji iš karto ir neatves daugybės klientų, tačiau su laiku visi tie bandymai duoda savų rezultatų. Įsivaizduokite, kad tokių gudrybių padarote bent po vieną per darbo dieną. Per mėnesį laiko jau turite mažiausiai 20 skirtingų puslapių, kurie įmonę reklamuoja nemokamai. Per tris mėnesius – 60 puslapių. Neabejojame, kad tokia interneto reklama turėtų būti veiksminga jau po pusmečio, nors ir netiesiogiai.

Ar atrasite 20 laisvų minučių?


Atsakymai į “Nemokama reklama internete: 3 gudrybės”: 24

 1. Straipsnis idomus.
  Bet ne viskas taip paprasta. Komentuoti galima daug ir nuobodžiai, bet ar bus naudos iš to, čia jau kitas reikalas. 🙂
  O ne paprasčiau susirasti įvairių katalogų ir pasitalpinti informaciją apie savo puslapį, juk irgi nieko nekainuoja. Čia galima būtu pridėti prie straipsnio.

  Reklamos variantų galima vardinti daug.

 2. Na man atrodo autorius jau kazkur rase apie katalogus ir pan.
  Netingekite paieskoti. O sita straipsni irgi uzskaitau. Nesvarbu kad is esmes viska zinau… bet atsiras manau tokiu kuriems tikrai pravers.

 3. Nepamirškite dar optimizuoti puslapiuką iš vidaus. Jei jis vidujenesutvarkytas, Meta duomenys ir kita, tai dar sudetingiau su juo bus, kad jis butu matomesnis.

 4. Straipsnis įprastas kaip ir visi kiti kur dalinami patarimai apie savarankišką SEO.. Sakyčiau daugiau reklama ir pačių vienas iš daugybės mažų žingsnelių SEO link.. Darbas, darbas ir dar kartą darbas… 🙂

 5. Visi pamiršta, kad laikas yra brangiausias dalykas, tad kam jį gaišti dėl abejotinos naudos. Geriausia ką galiu rekomenduoti savo klientams tai SEO optimizavimas. Tinklalapis sutvarkomas iš pagrindų, naudojamas tik White Hat metodas. Garantija, kad nebūsite nubausti „Panda” ar „Penguin”, būsite pirmame puslapyje ir džiaugsitės kelis kartus didesniu srautu.

 6. Mano galva visi šie dalykai yra jau pasene. SEO tapo populiariu dalyku ir visi žino, kad nuorodos neša naudą todėl nori gauti savo dalį. Tie nuorodų katalogai po paskutinių google atnaujinimų gali padaryti daugiau bėdų nei naudos, nes jie perpildyti nuorodomis, o jei norite gauti nuorodą iš mažesnės „linkų fermos” turi vėl gi mokėti pinigus. Todėl manau, kad šiais laikais nemokamos reklamos internete nebėra. kad ir kaip gaila butu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *